İlk Haftadan Cinsiyet Tespiti

Gaga

Üye
Yurt dışında yaşayan yabancı bir arkadaştan duyduğum ancak denemediğim bir tekniği paylaşmak istiyorum. Bitki filizlenir filizlenmez çıkarttığı tek/çift yaprağa bakarak cinsiyet tayini yapılabildiğini söyledi. Denemesi size düşüyor.

Şu resimdeki uzun yaprakların yanındaki küçük oval yaprakları kast ediyorum.

OttoMan347

√SEFİR√
Yurt dışında yaşayan yabancı bir arkadaştan duyduğum ancak denemediğim bir tekniği paylaşmak istiyorum. Bitki filizlenir filizlenmez çıkarttığı tek/çift yaprağa bakarak cinsiyet tayini yapılabildiğini söyledi. Denemesi size düşüyor.

Şu resimdeki uzun yaprakların yanındaki küçük oval yaprakları kast ediyorum.
Tohum yaprakları. Nesine bakıyormuş o yaprağın

ceket

Üye
Bahsettiğiniz yapraklar Cotyledon (tohum yaprağı) olarak tanımlanır ve erkek-dişi, indica-sativa farketmeksizin tüm cannabis bitkilerde iki tane çıkar.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
@ceket kanka onun bahsettigi tohum catlatma yapragi degil, Yeni cikan fan yapraklari.

Gaga

Üye
@ceket kanka onun bahsettigi tohum catlatma yapragi degil, Yeni cikan fan yapraklari.
Kanka ben, elemanın tohum yapraklarını kast ettiğini düşünmüştüm ama elemanın ingilizcesi çok iyi değildi. Sözlü tarif etti acaba ilk çıkan fan yapraklarını mı kast etti? Öyleyse doğru olma ihtimali nedir bu olayın?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İstanbul İstanbul: * ******** ********* ** ****** ******** ********