İlk defa grow yapıcam. Sanırım :)

db_user

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba,

Forumu uzun zamandır takip edip, vay be insanlar neler yapıyor diyerek okuyordum. :)

Ara sıra da olsa elin zibidilerine 1gr için 200tl vermek artık çok zoruma gitmeye başladı, bu yüzden bende evde çok ufak bir alanda kendime yetecek kadar yetiştirmek istiyorum.

Çalışma masamın altına ufak bir dolap yapıp (40*40*80), adını buradan öğrendiğim 2 tane 50W Cob led alıp, hava filtremi kendim yapıp ufak bir grow yapmak istiyorum. Buradaki uzman arkadaşlara sormak istedim, sponsor siteden auto tohum alıp, 40*40*80 boyutlarında 100W ışık ile ortalama 50gr bile alsam bana yeter. Peki bu mümkün mü?

- Yani bu kadar küçük alanda ve 100W ışık ile auto tohumdan 50-100gr alınabilir mi?
- Araştırdığım kadarıyla YXO markalı Cob ledleri önermişler, yeni sistem soketli olanlardan almak istiyorum. Buralarda güvenilir biri var mı? Sahibinden de 2-3 kişi de var ama güvenemedim.
- Bu ufak kabin yatak odamda duracak maalesef, çok ses yapar mı? Işıklar ve fanlar. (Eşim biliyor fakat sesten onu da rahatsız etmek istemiyorum)
- Tohumu en az 5 tane gönderiyorlar sanırım. 1-2 tane alabileceğim bir yer var mı?
- Super Lemon Haze olanın autosunu almak istiyorum daha önceden içip de adını bildiğim tek genetik :) Önerir misiniz veya şunu alsan daha iyi olur dediğiniz var mı?
- Bu sisteme ve alana göre hangi gübreleri kullanmam lazım?
- Toprak olarak Allmix adındaki toprağı alacağım.
- 25lt bez saksı alacağım.

Yani işin özü, maliyeti en minimuma düşürüp ona göre de ufak hasat alıp sadece zibidilerle muhattap olmamın önüne geçecek ufak bir sistem kurmak istiyorum ve yorumlarını merak ediyorum. :)

db_user

Yeni üye
micro grow olayını araştır kankam ama bu alanda 50 gr zor bence

bu abi 45 gr almış mesela

O da yeter. Haftada 3gr içsem zaten en az 3 ay :)
Micro grow olayını da araştırdım hala da bakıyorum, hatta pc kasası içinde yapan çok insan var ama ben buradaki yorumları merak ediyorum ve malzeme tedariği için öneri gelebilir belki :) (Işık, Gübre, Tohum vs.)
Ben böyle yaptım, sende şöyle yap diyen biri çıkabilir :)

Shepard

Müptezel
Selam dostum 60 günlük bitkimi geçen gün sökmek zorunda kaldım 80-90 gram bekliyordum en az çok koydu. Şartlar şimdilik benim de 2x 50w Torch Led growa yetiyor. Ben de aşağı yukarı aynı boyutlardaki bir dolapta yapacağım. 3.7 litrelik bez saksıda 1 tane yetiştirip yaza kadar 20-30 gramım hazır olsun derdindeyim sonrasında zaten şartlar el verecek benim için. Sana önerilerim
1 Auto bitki için en fazla 12 litrelik saksı kullan daha fazlasına ihtiyacın olmayacak ama alanından dolayı saksıyı ne kadar küçük tutarsan o kadar iyi olur. Ayrıca alanın 40x40x80 olduğundan sana normal bir grow önermem şartlara göre sen de micro grow yapmak zorundasın. Ne kadar saksıya ortalama kaç santimetre boya ulaştıkları bilgilerini bulabilirsin googledan.
2 Toprak olarak All Mix ile başlamanı önermem Plagron Light Mix 50 litre olandan alabilirsin toprakvesu da vardı galiba stok.
3 Genetik olarak Northern Lights Auto öneririm. Koku sorunun olmaz karbon filtre almak zorunda kalmazsın.
4 Bu kadar küçük alana arkadan bir pencere açarsan sadece 100lük (düşünürsen linkini atarım)çıkış fanına ihtiyacın olacak bir de küçük usb vantilatör. Odanı günlük aralıklarla 5 10 dk havalandırsan yeter.
5 Gübreler konusunda bunların en küçüklerini alabilirsin sana uzun süre yeter.
AN Sensi A-B
Voodo Juice
Carboload
B-52
AN Cal Mag Xtra
Overdrive
6 Işık konusunda ister Cob Led yap istersen sana kullandığım/kullanacağım ışıkların linkini atayım toplamda 100 lira 2x50 w Duya bağlantısını kendin yaparsın.

Hausted

Üye
Kanka acı ama gerçekleri söylemem senin için en iyisi olur. Ben de bu işe senin gibi düşünerek girdim fakat malesef işler düşündüğün kadar kolay değil. O kadar alanda o ışıkla bahsettiğin hasat miktarını almak ancak tecrübeliysen mümkün oluyor. O yüzden beklentini daha düşük tutmalısın. İmkanın varsa ışığını güçlendirebilirsin. Lemon haze sativa genetik içimi çok zevkli fakat boyunu kontrol altında tutmak kolay değil alanın için uygun genetik olmadığını düşünüyorum. Daha kısa boylu hybrid genetiklere bakabilirsin.

