çiçeklenme 30. gün ve klonların son hali

cannabis16

Ordinaryüs

ilk resimdeki arkadaş ; klondan büyük saksıya almadığım nöbetçi..topraktan çıkarırken üst kısmı koptu gitti bi 4 cm kadarlık kısım..zira klonlar tohumlardan farklı olarak ilk olarak alt katmanı sarıp sonra üst katmana doğru yönelerek kökleniyor..tohumdan köklenmede ise üst katmanı bi enlemesine sara sara altlara doğru yönelme olur...kazık köklü bu bitki,kazık olan ana kök o diplere yönelir ,o ayrı..saçaklanmalardan bahsediyorum...üstten alta doğru olur.. köklerin hali de ortada,

2,3 ve 4. resimlerde ; şu meşhur Potasyum eksiği olan arkadaş var ya hani..o arkadaşın tepesi muazzam bi ivmeyle büyüyordu,çok uzun sipsivri gideceğini çiçeklenme ilk haftası anlayıp tepe kısmını alttaki boğuma kadar yaklaşık 12 cm kestim..tepe olmayınca meydan altta kalacak olan sömek dalcıklarına kaldı..onlar da tepeye kurulunca birsürü tepe budçuğu oluşacak...bunu niye gösterdim? ben başka bir şeye çare olmaya çalışırken böyle de bi artısı daha oldu..bu bitkiyi kırmaya,koparmaya bi taraflarını korkmayın..bacaksız kalmış insan gibi karalar bağlayıp hayata küsme falan yok..mevcut enerji başka birilerine fazlalık olarak gidiyor,illa bişeylere yarıyor..2 kere bazen 3 kere üstüste topping attığım bitki oluyor bazı growlarda..diğerleriyle arasındaki farkı çok açmaya çalışıyor..başka sömek dallarına nimet oluyor..

5 ve 6 da tepeyi sömekten çıkarıp budlaşma evresine geçiren en hızlı çiçeklenen 2 ayrı bitkinin tepe sömeklerinden biri..

7 ve 8 de ise tepe sömeklerini çektiğim bitkilerin tepeden görünüşü...gübre yanığı olmayan 2 bitki bunlar işte..sebebi de çok hızlılar ve yaprak uçlarını yakacak kadarlık bile gübre fazla gelmesi olmuyor...

diğer resimlerde klonların son hali var... bugün TDS gözümün önünde olunca, klonları besleyecek sulama suyunu hazırladıktan sonra TDS ölçtüm..2650 ppm görünce hemen gene kaygı yapmayayım şu TDSmetre denen arkadaşı yerine koyayım kullanmamak üzere...seneler önce bi growumda çiçeklenmeye geçmeden alttan çıkan TDSyi ölçmüştüm..2500-3000 ppm arası bişey gelince mal gibi gittim sade suyla flush attım bitkiye..tuzlanma kesin vardır diye..ama bitklierin hiçbirinde gübre yanığı yoktu ve yemyeşil sağlıklılardı...flushın ertesi günü yaprakları sararmaya başladı..diğer sulama günü olan 4. güne geldiğimde bitkilerin toplam yapraklarından yarısından fazlası açık limon yeşili ve sarıya döndü...o zamanlar bitkiyi okumayı tam çözmemiştim,eldeki mevcut derecelendirmeleri esas alaraktan böyle yaptım ve bitki çiçeğin 3. haftasında kendine gelene kadar dayadım da dayadım gübreyi...çiçeğin ilk 3 haftası çöpe gitti,haliyle hızlıca uzayıp gelişmeden bitti grow,sömek azlığı oldu...
ben havalandırmayı küvvetlendirdikçe bitkiler o piyasada dolaşan ppm çizelgeleri kifayetsiz kaldı..en sonund zaten senelerdir kullanmıyorum...
havalandırmanızı sokaktan temiz havayı bitkinin üstüne zorla ve kuvvetli fanlarla devamlı atın arkadaşlar..sonucunda bitki çok ama çok hızlı oluyor ve çok güçlü büyüdüğünden hasadı da boyutlarına göre çok daha fazla oluyor..ışıklarım 2 tane 400w HPS gibi düşünün ama altlarında genelde hep 7 bitki oluyor..mevcut havalandırma da 7ye bölündüğü halde gene çok çok yeterli geliyor... 1 tane 100mmlik 1 tane de 150mmlik Blauberg kanal tipi fanla içeriye direk sokaktan hava atıyorum...200mmlik Sauler palau sessiz denen ama pek de sessiz olmayan silent serisinden ..onunla da havayı dışarıya atıyorum..bunu daha da iyileştirirsem ışık watlarını artırmam ile mantıklı olacak..mesela 2 tane 150mmlikle çekip tek bi 250mmlikle dışarıya atmak bir sonraki yapacağım hamle..işte o zaman bi 600HPS takabilsem,serin gitse bi yaz...zaten LEDi bir dahakine 450wattan aşağı almam...yanar ortalık yanar :)

cannabis16

Ordinaryüs
bu arada klondan gelenlerin sulama suyunda 2650 ppm yapan ne vardı..

