100 Ağaçlık sera kurulum desteği

bafici

Müptezel
bütün önerilere açığım
özellikle profesyonel olanlara
KOSKEB'e falan da başvur bro, daha önce üzerine şirket kurmadıysan girişimci hibesi alabilirsin. 25 yaşını geçmediysen 5 yıl kdv ve bağkur muafiyeti de var. 100 bitkide profesyonel olan arkadaşlardan burada değil de hafta sonu açık görüşe ziyaretlerine giderek tavsiye alabilirsin.

sefa

Yeni üye
arkadaşlar yurtdışındayım elimde yer malzeme imkanı mevcut her türlü tohum malzeme legal sizden istediğim en düşük maliyetle 100 ağaçlık serayı kurmama yardım etmeniz

istr

Ordinaryüs
Selam, öncelikle nasıl bi üretim planlanmaktadır? Bize bunlardan bahseder misin?
Outdoor gelişimde maliyeti düşük tutmanın binbir türlü yolu var, yeterki arsa ve verimli toprak mevcut olsun. Aklındaki fikirden daha geniş bahsedersen yardımcı oluruz

istr

Ordinaryüs
Bilgiler gelmeden fikrini biçimlendirmende yardımcı olması adına şöyle bir ekleme yapayım.
Outdoor growda Bütçeyi düşük tutarak hasat miktarını yükseltmenin formülü verilen emeği arttırmaktır. İndoor alanlarda kullandığımız scrog ve eğitim benzeri düzenekleri outdoor a uygulamak verimde beklenilenin üstünde artış gösterir. Yani emek verebileceğin kadar bitkiyle başlamak en iyi verimi verecektir.

Yesil888

Ordinaryüs
@istr ustanin yazdigi gibi outdoor yapacaksan maliyet düsük olur, ana indoor yapacakan 4 saksiya 1 tane Mars FC 6500 lazim. O isik 900 € Indoor yapacaksan. 100 bitkiye yaklasik maliyet 50.000 €. Birde sunu bil. para bu isi yapmiyor. Bilgi lazim. 100 bitkiye bakmak, baslagicta degil ama sonra günde 8-10 saat mesai. Tatil yok her gün. Almanyadaysan geleyim yanina, danismalik yaparim.:):p:D:eek:

Son düzenleme:

sefa

Yeni üye
Bilgiler gelmeden fikrini biçimlendirmende yardımcı olması adına şöyle bir ekleme yapayım.
Outdoor growda Bütçeyi düşük tutarak hasat miktarını yükseltmenin formülü verilen emeği arttırmaktır. İndoor alanlarda kullandığımız scrog ve eğitim benzeri düzenekleri outdoor a uygulamak verimde beklenilenin üstünde artış gösterir. Yani emek verebileceğin kadar bitkiyle başlamak en iyi verimi verecektir.
outdoor değil maalesef indoor alanda elimde yeterli alan mevcut gerekli bütün malzemeleri alabilirim ama sayı çok olduğu için çadır düzeneği değil sera düzeneği istiyorum

sefa

Yeni üye
@istr ustanin yazdigi gibi outdoor yapacaksan maliyet düsük olur, ana indoor yapacakan 4 saksiya 1 tane Mars FC 6500 lazim. O isik 900 € Indoor yapacaksan. 100 bitkiye yaklasik maliyet 50.000 €. Birde sunu bil. para bu isi yapmiyor. Bilgi lazim. 100 bitkiye bakmak, baslagicta degil ama sonra günde 8-10 saat mesai. Tatil yok her gün. Almanyadaysan geleyim yanina, danismalik yaparim.:):p:D:eek:
kanka şimdi benim o kadar bir bütçem yok düşük bütçeyle başlıycağım tohumlarım zaten otomatik çiçeklenen tohum her bir saksıya tane 400w ışık versem yeterli olur olarak düşündüm yada sera mantığı uzun 600w ışıklar 4 5 saksıya bir kenarlardan da odaya mor ışık

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka önce bütcene göre, isik secimi yap. Bütcenin yarisini isiga ayir. Sana uzun dönem tavsiye ederim.. Kac tane ne marka isik aldigini ve güclerini yaz bana. Sana tavsiyelerde bulunurum. Yurt disinda tohum cok para degil. Bir de sana SOG teknigini arastirmani tavsiye ederim. Ayni auto gibi kisa sürede uzun dönem tohumla cok daha kaliteli hasat alirsin. Tohumu Ispanya ve Hollanda dan arastir. Eger müsait bir odan varsa kabine ihtiyac yok.Mor isik eski teknoloji, yeni nesil EVO isik arastir. Mars hydo gibi filan, sponsorla irtibata gec. Yurt disina isik gönderiyorsa, fiyatlari cok uygun.

Yesil888

Ordinaryüs
Yunani bilmiyorum ama ben o yazdigim ülkelrden cok hesapli tohum aliyorum, eger bu isin ticaretini yapacaksan bulundugun ülkedeki kanunlari incele, basin belaya girmesin. Ufaktan baslarsin, yavas yavas büyütürsün.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bul tohum bankasini, bak neler var. Binlerce cesit genetik var. indika mi,sativa mi istedigine karar ver. Tohum bilgilerini oku ona göre sec tohumu. Ama ayni odada cok cesit yapma, bakimi zor olur. 25 metre kare odaya 100 tane sigmaz. saksi büyüklügüne ve veg süresine bagli, ama SOG yaparsan iyi isikla metre kareye 20 tane 4-7 lt saksi koyabilirsin, Büyük bitki en fazla 20 tane o odaya. Madem cok bitki istiyorun biede sana coco grow arastirmani tavsiye ederim. Önce isik, sonra kur sistemi yardimci olurum.

sefa

Yeni üye
Kanka bul tohum bankasini, bak neler var. Binlerce cesit genetik var. indika mi,sativa mi istedigine karar ver. Tohum bilgilerini oku ona göre sec tohumu. Ama ayni odada cok cesit yapma, bakimi zor olur. 25 metre kare odaya 100 tane sigmaz. saksi büyüklügüne ve veg süresine bagli, ama SOG yaparsan iyi isikla metre kareye 20 tane 4-7 lt saksi koyabilirsin, Büyük bitki en fazla 20 tane o odaya. Madem cok bitki istiyorun biede sana coco grow arastirmani tavsiye ederim. Önce isik, sonra kur sistemi yardimci olurum.
kardeşim benim biliyorum cahil değilim alanım çok fazla var ilk o odayla başlıyıp zaten 25 30 saksı atıcağım tohum sativa düşünüyorum ortalam ağaç başı 750 gr mahsül alabileceğim bir şey arıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    W whocanstopme: ****** *** ** +1