Çiçeklenmeye mi başladı yardım acemiyim

zehir0t

Üye
Baştan söylesene kanka npk kullanıyorsan organik kullanmamalısın bitki o yüzden bu halde kalmış sadece npk kullan 3 litreye bir tatlı kaşığı yeter azar azar arttırırsın ne olursa bu saatten sonra bitkinin toprağını yıkamanı tavsiye ederim ph lı en az 60 litre su ile flush at yıka toprağı sonra dediğim gibi npk devam organik karıştırma.
Adam bu zamana kadar sdece npk verdim d diyor sen organikle karistirdigin için öyle kalmış diyorsun ?
Ayrıca Yoo ben geçen sene npk verdim sonra yağmur yağdı kendi kendni flasladi güvercin verdim bitki gökyüzüne kafa attı o bitki küçük kalmasının sebebi öyle bişe değil ya geç etkilmistir ya toprağı dardır yada öyle biseydir adama güvercin gübresi verme deme bir normal sulama dan sonra güvercin verebilir bitkinin güvercin gübresinin icindeki mikrolar ihtiyacı var .
İmkanın varsa organik basladiysan öyle devam etmek yakışan odur ama adamın imkanlar belli ben organikle baktığım bitkilere mutlaka kimyasalda veriyorum dozunda on numara beş yıldız da oluyor Organikle kimyasal gübre aynı anda verilmiyor 1 temiz 1 gubrelide aralıklı uygulanabilir veremezsin diye bişey yok

C

Canna

Guest
Dostum outdoor da , Temmuz 21 de gün 12/12 döndükten sonra ve günler kisalip geceler uzaymaya baslayinca agustos ayinin 8-10 gibi girer cicege photo bitki. üzerine 8-9 hafta daha koy hasat edersin.

C

Canna

Guest
Kafam iyi, kizlarim iyi, güzel gidiyor. Ne yalnis oldu anlamadim ama, ben outdoorda ne zaman cicege girer onu yazdim.

zehir0t

Üye
güvercin gübresi on numara beş yıldız gider seyreltiyyi biraz yumuşak yukarda tarifini verdim yap normal saf sulamadan sonra toprak kuruyunca akşam üzeri ver bitkiyi cildirtt güzel kardeşim o gübre yeter somege girene kadar iki yada üç kere ver somekler şişerkende elindeki imkanlarla potasyum bakarız yine foruma yazarsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********