1 aylık bebek cinsiyeti belli mi destek atar mısınız ?

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka şuan sağlıklı görünüyor ama gübre isteyecek hazır mı alacaksın organik mi bakacaksın önce onu bileyim sana ona göre yardım edeceğim. İkincisi yapraklardaki o noktaları yakından çekersen mantara benzettiğim bir durum eğer mantarsa sana ilacını istersen marka atarım sipariş verirsin istersen kendi uyguladığım tarifi veririm onu uygularsın

Samoke

Yeni üye
Kanka şuan sağlıklı görünüyor ama gübre isteyecek hazır mı alacaksın organik mi bakacaksın önce onu bileyim sana ona göre yardım edeceğim. İkincisi yapraklardaki o noktaları yakından çekersen mantara benzettiğim bir durum eğer mantarsa sana ilacını istersen marka atarım sipariş verirsin istersen kendi uyguladığım tarifi veririm onu uygularsın
Kanka aynı resmin işaretli halinide attım fotodakinden daha belirgin duruyor aslında ama 2-3 yaprakta var öyle çok sıkıntılı bişeye benzemiyor küçük uçan böcekler görüyorum bazen kabinde onlar yemişte olabilir. Gübreye gelince organik olmasını tercih ederim aslında ilk growum fazla komplike şeylerin içine girmek istemiyorum ilk ayı sadece solucan gübresiyle atlattım bi sonraki sulamada üstten solucan serpiştirip sulamayı düşünüyordum ama bitki eksiklik çekip birden solmaya falan başlasın istemiyorum erken davranmakta fayda var internetten şunu sipariş vericektim ama sıkıntı oluyormuş sözlükte denk geldim amcalar adresleri ziyaret etmiş kadıköye gidip nakit olarak alabilirim senin önerin nedir en basit şekilde ilerlesem yeterli öyle aşırı bi mahsül almasamda olur basit şekilde sonuca ulaşıyım bi deneyim ediniyim istiyorum teşekkürler şimdiden :)

Samoke

Yeni üye
Link atmamışım az onceki yazımda şimdi ekliyorum https://www.growkent.com/Biobizz-Bio-Grow-250-ml,PR-92.html

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka nemden dolayı ufaktan mantar başlamış. Yarım lt sıcak suya 1 tepeleme çorba kaşığı toz tarçın ekleyip 1 gün bekledikten sonra spreyle yaprakların altını üstünü toprağı falan hergün 1 kez fısfısla başlangıçta işini görür. Ben hazır gübreden anlamam sana tavsiyede bulunacak biri olur kesin bir karar verirsen seni vegden çiçeğe kadar götürecek gübre tarifi veririm uygularsın, tamamen organikçiyim ben. Birde eğer pistil gördüysen dişidir sen daha net görüyorsun az çok attığım fotolardan işi çözmüş olman gerek gayet basit ayırt etmek dişiyse yola devam. Şimdi karar verme zamanı eğer hazır alacaksan sana tavsiyede bulunmuş bi kankamız yok kendim yaparım diyorsan ona göre birşey yazayım

Samoke

Yeni üye
Kanka nemden dolayı ufaktan mantar başlamış. Yarım lt sıcak suya 1 tepeleme çorba kaşığı toz tarçın ekleyip 1 gün bekledikten sonra spreyle yaprakların altını üstünü toprağı falan hergün 1 kez fısfısla başlangıçta işini görür. Ben hazır gübreden anlamam sana tavsiyede bulunacak biri olur kesin bir karar verirsen seni vegden çiçeğe kadar götürecek gübre tarifi veririm uygularsın, tamamen organikçiyim ben. Birde eğer pistil gördüysen dişidir sen daha net görüyorsun az çok attığım fotolardan işi çözmüş olman gerek gayet basit ayırt etmek dişiyse yola devam. Şimdi karar verme zamanı eğer hazır alacaksan sana tavsiyede bulunmuş bi kankamız yok kendim yaparım diyorsan ona göre birşey yazayım
Bro nem makinam bile yok iki tane bezi ıslatıyorum ve arada sprey sıkıyorum. Valla kanka kendim yapsam daha iyi tabi herzaman organikten yanayız :)) nasıl yapıyoruz bro sen tarif et yapabiliceğim gibi bişeyse yaparım tabi