4ml/1lt T.A Bio Bloom
4çorba kaşığı/8lt Epsom Tuzu
2ml/lt T.A Oliga Spectrum iz element gübresi
3ml/1lt Hesi Powerym Enzim
1,5ml/1lt Gübretaş Amino Asit

şebeke suyu zaten bi 150 ppm katıyor..gerisini bunlar oluşturuyor..

ha bu arada Çiçeklenmedeki 5 bitkinin neden sadece yaprak uçlarının değil de testere uçlarının da yandığını çözdüm bugün...Bloom gübresi çok az kaldı 1 ltlik kutusunda... organik gübreleri ters çevirip çok fazl sallaman lazım ki pokun bir kısmı dibe çökmesin...kendimce iyi çalkalıyorum ama Growun da Bloomunda gübresi son 200ml seviyelerine indi... TDS Grow gübresinde böyleyse Blooma koyduğum onda da aynı şeyi düşününce belki de 4800ppm in üstünde çıkardı son sulama suyu... yani o yüzden böyle geldiğini çözdüm..sentetik ve kimyasal gübrelerde böyle bi durum yok,güzelce 5-10 kere çalkalayın zaten homojenlik düzeliyor gübre şişesinde.. ama organik gübreleri,şişeyi ters çevirip çok iyice çalkalayın...sonuçta dibinde kalan gübreyi yine de fazlaca yoğun bulacaksınız..o yüzden sonlardaki gübreyi daha bi seyreltik deneyebilirsiniz havalandırması zayıf olanlar..benden bi tavsiye olsun

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 39151

Guest

ilk resimdeki arkadaş ; klondan büyük saksıya almadığım nöbetçi..topraktan çıkarırken üst kısmı koptu gitti bi 4 cm kadarlık kısım..zira klonlar tohumlardan farklı olarak ilk olarak alt katmanı sarıp sonra üst katmana doğru yönelerek kökleniyor..tohumdan köklenmede ise üst katmanı bi enlemesine sara sara altlara doğru yönelme olur...kazık köklü bu bitki,kazık olan ana kök o diplere yönelir ,o ayrı..saçaklanmalardan bahsediyorum...üstten alta doğru olur.. köklerin hali de ortada,

2,3 ve 4. resimlerde ; şu meşhur Potasyum eksiği olan arkadaş var ya hani..o arkadaşın tepesi muazzam bi ivmeyle büyüyordu,çok uzun sipsivri gideceğini çiçeklenme ilk haftası anlayıp tepe kısmını alttaki boğuma kadar yaklaşık 12 cm kestim..tepe olmayınca meydan altta kalacak olan sömek dalcıklarına kaldı..onlar da tepeye kurulunca birsürü tepe budçuğu oluşacak...bunu niye gösterdim? ben başka bir şeye çare olmaya çalışırken böyle de bi artısı daha oldu..bu bitkiyi kırmaya,koparmaya bi taraflarını korkmayın..bacaksız kalmış insan gibi karalar bağlayıp hayata küsme falan yok..mevcut enerji başka birilerine fazlalık olarak gidiyor,illa bişeylere yarıyor..2 kere bazen 3 kere üstüste topping attığım bitki oluyor bazı growlarda..diğerleriyle arasındaki farkı çok açmaya çalışıyor..başka sömek dallarına nimet oluyor..

5 ve 6 da tepeyi sömekten çıkarıp budlaşma evresine geçiren en hızlı çiçeklenen 2 ayrı bitkinin tepe sömeklerinden biri..

7 ve 8 de ise tepe sömeklerini çektiğim bitkilerin tepeden görünüşü...gübre yanığı olmayan 2 bitki bunlar işte..sebebi de çok hızlılar ve yaprak uçlarını yakacak kadarlık bile gübre fazla gelmesi olmuyor...

