Üstadlarla başlangıç

C

Canna

Guest
Korkma ver, evet biraz yüksek cikmis, PH yi ayarladin mi ölctün ayarlamadan mi, Kullandigin suyun EC 0,4 degeri yüksek olmali yoksa o miktarlarda gübre EC degerini o kadar yükseltmez, bir dahaki sefere suyu bir kovada 1-2 gün dinlendir ve önce suyu ölc, icine gübre koymadan önce, hala cok yüksek giris EC si cikarsa cikan EC yi takip ediyorsun zaten ona göre yapilacaklara karar veririz.

C

Canna

Guest
Nasil 5,78 emin misin, yüksek bir EC ölcerin sensörlerini temiz su ie yika, bir daha ölc bakalim

C

Canna

Guest
Resim yükle, koyu yesil yapraklar azot fazllagi olabilir, ne kadar koyu bir göreyim.

C

Canna

Guest
Digerlerine göre biraz kücük kalmasi normal, her bitki ayni yetismez

C

Canna

Guest
Tamam, ama ha yapraklardaki en ufak renk degisimi hemen bildir bana, en ufak leke vs, sana yazdim daha önce, hic bir seyi ihmal etmiyeceksin

C

Canna

Guest
Tamam bende yazdigin EC degerlerini ppm olarak hesap ettim, giris 850 ppm ama cikislar biraz yüksek, yarin aksam resim yükle bir görelim kizlari, yarin diyorum cünki bu gün verdigin gübreli suyun etkisinide görmek istiyorum.

C

Canna

Guest
Dostum cikis EC leri yüksek cikiyor,, bu demektir ki, attan cikan su saksinin icindeki biriken tuzu temizlemis, ama ayrica saksinin icinde bu sulamadan önce tuz birikmis, ondan dolayi yarin kizlarin resmini görmek istiyorum.Kizlar susamis ver istedikleri kadar su,:) Resim göreyim belkide sana bir dahaki sulamayi bos yap diyebilirim.

C

Canna

Guest
Cok iyi fazla gübre ,tuz veya baska sikinti belirtisi görmedim:) isaretledigim fan yapraklarini kes.Sadece üzerinde kirmizi isaret olanlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    S sonradangelıo: *****