Samoke

Yeni üye
Doğru diyorsun. Ayrıca gübre olarak indoor pack al.
Kanka attığım linke baktın mı biobizin sıvı gübresi büyürken bloom çiçeklenirkende grow olanından alıp olayı kapatabilir miyiz yani okadar araştırdım envayi çeşit şey kullanıyorlar neticede bitki bu ya bukadar tefferruata gerek yok belki daha fazla mahsül alınıyordur lafım yok ama benim öyle bi amacım yok ortalama bişeyler alsam yeter

OttoMan347

√SEFİR√
Bro nem makinam bile yok iki tane bezi ıslatıyorum ve arada sprey sıkıyorum. Valla kanka kendim yapsam daha iyi tabi herzaman organikten yanayız :)) nasıl yapıyoruz bro sen tarif et yapabiliceğim gibi bişeyse yaparım tabi
Fırına atıp hafif kızıl renge gelene kadar yumurta kabuğunu fırınlıyoruz, havan veya başka birşey yardımıyla toz haline getirip bir kaba koyduğumuz (30gr) yumurta tozunun üzerine 2 kapak elma sirkesi döküp yavaşça karıştırıyoruz kabarcıklar çıkacak üzerinden (karbondioksit) sonra süzüp 1 gün kurutmaya alıyoruz ve saf kalsiyum elde ediyoruz. Yumurta kabuklarını üzerine 15 gr İngiliz tuzu (birçok aktardan vardır magnezyum kaynağıdır) ekleyip kurumuş 4 adet muz kabuğunu mutfak robotu yardımıyla parçalıyor ve üzerine ekliyoruz. 2 avuç kullanılmış çay posası, 1 avuç kullanılmış kahve telvesi ilave ediyoruz. 500ml suyun içerisine yıkanmış patates kabuğu atıp su hafif kızıl hale gelene kadar kaynatıyorsun ve karışıma ilave ediyoruz
Böyle bir kavanoz elde ediyoruz :D
2 gün bekledikten sonra 1 lt suya 1 çorba kaşığı olacak şekilde 1 dolu 1 boş sulamada verirsin kanka çiçeğe kadar götürür

Samoke

Yeni üye
Fırına atıp hafif kızıl renge gelene kadar yumurta kabuğunu fırınlıyoruz, havan veya başka birşey yardımıyla toz haline getirip bir kaba koyduğumuz (30gr) yumurta tozunun üzerine 2 kapak elma sirkesi döküp yavaşça karıştırıyoruz kabarcıklar çıkacak üzerinden (karbondioksit) sonra süzüp 1 gün kurutmaya alıyoruz ve saf kalsiyum elde ediyoruz. Yumurta kabuklarını üzerine 15 gr İngiliz tuzu (birçok aktardan vardır magnezyum kaynağıdır) ekleyip kurumuş 4 adet muz kabuğunu mutfak robotu yardımıyla parçalıyor ve üzerine ekliyoruz. 2 avuç kullanılmış çay posası, 1 avuç kullanılmış kahve telvesi ilave ediyoruz. 500ml suyun içerisine yıkanmış patates kabuğu atıp su hafif kızıl hale gelene kadar kaynatıyorsun ve karışıma ilave ediyoruz
Böyle bir kavanoz elde ediyoruz :D
2 gün bekledikten sonra 1 lt suya 1 çorba kaşığı olacak şekilde 1 dolu 1 boş sulamada verirsin kanka çiçeğe kadar götürür
Çok zahmetli birşeyde değilmiş yapılır valla bro. Peki sen bu şekilde çiçeklenmeye kadar götürüyorsun çiçeklenmede ne veriyorsun birde son bir sorum olucak totalde hasat alana kadar kaç ay sürüyor senin ? kanka benim çiçeğim 1 aylık boyunu falanda gördün ne kadar sürer çiçeklenmesi sence sen yetkili bi abiye benziyorsun :D

