çiçeklenme için ışık yardım

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhaba ,
Balkonda Outdoor yapıyordum fakat hava şartlarından dolayı bitkiyi balkondaki kapalı oda gibi olan bir yere aldım.
Şuanda çiçeklenmede 130w full specktrum led lambam var tepesine koydum.
3 adet 50w (3500k) torch ışık aldım.
Bu ışıkları sizce resimde belirtiğim hangi şekle göre koyim.
Sizce A şeklindeki gibi dik mi yapim yoksa B şeklindeki gibi yanlardan mı koyim .
Yardımcı olursanız sevinirim .
@HighMann @püskütvarmı @Xcd @OttoMan347

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka yanlız torchlar uzak duruyor yaklaştır onları daha iyi olur her biri 18 20 cm mesafede olaun bitkiye

wolferic

Müptezel
ufleyen bisi yok mu ? bitkiye onu hallet simdi bitki outdorda buyumus sen o isigi altalarina yaymaya kalksan bitkinin someklerinencicekden sonra gerekli siddetde isik gelmez .durumun cok komplike senin ywrinde olsam zaten bu isik altlara ulasamayacak egerek hafif sitesli egitim veririm ama bi toparlasin bitki tabi sonra egitimi verdim egdim assagi yukari dallarin baslarinesit seviyeye geldi sonra bakarim isik hangi dallara ulasamiyor her gun bi iki dal eksiltirim bitki sitrese girmeden .hem isigina yukseltilebilecek mesafe ayarlamis olursun risklide olsa ben dedigim gibi yapardim

wolferic

Müptezel
en yuksek dallari her gun bi iki dal egmeye calis youtubeda bulursun super cropping yaz her bos buldun yere egdir .yada kademeli hasat yap ama kac kademe gider belli degil bitkide can kalmaz son kademeye kadar omru yetmez bitkinin.

wolferic

Müptezel
yanlara giden isigin bitkiye geri yansimasi icin yansitan bisiler lazim bitkinin ortamini bilmiyorum folyo olmaz orda bu pazarlarda mutfak cekmecelerine konan onu yansitici arkasi sungerimsi mazemeler var altli ustlu gerdirebilirsin

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Kankam yorumun icin sagol @wolferic . Ufleyici bulacam fakat yansıtma biraz zor burada . Zaten isiklari caprak yaptim direk bitkiye vuruyor .
Strese daha fazla sokmucam zaten herma olmasindan korkuyorum 3 hafta okdu cicege gireli isiksizliktan gelisemedi sadece en ust dali baglayip bi tarafa yaptırabilirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Runtz Runtz:
  • Y Yer1n7kat6:
  • kokokoco kokokoco:
    kokokoco kokokoco: ******* ********