Toz Yarasa gübresi kullanımı

Organik

Kıdemli Üye
komple toprağa karıştırmanı tavsiye etmem, Kök bölgesine uygulaman kafi, solucan gübresini 1 avuç 50 gr kadar, yarasa gübresini 80-90 grama yakın kullanabilirsin.
Hem ziyan olmaz hemde max fayda sağlarsın. Komple karıştıracaksan da, solucanı toplam torf miktarının %10-15i kadar 10-15 kg yani,
yarasayı da 1 litre torta 30gr yani 100 lt torfa 3 kilo kadar mixleyebilirsin.

kanka serpme usulü yapacaksan avuç yani 50-100 gr(saksı boyutuna göre) kadar bitkinin iz düşümüne serp toprakla ört ve sula ışık almasın 1-2 cm toprağın altında kalsın içindeki
bakterilerin çalışması için.

Bu tarz karışımlar yapıyorsan yanmış iyi işlenmiş %10 kadar saf koyun gübresi kullanmanıda tavsiye ederim.

Arımızdan ayrılan üstadım zamanında yardım etmişti bu konularda işine yarar umarım bilgilerr :)

Dahadeli

Yeni üye
Bro search kısmına yarasa gübresi yaz ve bir sürü aynı anlatılan konu ve cevapları oku=)
Yazdım kanka da sıvı gübre çıktı toz gübre değil yada ben bulamadım yinede tşk cevap için
komple toprağa karıştırmanı tavsiye etmem, Kök bölgesine uygulaman kafi, solucan gübresini 1 avuç 50 gr kadar, yarasa gübresini 80-90 grama yakın kullanabilirsin.
Hem ziyan olmaz hemde max fayda sağlarsın. Komple karıştıracaksan da, solucanı toplam torf miktarının %10-15i kadar 10-15 kg yani,
yarasayı da 1 litre torta 30gr yani 100 lt torfa 3 kilo kadar mixleyebilirsin.

kanka serpme usulü yapacaksan avuç yani 50-100 gr(saksı boyutuna göre) kadar bitkinin iz düşümüne serp toprakla ört ve sula ışık almasın 1-2 cm toprağın altında kalsın içindeki
bakterilerin çalışması için.

Bu tarz karışımlar yapıyorsan yanmış iyi işlenmiş %10 kadar saf koyun gübresi kullanmanıda tavsiye ederim.

Arımızdan ayrılan üstadım zamanında yardım etmişti bu konularda işine yarar umarım bilgilerr :)
Sagol kanka tesekkür ederim bilgiler için köfteci tohumu balkon kızlarım çiçekte ler suan üstüne serpme şeklinde uyguladım az once ama miktar senin söylediğine göre daha az 12 lt saksılarım saksı başına tahmini 15 gr kadar serptim yakarım çiçeği korkusuyla olmadı 3 4 gün sonra birazdaha ilave yaparım birde bu gübreyi belli aralıklarla uygulamak gerekiyor mu yoksa şimdi yaptım hasata götürürmü beni 2 haftadır çiçekte ler kızlar

Organik

Kıdemli Üye
Yazdım kanka da sıvı gübre çıktı toz gübre değil yada ben bulamadım yinede tşk cevap için

Sagol kanka tesekkür ederim bilgiler için köfteci tohumu balkon kızlarım çiçekte ler suan üstüne serpme şeklinde uyguladım az once ama miktar senin söylediğine göre daha az 12 lt saksılarım saksı başına tahmini 15 gr kadar serptim yakarım çiçeği korkusuyla olmadı 3 4 gün sonra birazdaha ilave yaparım birde bu gübreyi belli aralıklarla uygulamak gerekiyor mu yoksa şimdi yaptım hasata götürürmü beni 2 haftadır çiçekte ler kızlar
Kankam yaptıysan kızınla uğraşma eger eksiklik durumu meydana gelirse o zaman ilave yaparsın çünkü katı gübreler yavaş salınımlı gübreler hemen etkisini göstermezler bir başta birde çiçeğe sokmadan önce uygularlar genelde profesyoneller sende öyle yapabilirisn çiçeğe girdiğini gördüğünde ilave atabilirsin tekrardan :)

CahilKush

Doktor

Dostum toz yarasa ve solucan gübreleri ile yakmak öyle kolay değirdir kormana gerek yok fazla bile yapsan bitkin tolere edebilir özellikle toprakla karistirmada daha da zor asıl az verirsen sıkıntı var kormayin aga kenevir o kadar da kız gibi değil bitki sağlıklı ise çoğu seyi bloke eder daha güçlüdür...
Daha güçlü bitki için gübreleme kısmı organikte mühim...