OttoMan347

√SEFİR√
Çok zahmetli birşeyde değilmiş yapılır valla bro. Peki sen bu şekilde çiçeklenmeye kadar götürüyorsun çiçeklenmede ne veriyorsun birde son bir sorum olucak totalde hasat alana kadar kaç ay sürüyor senin ? kanka benim çiçeğim 1 aylık boyunu falanda gördün ne kadar sürer çiçeklenmesi sence sen yetkili bi abiye benziyorsun :D
Kanka bitkin auto mu photo mu onu bilelim önce. Ben hep outdoor bakıyorum photo bitkiler bakıyorum. Hasat süresi 4 5 ay sürüyor

OttoMan347

√SEFİR√
Bu karışım veg döneminde çiçeğe kadar kullanılır ben öyle yaptım bazı growlarımda. Çiçeğe girdikten sonra da bu karşımdan çok az miktarda verilir ama ana besin olarak fosfor ve potasyum ağırlıklı besin verilir. Onun için de yarasa gübresi ve muz kabuğuyla gübre yapıyorum çiçeğe girince de onu tariflerimi uygularsın

Samoke

Yeni üye
Kanka bitkin auto mu photo mu onu bilelim önce. Ben hep outdoor bakıyorum photo bitkiler bakıyorum. Hasat süresi 4 5 ay sürüyor
Kanka köfteci tohumu hiç bilmiyorum ne olduğunu inş autodur 4-5 ay beklemek istemiyorum verdiğin tarifi yapmaya calısıcam bro autoysa zaten 1 aya kadar çiçeklenir herhalde kısa sürdüğünü söylüyorlar

Kanka attığım linke baktın mı biobizin sıvı gübresi büyürken bloom çiçeklenirkende grow olanından alıp olayı kapatabilir miyiz yani okadar araştırdım envayi çeşit şey kullanıyorlar neticede bitki bu ya bukadar tefferruata gerek yok belki daha fazla mahsül alınıyordur lafım yok ama benim öyle bi amacım yok ortalama bişeyler alsam yeter
Ben 3lü indoor aldım. Organikçiyim bende.

Samoke

Yeni üye
Köfteciyse photo dur :)
Hadi ya :( ozaman çiçeklenmeye en az 2-3 ay var demektir senin tarifi yapıcam kanka yarın ben 5 günde bir 400-500 ml su veriyorum ideal midir birde saksının altında küçük 6 delik var ama toprak hava alsın diye saksının yanlarını falan delsem iyi yapar mıyım acaba ne dersin

OttoMan347

√SEFİR√
Hadi ya :( ozaman çiçeklenmeye en az 2-3 ay var demektir senin tarifi yapıcam kanka yarın ben 5 günde bir 400-500 ml su veriyorum ideal midir birde saksının altında küçük 6 delik var ama toprak hava alsın diye saksının yanlarını falan delsem iyi yapar mıyım acaba ne dersin
Kanka altına büyük delik olması lazım en az 7 8 mm rahat su atması için yanları da delebilirsin iyi olur. Sulamayı da litreye takılarak yapma drenaj deliklerinden 2 3 çay bardağı kadar su aksın dışarı yeter

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Tokarev Tokarev:
    ******** ******* ********** ******* ****** ******* ******** hahahaha* *** *** **** ***** ****** **
  • Tokarev Tokarev:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** ****** ***** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ** **** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** ** ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** hahahaha**** ****** ****** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ****** ********* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* hahahaha*
    +1
  • U Ubo:
    ********** ******* hahahaha** hahahaha**** **** ********** ******
  • U Ubo:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ********** ******** ****** ******** ********** ******* ****** ** ***** hahahaha ********** ****** ******* ***** ** ******* ******* ** ******** ********** ***** ******** hahahaha ******** ********
    istr istr: ********** ******** ****** ******** ********** ******* ****** ** ***** hahahaha **********...