12 - 12 methot hakkında bilgi sahibi olan growelarin dikkatine.

Kanka o baştan 12 12 teknigini yurt disinda klon satin alabilenler cok yapiyor direk 12 12 verip 65 - 70 gunde hasat aliyorlar bence surekli boyle bi teknikle yapicaksan mutlaka daha ufak bi kabinin olsun ya klon alabilecegin guzel bir bitki yada buyuk kabini hasat etmeden 15 gun once ekilmis bitkilerin olsun hasati alinca kucukleri buyuk kabine nakleder 12- 12 ye alir 70 gun sonra ekmeğini yersin bitkiler cok buyuk olmayacaklari icin o sure zarfinda 20 bitkiye 100 - 150 w isik yeter bence bardak boyutunda yan yana dizersin bitkileri iyi growlar
Dostum 10 15 gün bunu 18_6 verip ardından 12 -12 ye çek diyorlar senin dediğin yöntem sürekli seri üretim yapan yurtdışı firmaları öyle yapiyo güzel bı taktik önerin için teşekkürler bende bu tekniği yeni gördüm direk 12 12 verdiğimde mi daha iyi yoksa 10 15 gün vegde tutmakmi 10 15 gün vegde tutsam o donemide bardakta geçirsem bitkiye bir sıkıntı yaşar mıyım hem ışıktan tasarruf etmiş olurum sence nasıl fikir

MasterOf

Kıdemli Üye
Dostum 10 15 gün bunu 18_6 verip ardından 12 -12 ye çek diyorlar senin dediğin yöntem sürekli seri üretim yapan yurtdışı firmaları öyle yapiyo güzel bı taktik önerin için teşekkürler bende bu tekniği yeni gördüm direk 12 12 verdiğimde mi daha iyi yoksa 10 15 gün vegde tutmakmi 10 15 gün vegde tutsam o donemide bardakta geçirsem bitkiye bir sıkıntı yaşar mıyım hem ışıktan tasarruf etmiş olurum sence nasıl fikir
Knka durum soyle; tohumdan 12 12 de versen bitki ilk 15 gun cicege girmeyip veg de olacagi icin bu 15 gunluk veg de 12 saat yerine 18 ve uzeri saat isik vermek daha iyi bi veg donemi gecirmesini sagliyo.

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka methot yontem gubre vs ne olursa olsun en onemli sey isik, ne kadar isik o kadar hasat ve hic sog yapmadim ama 5lt buyuk olur 1 2 ltre sog icin ideal diyorlar

Kanka methot yontem gubre vs ne olursa olsun en onemli sey isik, ne kadar isik o kadar hasat ve hic sog yapmadim ama 5lt buyuk olur 1 2 ltre sog icin ideal diyorlar
Kanka ışıklarından yana sıkıntı yok ışıkların iyi benim ışığım alanıma fazla iki ışık benim alanıma yeterken ben 3 ışık atmışım bı tahkinin varmi

@Ripley'sOG reis bir başlıkta uyarırken görmüştüm, ışık periyodu eğer değişmezse çiçeklenmeye girmez diyordu. hangisi doğru ve nasıl açıklarsanız sevinirim kankalar ilgimi çeken konular bunlar kısa süre çok bitki methodları

Dostum
@Ripley'sOG reis bir başlıkta uyarırken görmüştüm, ışık periyodu eğer değişmezse çiçeklenmeye girmez diyordu. hangisi doğru ve nasıl açıklarsanız sevinirim kankalar ilgimi çeken konular bunlar kısa süre çok bitki methodları
15 ila 30 arası tercihe göre veg 18.6 ardından photoyu cicege girsin diye 12 12 yaklaşık 70 günde ürün elinde olayı bu bende 1metre kare alana 3.5litrelik saksılara deneme amaçlı yapicam bakalım ne çıkacak ilerleyen zamanda konularında görürsün kazamiz mübarek olsun

Bende oyle yap demeye çalişiyodum kanka aslinda oyle yapmalisin bence direk 12/12 olmaz kanka bana sorarsan onu yapanlar klon alip oyle basliyolar o klonlarda bi 10 15 gunluk bitki sayilirlar boyut vs olarak bitkinin 10 15 gun de olsa vegde durmasi iyi olur plastik bardakta nakletmenin bi sorun olucagini dusunmuyorum

Kanka bide bahsettiğim tekniği yapanlar 12/12 den başlama gibi genelde 1 lt veya biraz ustu kaplarda yapiyorlar 5 lt alanini kisitlar bence bu teknikte ne kadar cok bitki o kadar iyi mantinda gidip 1 lt lik kare saksilarla dolduruyolar alani

Kanka bide bahsettiğim tekniği yapanlar 12/12 den başlama gibi genelde 1 lt veya biraz ustu kaplarda yapiyorlar 5 lt alanini kisitlar bence bu teknikte ne kadar cok bitki o kadar iyi mantinda gidip 1 lt lik kare saksilarla dolduruyolar alani
dostum 12 12 tekniğini yapanlara denk gelmedim heralde ilk olucam burda ben 3.5 litreye 1 metre kare alana 50 adet saksı sokarım diye düşünüyorum grow markette bu yöntem için derin saksılar var bakalım aralığın sonunda harekete baslicam merakla hasatimi almayı bekliyorum

Do
Bende oyle yap demeye çalişiyodum kanka aslinda oyle yapmalisin bence direk 12/12 olmaz kanka bana sorarsan onu yapanlar klon alip oyle basliyolar o klonlarda bi 10 15 gunluk bitki sayilirlar boyut vs olarak bitkinin 10 15 gun de olsa vegde durmasi iyi olur plastik bardakta nakletmenin bi sorun olucagini dusunmuyorum
Dostum sana katılıyorum aralığa kadar konum açık bilgilerini aktarirsan sevinirim bekleyip göreceğiz nasıl olduğunu iyi growlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ******** ****** ******* *** ** **** ******* **** hahahaha*** ***** ******* *** ***** *** ***** ** ******* ***** * ***** ******** *** * *** ******* ******** hahahaha* **** ********* hahahaha*** *** ***** **** *** ** hahahaha*** ********
    H Heisenberg01: ******** ****** ******* *** ** **** ******* **** hahahaha*** ***** ******* *** ***** ***...