Dahadeli

Yeni üye
Dostum toz yarasa ve solucan gübreleri ile yakmak öyle kolay değirdir kormana gerek yok fazla bile yapsan bitkin tolere edebilir özellikle toprakla karistirmada daha da zor asıl az verirsen sıkıntı var kormayin aga kenevir o kadar da kız gibi değil bitki sağlıklı ise çoğu seyi bloke eder daha güçlüdür...
Daha güçlü bitki için gübreleme kısmı organikte mühim...
Bitkilerin maşallahı var kanka bu mevsimde balkondalar Kasım da ektim tüm olmaz diyenlere rahmen yaşıyor kızlar

https://imgyukle.com/i/NLV2nj

Bugüne kadar kullandığım gübreler
sıvı deniz yosunu gübresi

Advanced Nutrients Grow​

18-18-18 ziraii gübre
Sonuç bu şekilde kanka sence nasıl kızların durumu

Dahadeli

Yeni üye
Kanka az ekmişsin ya bi 15 tane daha koy :D koy baba severizz
24 taneydi 16 kız var digerleri erkek çıktı 6 7 tane ufak yogurt kovalarında zaten küçükler o yuzden bide siz prof arkadaşlar gibi çeşit çeşit gübre alma imkanım olmadığı için fazla hasat alamayacağımı düşünerek çok ektim 16 taneden 300 400 gr hasat alsam yeter umarım alırım bakalım sabirsizlıkla sonucu bekliyorum

CahilKush

Doktor
24 taneydi 16 kız var digerleri erkek çıktı 6 7 tane ufak yogurt kovalarında zaten küçükler o yuzden bide siz prof arkadaşlar gibi çeşit çeşit gübre alma imkanım olmadığı için fazla hasat alamayacağımı düşünerek çok ektim 16 taneden 300 400 gr hasat alsam yeter umarım alırım bakalım sabirsizlıkla sonucu bekliyorum
Kanka bende zaten marka gübre kullanmıyorum hiçte kullanmayi düşünmüyorum belki maks cal mag alırım bir gün yada revive o kadar gerçeği dün 3 gündür stresten büyümeyen bitkime kendi usulum revive yaptım bugün tekrar büyümeye başladı hemde daha hızlı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** **** *** ***** **** ***** ******** **
  • P puslu77:
    ******** hahahaha* ***** ** ***** **** ********** **** ***** ******** *****
  • P puslu77:
    **** *** hahahaha* ********** ******** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ***** hahahaha* ***** *** *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ******* ** ** ***** ***** hahahaha* ***** *** *****
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** ** ****** ******** ********* **** *** hahahaha* ********** ******** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** *** hahahaha* ***** ******* ** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    *** ** hahahaha ***** ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ** ******** *** ** hahahaha ***** ** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • L Lew4nd0w5k1:
  • Night owl Night owl:
    *** *** * ******* ******** hahahaha ********** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ****** hahahaha***** ******* ** ******* ******** ********** ***
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ******** **** ** hahahaha ******** ******** ***** ****** hahahaha***** ******* ** ******* ******** ********** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ******** ***** ******** *** ****** ***** ****** hahahaha ***** *** hahahaha* ***** hahahaha ******
  • U umutsuzlar:
    ********** **** ********* ** ***** hahahaha *** ***** ******* ****** hahahaha** **** ****** ******* ***** ***** **** ****** **** hahahaha ****** * **** ***** ***** *******
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******** **** * ********** ********** **** ********* ** ***** hahahaha *** ***** ******* ****** hahahaha** **** ****** ******* ***** ***** **** ****** **** hahahaha ****** * **** ***** ***** *******
  • P puslu77:
    ****** ** **** ***** ******* ****** ***** ******** *** hahahaha* ** *****
  • L Lew4nd0w5k1:
  • P puslu77:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******* *** ****** ****** ******** hahahaha***** ** **** ***** ******* ****** ***** ******** *** hahahaha* ** *****
  • U umutsuzlar:
    * **** **** ** ******* * ****** ***** ****** **** ** * ******* ******* *** ** ******** hahahaha*** **** *****
  • U umutsuzlar:
    *** ******* **** ****** ****** ***** *** ***** *** ******* ** **** ********* ********* **
    U umutsuzlar: *** ******* **** ****** ****** ***** *** ***** *** ******* ** **** ********* ********* **