ÜST YAPRAKLARDA YANMA

OttoMan347

√SEFİR√
Yani tamamen azot zehirlenmesi sorunun. Toprağı tam flush gibi değil de kısmen yıka. 1 boş sulama geç sonra azot hiç verme bir süre. Potasyumu da düzelecek azot toksidesi stresini atlatınca

OttoMan347

√SEFİR√
Zaten hasata kadar azot isteyeceğini sanmıyorum :D isterse de sadece çay posası ver yeter kendi kendine budama yapsın döksün alt yaprakları sömeğe çalışır. Yavaş yavaş dökeceğim için sen eklemeden kendine en iyi budamayı yapacak

Zaten hasata kadar azot isteyeceğini sanmıyorum :D isterse de sadece çay posası ver yeter kendi kendine budama yapsın döksün alt yaprakları sömeğe çalışır. Yavaş yavaş dökeceğim için sen eklemeden kendine en iyi budamayı yapacak
Aynen usta. Zaten gübrelemeyi azalttım. Boş sulama yapacağım big bug la beraber başka bişey vermiyiyecem 2 hafta. Yarasa gübresi ve muz püresi yeterli. Seni seviyorum usta. Kendine iyi bak. Bu arada biraz kestim önde giden bir saksım var. Kendime bir dörtlü yaptım dün oturdum içtim Allahım diyorum sana bir duman daha alsam kusacam öyle bir ağır kafa olmuş öyle bir içimi güzel olmuş anlatamam sana. Ama bir dakine güzel bir genetik seçiçem böyle üç dumanda beni fukara gibi dizlerimin üstüne çöktürsğn cinsinden yapacağım

OttoMan347

√SEFİR√
Aynen usta. Zaten gübrelemeyi azalttım. Boş sulama yapacağım big bug la beraber başka bişey vermiyiyecem 2 hafta. Yarasa gübresi ve muz püresi yeterli. Seni seviyorum usta. Kendine iyi bak. Bu arada biraz kestim önde giden bir saksım var. Kendime bir dörtlü yaptım dün oturdum içtim Allahım diyorum sana bir duman daha alsam kusacam öyle bir ağır kafa olmuş öyle bir içimi güzel olmuş anlatamam sana. Ama bir dakine güzel bir genetik seçiçem böyle üç dumanda beni fukara gibi dizlerimin üstüne çöktürsğn cinsinden yapacağım
Eyvallah kanka baş tacısın :) maşallah ozaman bunu kurutup kürlediğinde istediğin o fukara İbrahim tatlıses çökmesini yaşarsın işte :D

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostlar gelin Ahmet 1689 kankanin bitkisini tartisalim, beyin firtinasi yapalim ve dogruyu bulalim. Bir cok görüs yaziliis, bunlarin bazilari dogru bazilari yalnis olabilir. Ben fikrimi yazmistm tekrar yaziyorum. Bitki cicekte, cicege giren bitki yapraklara göndergi enerjiyi azaltir ve ciceklere yönelir. Bir kac yapragin saramis olmasi azot eksiligine isaret etmez, bitki ihtiyaci olan azotun bir kismini eski yapraklardan alir ve o yapraklari atar. Eger bitkide azot eksikligi olsaydi bundan bütün yapraklar etkilenirdi. Ph sorunu yok bitki verilen besinleri aliyor ,ondan dolayi diger yapraklarin yesili tam saglikli yesil. CO 2 yükseltilidigin de sicaklik 30 dereceye kadar cikabilir gerisi gene zarar. Ayrica CO2 yükseltildiginde bitkinin cicek döneminde ihtiyaci olan 1500 umol/s ppfd degerini 2000 umol/s degerine cikartabiliriz. Ahmetin bitkisi yüksek sicakliktan olayi o sekilde. Buyrun dostlar konuya katilin dogruyu bulalim.

OttoMan347

√SEFİR√
Dostlar gelin Ahmet 1689 kankanin bitkisini tartisalim, beyin firtinasi yapalim ve dogruyu bulalim. Bir cok görüs yaziliis, bunlarin bazilari dogru bazilari yalnis olabilir. Ben fikrimi yazmistm tekrar yaziyorum. Bitki cicekte, cicege giren bitki yapraklara göndergi enerjiyi azaltir ve ciceklere yönelir. Bir kac yapragin saramis olmasi azot eksiligine isaret etmez, bitki ihtiyaci olan azotun bir kismini eski yapraklardan alir ve o yapraklari atar. Eger bitkide azot eksikligi olsaydi bundan bütün yapraklar etkilenirdi. Ph sorunu yok bitki verilen besinleri aliyor ,ondan dolayi diger yapraklarin yesili tam saglikli yesil. CO 2 yükseltilidigin de sicaklik 30 dereceye kadar cikabilir gerisi gene zarar. Ayrica CO2 yükseltildiginde bitkinin cicek döneminde ihtiyaci olan 1500 umol/s ppfd degerini 2000 umol/s degerine cikartabiliriz. Ahmetin bitkisi yüksek sicakliktan olayi o sekilde. Buyrun dostlar konuya katilin dogruyu bulalim.
Abi biz azot eksikliği var demedik ki sen öyle yazmıştın. Azot toksidesi demek azot zehirlenmesi demek yani azot fazla demek. Azotu fazla olduğu bitkide hangi besin kilitlenmesi yaşanıyor? (Potasyum eksikliği) azotun fazla olduğunu da yaprakların fazla koyu, parlak be biçimsiz hal almasından anlıyoruz. O sarılıklar azotun fazla olduğundan dolayı aynı yaprakta potasyumu da eksik olmasından kaynaklanıyor. Teşhis doğru abi azot toksidesi

genetik ne knka

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam o yapraklardaki sararma ondan, ama yukaridaki kivrilmalar yüksek sicakliktan , yoksa yaniliyor muyum.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kabin ici 33 derece cok fazla degilmi. O sicaklikta yapraklari ayni sekilde kivriltir. Yüksek isida ayni sekilde yapiyor yapraklari.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ***** ***** ********* *** ****** **** ********** ******* ** ********* ***
  • D Dalibor:
    ****** ***** hahahaha** ********** ******** *** ****
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** **** ***** ********* ******* *** ***** ********* ****** ****** ** ****** ***** ******** ********* hahahaha******** hahahaha* ******* hahahaha*** ***** ********* *** ****** **** ********** ******* ** ********* ***
    **** ******* *** *** **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** ******* *** ***** ********* ***** ****** ****** ***** hahahaha** ********** ******** *** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ********* ***** ** ******* ***** **** ******* *** *** **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ******* ********* ******** **** hahahaha*** ****** **** hahahaha
    +1
    **** ******* ****** ******* hahahaha ******** **** ** ***** hahahaha** ** ****** ********** ** ** ******
    +3
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ******** ********** ****** hahahaha ***** ****** ***** ******** *** **** *** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ***** *** ***** hahahaha******* ******** ******** ********** ****** hahahaha
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ******** ********** ** ***** *** ******* ********* ******** **** hahahaha*** ****** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    **** *** hahahaha**** *** ** * * **** ******* hahahaha*** ****** ***** ***** ***** ** ***** *** ******** *** * ******** *** ******* ***** ******** ** ******* ******* ******** *******
    ***** ****** ** ******* ********** hahahaha** ** ** ******** *** **** ****** ****** **** ** ********* ********* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** **** ********* **** ****** hahahaha* ******** ********** **
    ***** ***** ** ****** ***** ******** ******** ********** **
    **** ****** ****** * **
    ***** ****** * **
    ***** ****** * **
    nicozaniolo nicozaniolo: ***** ****** * **