1.5 ay aldu sorularım var

Dumblepuff

Yeni üye
15 tane kök var boyları birbirinden farklı 20 taneydiler 5i oldü sorun yok çünkü yaşayanlar kurtardı gibi şu saatten sonra tek sorunum cinsiyet belli etmeleri bu konuda yardıma ihtiyacım var araştırmalarıma göre erkek ve dişiyi ayırt edebileceğimi sanıyorum ama herma mevzusu var o beni korkuttu çünkü bir herma diğer dişileri döllesin istemem. 3 sorum var.

Bunlar ne zaman cinsiyet belli eder?

Yanlarına 10 günde bir uğruyorum, bu 10 günlük arada cinsiyet belli edip birbirlerini dölleme riskleri var mı?

Herma bitkiyi nasıl ayırt edeceğim?

Fotoğraflar

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
15 tane kök var boyları birbirinden farklı 20 taneydiler 5i oldü sorun yok çünkü yaşayanlar kurtardı gibi şu saatten sonra tek sorunum cinsiyet belli etmeleri bu konuda yardıma ihtiyacım var araştırmalarıma göre erkek ve dişiyi ayırt edebileceğimi sanıyorum ama herma mevzusu var o beni korkuttu çünkü bir herma diğer dişileri döllesin istemem. 3 sorum var.

Yanlarına 10 günde bir uğruyorum, bu 10 günlük arada cinsiyet belli edip birbirlerini dölleme riskleri var mı?

Bize bitkinin fotosunu göster gelişimi nasıl bakalım göz kararı nekadar sürer belli etmesi birşeyler söyle uzmanlar. Herma da eğer erkeğin polen kesecikleri patlar da dişiyi döllerse olur dişi bitkin. Onun için polen keseciklerinin olgunluğa erip patlaması gerekir yani yetişirsin ama bi fotolarına bakmak şart

OttoMan347

√SEFİR√
Bide ölenler neden öldü nasıl bakıyorsun ne verip ne vermiyorsun anlat diğerleri de ölmemesi için yardımcı olunsun

Knka çorbacıysa bitkilerin photo cinsiyet dersen saksıda ise bi kabin yap 2 haftalık falan 12 12 verirsin anlarsında doğada çok bişi yapamazsın anca çiçeklenme döneminde ayıklarsın

Dumblepuff

Yeni üye
Bide ölenler neden öldü nasıl bakıyorsun ne verip ne vermiyorsun anlat diğerleri de ölmemesi için yardımcı olunsun
ölenlerden bir tanesinde gövde inceliği vardı kıl gibi duruyordu müdahale etmedim. diğerleri de doğal nedenlerden öldu böcek kemirdi vs.

bir kez inek gübresi verdim.
bir kez de ziraat dükkanından aldığım kimyasal katı gübre verdim boncuk boncuk. sordum genel olarak büyümede ve meyve verimini artırmada kullanılan bir gübreniz var mı ona binayen onu önerdi. birde genel bi böcek haşere ilacı sıktım ki büyüyenlere bişey olmasın diye.

Dumblepuff

Yeni üye
Knka çorbacıysa bitkilerin photo cinsiyet dersen saksıda ise bi kabin yap 2 haftalık falan 12 12 verirsin anlarsında doğada çok bişi yapamazsın anca çiçeklenme döneminde ayıklarsın
saksı değil dostum tam gerilla usulü şu saatten sonra elimden gelen imkanlarla sömekleri doldurmaları için çabalayacağım.

OttoMan347

√SEFİR√
Cinsiyet için ana dal uzantısıyla yan yaprak aralarının tam birleşme noktasını çekip atarsan anlarız kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    kawinnnz kawinnnz: **