Ü

Üye silindi 23588

Guest
kankam selam. Şu konuyu görmediysen bir bakmanı öneririm.

Her şey dilediğin gibi olsun.

db_user

Yeni üye
Selam dostum 60 günlük bitkimi geçen gün sökmek zorunda kaldım 80-90 gram bekliyordum en az çok koydu. Şartlar şimdilik benim de 2x 50w Torch Led growa yetiyor. Ben de aşağı yukarı aynı boyutlardaki bir dolapta yapacağım. 3.7 litrelik bez saksıda 1 tane yetiştirip yaza kadar 20-30 gramım hazır olsun derdindeyim sonrasında zaten şartlar el verecek benim için. Sana önerilerim
1 Auto bitki için en fazla 12 litrelik saksı kullan daha fazlasına ihtiyacın olmayacak ama alanından dolayı saksıyı ne kadar küçük tutarsan o kadar iyi olur. Ayrıca alanın 40x40x80 olduğundan sana normal bir grow önermem şartlara göre sen de micro grow yapmak zorundasın. Ne kadar saksıya ortalama kaç santimetre boya ulaştıkları bilgilerini bulabilirsin googledan.
2 Toprak olarak All Mix ile başlamanı önermem Plagron Light Mix 50 litre olandan alabilirsin toprakvesu da vardı galiba stok.
3 Genetik olarak Northern Lights Auto öneririm. Koku sorunun olmaz karbon filtre almak zorunda kalmazsın.
4 Bu kadar küçük alana arkadan bir pencere açarsan sadece 100lük (düşünürsen linkini atarım)çıkış fanına ihtiyacın olacak bir de küçük usb vantilatör. Odanı günlük aralıklarla 5 10 dk havalandırsan yeter.
5 Gübreler konusunda bunların en küçüklerini alabilirsin sana uzun süre yeter.
AN Sensi A-B
Voodo Juice
Carboload
B-52
AN Cal Mag Xtra
Overdrive
6 Işık konusunda ister Cob Led yap istersen sana kullandığım/kullanacağım ışıkların linkini atayım toplamda 100 lira 2x50 w Duya bağlantısını kendin yaparsın.

Çok teşekkürler, tavsiyelerini uygulayacağım. Işık linkini de gönderirsen çok sevinirim. Çok çok teşekkürler.

db_user

Yeni üye
Kanka acı ama gerçekleri söylemem senin için en iyisi olur. Ben de bu işe senin gibi düşünerek girdim fakat malesef işler düşündüğün kadar kolay değil. O kadar alanda o ışıkla bahsettiğin hasat miktarını almak ancak tecrübeliysen mümkün oluyor. O yüzden beklentini daha düşük tutmalısın. İmkanın varsa ışığını güçlendirebilirsin. Lemon haze sativa genetik içimi çok zevkli fakat boyunu kontrol altında tutmak kolay değil alanın için uygun genetik olmadığını düşünüyorum. Daha kısa boylu hybrid genetiklere bakabilirsin.

Beklentim düşük aslında ama 3 ay bekleyip 20gr almak da kötü olur ya :) Daha ufak bir genetikle devam edebilirim. Işığı da 100 değil 150w yaparsam belki biraz daha şansım olur. Ben biraz da ilgilenmeyi severim böyle şeylerle her gün yarım saat bir saat uğraşıp eğitim işini biraz kavrarsam belki daha iyi sonuç alabilirim ama dediğim gibi zaten çok hasata ihtiyacım yok ama yine de 40-50 alabilirsem çok iyi olur. Ama acı gerçeklere de hazır olmam konusunda uyardığın için çok sağ ol. :) deneyeceğiz bakalım :)

db_user

Yeni üye
kankam selam. Şu konuyu görmediysen bir bakmanı öneririm.

Her şey dilediğin gibi olsun.
Çok teşekkürler hocam. Konuyu incelemiştim, tekrar detaylı bakacağım. Bu şekilde bir şey benim bütün işimi görür aslında :)

Ü

Üye silindi 23588

Guest
kanka başkalarıda söyleyecektir fakat bundan alma. Cfl düşünebilirsin küçük alanda sıkıntıda yaratmaz. Biraz bait atıyor satıcılar. Forumda cfl ile yapılan growlar var bir bak içine sinerse o yola git, hem uygun fiyatı hem çok ısıtmıyor ortamı. Bende çok tecrübeli değilim bu arada fakat paran boşa gitmesin diye bildiğimi yazmak istedim. Gönlüne göre olsun her şey.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** **** ** ********* **
  • 420always 420always:
  • K Kea:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ********* ***** **** ******* *** ***** **** ****** ****** ******* **
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** ********* ****** ******** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ***** **** hahahaha** ***
  • E ErdemRS6:
    hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ******** **** ***** ********* *** **** ******* ****** *** ****** hahahaha***
    lavrens lavrens: ******** **** ***** ********* *** **** ******* ****** *** ****** hahahaha***