1000w hps ampul 600w balast Sorusu..

Merhaba arkadaşlar üstatlar. 1000w hps ampulüm ve foton balastim var. Fakat 7 adet 19 litre saksıya 120 Harvesy Master kabinde harvest master davlumbaz reflektör ile bakmak için 1000w hem lux açısından çok hem de elektrik maliyeti açısından çok olacağı kanaayindeyim. Bu 1000w ampul için 600w foton balast alıp bağlasam. 1000w ampulü 600w olarak yakar mı sorunsuz şekilde? Yada 600w elektronik balast alsam. Yine 1000w ampul taksam 600w olarak yakar mı? Lütfen benim için önemli bir mesele bu. 2500w ısıtıcı 15 dk calisiyor 15 dk duruyor. Gece 12 den sabah 4 e kadar da full çalışıyor. 150 lik zeuxe gibi b.ktan bir kabinde 7lt saksı da 8 autoya 75 dimmer de Ts3000 ile bakıyorum. Köy de olduğum için evin her odasını ısıtamıyorum. 120 lik kabini yattığım, soba yaktığım odaya kurucam. Hps sistem kullanacağım. Zaten bu elektrik maliyetinin yanına bir de bosa 1000w gitmesin ama param da yok pek fazla. @Kanka @Ripley'sOG @OttoMan47 @Canna @higthead @Cashh

Lucky

Müptezel
1000 w hps yerıne 600 w ıkıtane kullansan daha fazla alan kullanabılırsın ve herhangı bır ısıtma kullanmana gerek kalmaz kabın ıse sogutman gerekebılır ama 15 20 metrekare bır odayı ısıtırsın

C

Canna

Guest
Dostum 1000 watt HPS ampul icin 600 watt balast yetmez, ampul o balasti zorlar ve balast cok isinir, belkide patlar, yangin tehlikesi. TS 3000 tek basina o 8 saksiya yetmez, oda yerine kabin icini isit, kabini izole et, 2500 w isitici zaten elektirik faturani cok yükseltecek. Isik icin led den sasma, elektirik tasarrufu isin, Balastin görevi prizden gelen voltaj oynamalarini 220 volta sabit tutarak lambayi korumaktir

Cashh

Doktor
Merhaba arkadaşlar üstatlar. 1000w hps ampulüm ve foton balastim var. Fakat 7 adet 19 litre saksıya 120 Harvesy Master kabinde harvest master davlumbaz reflektör ile bakmak için 1000w hem lux açısından çok hem de elektrik maliyeti açısından çok olacağı kanaayindeyim. Bu 1000w ampul için 600w foton balast alıp bağlasam. 1000w ampulü 600w olarak yakar mı sorunsuz şekilde? Yada 600w elektronik balast alsam. Yine 1000w ampul taksam 600w olarak yakar mı? Lütfen benim için önemli bir mesele bu. 2500w ısıtıcı 15 dk calisiyor 15 dk duruyor. Gece 12 den sabah 4 e kadar da full çalışıyor. 150 lik zeuxe gibi b.ktan bir kabinde 7lt saksı da 8 autoya 75 dimmer de Ts3000 ile bakıyorum. Köy de olduğum için evin her odasını ısıtamıyorum. 120 lik kabini yattığım, soba yaktığım odaya kurucam. Hps sistem kullanacağım. Zaten bu elektrik maliyetinin yanına bir de bosa 1000w gitmesin ama param da yok pek fazla. @Kanka @Ripley'sOG @OttoMan47 @Canna @higthead @Cashh
Dostum saksı sayısı fazla çiçekte yetmeyecek ışığın. Ayrıca ışık led olmalı yoksa %125 zamlı gelecek fatura hesabını yap çok tutar 1000w. Birde ısıtıcı yüksek nedeni ne kabini izole et hava giriş ve çıkış hariç o zaman ısı kaybı olmaz saksını da max 5 yap fazla saksı fazla hasat olmayabilir ama fazladan sıkıntı sorun demek olabilir. Tek artın köy elektrik kullanman ucuz elektrik Kolay gelsin.

120lik kabine 7 tane zor sığar ben 150 aldım 6 tane düşünüyorum
Valla 8 bile oldu reis. Neydecem bilemiyorum. Scrgola falan yayacam artık. Zaten 2 ay veg vericem 19 lt saksilardaki bitkilere. Yanlız evet istici falan sigmayabilir ilerise. Kocaman kalorifer yagli isitici koydum kabine. Ilk gubreli suyu verdim bugun. 120 lik kabindenasil olcak bilmiyorum ama. En azından vegi burda veririm. Çiçeği 2 tane ts3000 ile 150 lik cadirda veririm. Yaocam valla biseyler inanin bilmiyom. Legal seraciligia baslicam zaten yaza sanirim. Birsuru lumatek ekipman geldi elime. Degerlendiricem. Suda tarim yaoacam Köyde .d

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bandaleros Bandaleros: **