Çok Erken Çiçeklenme Sorunu

bongbong

Üye
Selamlar herkese,

yaptığım ilk 2 growde, aynı genetik bitkiler 2side 3. haftalarında çiçeklenmeye girdi.

bu ilk yaptığım bitki

1 ay sonra yaptığım 2.si bu da

tohum: auto ak47
toprak: biobizz lightmix
ph her zaman ayarlı su verdim
ışık: 400w Cob Led (pembe ışıklı olan)

kullandığım besinler: Advanced Nutrients 'ın MICRO, GROW, BLOOM, VODOO, B52, CALMAG

nerede yanlış yapıyorum? ışıktan mı acaba? mesela 2. growda 3. haftaya kadar sadece beyaz ışık verdim, 3. haftada grow ledi de açınca ufaktan çiçeklenmeye girdi. ışık sistemini değiştiricem de, farklı bir fikri önerisi olan varsa duymak isterim.

an nin gübre tablosuna göre verdim hep besinleri. bir arkadaş şöyle bir yorum yaptı, bloomu çiçeklenmeye girene kadar verme diye. ama AN'nin tablosunda ilk haftadan itibaren bloom verin diye gösteriyor.

Yorum yaparsanız sevinirim

Ü

Üye silindi 23964

Guest
kankam merhaba geçmiş olsun ışığı kaç saat veriyosun

Ü

Üye silindi 22832

Guest
herşey doğru görünüyor.
bloom gübresi olabilir.
lst yapsan bi nebze fayda sağlarsın gibime geliyor.

bongbong

Üye
tohumları nereden aldın kanka?
tohumlar msnl 'den

kardeşim aynı sorun bende de var bende 600w bestva led var..muhtemelen ışık mesafesi problem olabilir.ben 60 cm de tutuyordum mesafeyi 2. haftada çiçeklenmeye başlayıp bodur kaldı bitkiler..ışığı 75cm ye çektim ufaktan boya gitmeye başladı..ışık mesafesine dikkat et derim ben...
aynen yaptım şimdi onu zaten, biraz daha yükselttim.

Çiçeklenen tepeyi kopar yoluna devam et bakalım
işe yararmı ki?

kush1925

Üye
selam dostum aynı sorun bende de var 17.günde çiçeğe girdiler baya bodur kaldılar ama arap atı gibi toparlanmaya basladılar su an :D

higthead

Jolly Green
selam dostum aynı sorun bende de var 17.günde çiçeğe girdiler baya bodur kaldılar ama arap atı gibi toparlanmaya basladılar su an :D

Brolar erken çiçeklenme problem yaratmaz diye düşünüyorum zaten zamanı gelmeden hasat vermez çiçeklensin problem yok zaten gelişimi devam eder.

Hausted

Üye
Erken çiçeklenme daha az hasat almana sebep olur, bitki normal gelişim dönemindeki gibi gelişemez. Durumun bloom gübresinden kaynaklandığını düşünmüyorum. Eğer optimum değerleri sağladıysan tohumda ruderalis genetiği baskın gelip erken çiçeklenmeye sokma ihtimali üzerinde durmak gerekir.
Uzun süreli gelişme döneminde kalan auto genetikler istiyorsan Dutch Passion genetiklerini denemelisin.
Nem ve sıcaklık değerlerin nedir?

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Dostum küçük saksıda yapınca kökler saksının dibine değince çiçeklenmeye gider auto tohumlarda direk büyük saksıya dikmen lazım...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!