Çiçeklenmedeyiz ve sararan yapraklar

Selam kankalar çiçeklenmenin 45.günü falan herhalde tam bilmiyorum tarihi yazdığım kağıdı kaybettim :) Durumu iyi gibi fakat aşşağıdaki yapraklar sararmaya başladı çok az besin veriyorum gübreden değildir.Sulamam ph ayarlı nem 30 45 arası takılıyo ışık 4x50 cob led

Ne düşünüyosunuz kankalar şişerler mi daha

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bildigim su ki sömeklerin %25 si son iki haftada sisiyor, hasata yaklatikca yaprak sararmasi normal, istersen organik yani ev yapimi muz kabugu ve balik gübresi ile takvie edebilirsin. Sömekte bitkinin en cok ihtiyaci olan fosfor ve potayum. Zaten biliyorsundur. Birde burada ögrendigim bir bilgi overdrive diye bir gübre ama nasil ne zaman kullanilir bilmiyorum. Hic kullanmadim.

Kanka bildigim su ki sömeklerin %25 si son iki haftada sisiyor, hasata yaklatikca yaprak sararmasi normal, istersen organik yani ev yapimi muz kabugu ve balik gübresi ile takvie edebilirsin. Sömekte bitkinin en cok ihtiyaci olan fosfor ve potayum. Zaten biliyorsundur. Birde burada ögrendigim bir bilgi overdrive diye bir gübre ama nasil ne zaman kullanilir bilmiyorum. Hic kullanmadim.
Ağzına sağlık hocam şişicekler diye umuyorum ben de dediğin gibi gerekli şeyleri sadece belli edince veriyorum ben örneğin renginde şuyunda buyunda bi sıkıntı çıkınca veriyorum yoksa sade suyla devam

higthead

Jolly Green
Selam kankalar çiçeklenmenin 45.günü falan herhalde tam bilmiyorum tarihi yazdığım kağıdı kaybettim :) Durumu iyi gibi fakat aşşağıdaki yapraklar sararmaya başladı çok az besin veriyorum gübreden değildir.Sulamam ph ayarlı nem 30 45 arası takılıyo ışık 4x50 cob led

Ne düşünüyosunuz kankalar şişerler mi daha

Dostum sorunun cevabını sen vermişssin çok az gübre veriyorum diye.Dostum aban bloom gübrelerine sona yaklaşmıssın korkma bu saaten sonra birşey olmaz. Normal olarak gübrelerini ver artık. Yaprak uçlarında birşey yok gübre yanığı vs. sorun olmaz gübreyi arttır normal değerlerde.

OttoMan347

√SEFİR√
Azot eksikliği. Eğer biraz daha gübreyi az devam edip denemek istersen o sararan yapraklar kendiliğinden düşecek. Azot eksikliğinde görülen yaprak sararmalar bu şekil olur. Bitki nitrojen eksikliği çekiyor ve üst bölgelere alt yapraklardaki nitrojen çekiyor, sonucunda altta sararan yapraklar kendiliğinden dökülüyor

OttoMan347

√SEFİR√
Diğer yandan kenevir çiçeklenmeye girdikten sonrasında en çok gübreye ihtiyacı olduğu döneme girmiş oluyor dayanacaksın fosfora, potasyuma diğer besinleri de az miktarda vereceksin. İnşallah çözülecek sorun. İşin rast gelsin

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Gübrelerini çizelgesine ugun kullan kafana göre çizelge yapma hasatını kafasını tadını herşeyini etkiliyon

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
    +1
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ****** ***** *** *** ******* **** *
    +1