ışık önerisi

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Ücreti iadeni aldın mı aliexpressten veya karar verdin mi ? Alanını söyle ona göre yardımcı olalım. Cob led ucuz ama çok yakıyır verimi de düşük. Üzüyor biraz emeğine yazık. Qb lere bakmanı tavsiye ederim.

slayer47

Üye
Ücreti iadeni aldın mı aliexpressten veya karar verdin mi ? Alanını söyle ona göre yardımcı olalım. Cob led ucuz ama çok yakıyır verimi de düşük. Üzüyor biraz emeğine yazık. Qb lere bakmanı tavsiye ederim.
iademi almadım anlaşmazlık açtım iade alım diyom bunlardan alım napim 25 gündür bi ışık işini çömedim sinir oldum çok yakması önemli değil başkan 300x180x200 bi alanım var herşeyi ayarladım bi ışık olayını çözemedim

slayer47

Üye
iademi almadım anlaşmazlık açtım iade alım diyom bunlardan alım napim 25 gündür bi ışık işini çömedim sinir oldum çok yakması önemli değil başkan 300x180x200 bi alanım var herşeyi ayarladım bi ışık olayını çözemedim
kanka 8 tane filan yetiştirmeyi düşünüyom bu alanda bi türlü nasip olmadı 3 tane bu yukarda attığım linkten alım diyom napim

Maho1221

Üye
Bro şahsen ben aliexprten topladım QB ayrı yetten vergi filan da vermedim cob gelecek olursak bende 550 wat wardı hiç memnun kalmadım somekler şişmiyo durmadan patlıyo elektrik faturası yuksek geliyor benım dusuncem QB al kafan rahat olsun

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Ortalama olarak 720W gibi bir ışığa ihtiyacın var kankam senin. Ancak alanın 300.180 olduğu için vivaled de ki 700 ya da 1000w ışık ihtiyacını görmez. Görür ancak ışık dağılımı güzel olmaz. Senin işini en güzel görecek seçenek, 480w 1 adet ve 240W. Ya da 3 adet 240qb ama fiyat yüksek çıkıyor. Kendin seçimini yap bütçene göre. Büyük bir alanın var biraz maliyetli olması gerekiyor bilgin olsun.

Mertali54

Doktor
Kardeşim 4 bitki yetiştirmen için senin alanın buna müsait mi kaldı ki o ışık 4 tane bitkiye yetmez bir bitki için 60 santimetre kareye 60 santimetre kare lazım o ışık elindeki mevcut ışık 4 bitkiye kesinlikle yetmez olur mu olur ama %50 %40 verim alırsın %30 verim alırsın belki de büyür sana bir şeyler verir ama layıkıyla yapman için önce alanını iyi belirlemen lazım bitkileri iyi yerleştirmen lazım yani bitkinin her yerinin ışık görmesi lazım

Kardeşim 4 bitki yetiştirmen için senin alanın buna müsait mi kaldı ki o ışık 4 tane bitkiye yetmez bir bitki için 60 santimetre kareye 60 santimetre kare lazım o ışık elindeki mevcut ışık 4 bitkiye kesinlikle yetmez olur mu olur ama %50 %40 verim alırsın %30 verim alırsın belki de büyür sana bir şeyler verir ama layıkıyla yapman için önce alanını iyi belirlemen lazım bitkileri iyi yerleştirmen lazım yani bitkinin her yerinin ışık görmesi lazım
Tek bitki için şu malzemeler var elimde bitkiyi çiçeğe geçireli 10 gün oldu iki adet 100 watlık beyaz led var, birde 48 watlık mor led var iş görürmü ne kadar verim alırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • J Javuba:
  • J Javuba:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ********** hahahaha ****** ***** ******
  • J Javuba:
  • J Javuba:
    ****** hahahaha*** ** ***
  • Y Yer1n7kat6:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** **** **** ***** hahahaha *****
  • Y Yer1n7kat6:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • J Javuba:
    ********* ****** **** **
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ** ********* **** hahahaha
  • J Javuba:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** hahahaha ***** ****** **** ********** hahahaha* ********* ********* ****** hahahaha*****
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ********** **
  • J Javuba:
    ********** *** ***** ***** ********* hahahaha******* ***
  • Y Yer1n7kat6:
    ** **** ***** **** ******** *** ******* hahahaha ****
  • K kiryue0:
    hahahahahahahaha ********** hahahaha*** hahahaha* ******** ****** ***** ***** *** ***
  • Y Yer1n7kat6:
  • J Javuba:
    hahahaha** ***** hahahaha *** hahahaha**** ******** ******** ********* *** ********* ******** *********
  • J Javuba:
    J Javuba: **** ** ********** ** **********