diğer resimlerde klonların son hali var... bugün TDS gözümün önünde olunca, klonları besleyecek sulama suyunu hazırladıktan sonra TDS ölçtüm..2650 ppm görünce hemen gene kaygı yapmayayım şu TDSmetre denen arkadaşı yerine koyayım kullanmamak üzere...seneler önce bi growumda çiçeklenmeye geçmeden alttan çıkan TDSyi ölçmüştüm..2500-3000 ppm arası bişey gelince mal gibi gittim sade suyla flush attım bitkiye..tuzlanma kesin vardır diye..ama bitklierin hiçbirinde gübre yanığı yoktu ve yemyeşil sağlıklılardı...flushın ertesi günü yaprakları sararmaya başladı..diğer sulama günü olan 4. güne geldiğimde bitkilerin toplam yapraklarından yarısından fazlası açık limon yeşili ve sarıya döndü...o zamanlar bitkiyi okumayı tam çözmemiştim,eldeki mevcut derecelendirmeleri esas alaraktan böyle yaptım ve bitki çiçeğin 3. haftasında kendine gelene kadar dayadım da dayadım gübreyi...çiçeğin ilk 3 haftası çöpe gitti,haliyle hızlıca uzayıp gelişmeden bitti grow,sömek azlığı oldu...
ben havalandırmayı küvvetlendirdikçe bitkiler o piyasada dolaşan ppm çizelgeleri kifayetsiz kaldı..en sonund zaten senelerdir kullanmıyorum...
havalandırmanızı sokaktan temiz havayı bitkinin üstüne zorla ve kuvvetli fanlarla devamlı atın arkadaşlar..sonucunda bitki çok ama çok hızlı oluyor ve çok güçlü büyüdüğünden hasadı da boyutlarına göre çok daha fazla oluyor..ışıklarım 2 tane 400w HPS gibi düşünün ama altlarında genelde hep 7 bitki oluyor..mevcut havalandırma da 7ye bölündüğü halde gene çok çok yeterli geliyor... 1 tane 100mmlik 1 tane de 150mmlik Blauberg kanal tipi fanla içeriye direk sokaktan hava atıyorum...200mmlik Sauler palau sessiz denen ama pek de sessiz olmayan silent serisinden ..onunla da havayı dışarıya atıyorum..bunu daha da iyileştirirsem ışık watlarını artırmam ile mantıklı olacak..mesela 2 tane 150mmlikle çekip tek bi 250mmlikle dışarıya atmak bir sonraki yapacağım hamle..işte o zaman bi 600HPS takabilsem,serin gitse bi yaz...zaten LEDi bir dahakine 450wattan aşağı almam...yanar ortalık yanar :)
Maşallah üstadım, kabin yerine senin bu sistem çok güzel. İnsan zevkle vakit geçirir burda. Kabin işi hele bide benimki gibi ufak olunca sıkıntı.

cannabis16

Ordinaryüs
Maşallah üstadım, kabin yerine senin bu sistem çok güzel. İnsan zevkle vakit geçirir burda. Kabin işi hele bide benimki gibi ufak olunca sıkıntı.
ne güzel tespit be... aynen öyle..kabine yöneliyorsunuz ,ısı fazlalığından başka bi haltını görmüyorsunuz...karanlık evreyi de bizahmet camlara blackout kumaşla örtüverin..gerisi çok daha kolay k.ç kadar kabinden

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
Destan yaziyorsun gene @cannabis16 usta, bu yapraktaki renkleri gören kankalar bitki diki tutmus diye panik olur. Ama sen isi bildigin icin, dikeyim yapraklari bana sömek lazim diye gidiyorsun. :) :)
artık geri dönüşü olmayan yola girdiler..çiçeklenmede 4. haftadan itibaren itelemeye devam..daha önceki evrelerde yapraklar yanarsa dozaj düşüreceksin zaten..ama kontrollü yanma olacak çiçekte 4. haftadan 6. hafta sonuna kadar...ful doz..azaltmak yok..tabi havalandırma ve ışığın güçlüyse böyle bu gübreleme...zayıf sistemde yaprakları yakmadan sonraki 3. sulamayı göremeden takla atar :)

cannabis16

Ordinaryüs
Valla üstadım bende dümeni otarafa kırıyorum, hanıma yol yapmaya başladım. Kullanmadığımız bir odamız var.Ben zaten 95 kiloyum kabini yıkacam iş yapayım derken :D Hayırlısı ile biraz bişeyler öğreneyim bende öyle yaparım inşallah :D
bende 90 kilodan az değilim..o cüsseyle bırak kabini şimdi bile zor oluyor koca odada aralarından geç et derken..bizim gibilere göre değil,eziyet o iş.. :)

Ü

Üye silindi 39151

Guest

cannabis16

Ordinaryüs
çiçekte 28 günlüklerken alttan tırtıkladıklarımla 2 tane komple kestiğim sömek dalıyla birlikte hızlıca bi kurutma işlemi sonunda ortaya çıkanı sigara sarıyorum ve sonuç ''cannabis16 in wonderland '' hesabı harikalar diyarının kapısı açılıyor...bu hafta sonunda alacaklarım daha güzel olacak..6. haftayla birlikte artık hasat zamanı gibi kafası olacak..ondan sonraı budları son bi azimle büyütüp demlendirme...
gözünü sevdiğiminin sistemi..yani ışık+havalandırma işi doğru çözülmüş ortam...sistem dediğim bu benim..50 tane gübre alsan havalandırma eksikse ortada sistem falan olmaz..herneyse gözünü sevdiğiminin sistemi,tam anlamıyla kurduğumdan beri hangi genetiği büyütsem hep böyle sonuç..çiçeklenmede 6. haftayı gördü mü,direk kessen de olur da tabii aptallık olur..budlardan kaybedeceksin..ne gereği var,ama kafası var :)
ben çok uzun çiçeklenme süresi olan genetikleri yetiştirmiyorum..mesela amnesia Haze..10-14 hafta arasında firmadan firmaya birsürü varyantı var..9 haftalık amnesia yı yetiştiriyorum onun yerine.. o yüzden benim grow odamda 6. haftayı gören bitkiler can oluyor,can veriyorlar...tabii tam zamanını beklyorum orası ayrı mevzu...12 haftada çiçeklenme bitiren genetik olsa rahat bi 8. haftayı gerekir kestiğinde seni üzmeyecek kafa için...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********