Photo 3 Genetik Günlüğüm

Yeni tohum mu patlatacaksin, Bence gerek yok. O elindeki filizleri al yeni toprakla karton bardaga, Bardagin altini del. Üzerine 5 lt su petinin daralan kismini kes, üzerine bolca delik ak, icine su sik,gecir filizlerin tepesine. Pet sürekli nemli kalmali, sicaklik 25 derecenin altina düsmesin. O filizlere tam diine toprak kuruyunca 25-30 ml kök gübreli su ver. Isikgi iyi ayarla, ne az ne cok.
üstadım bılıyorsun bendekıler photoydu yukarıdakı resımlerde gordugun ben 3 gun once oto patlattım 15 tane onlara yeni sistem kurdum ayrı olarak
bu 15 oto da tamamen senın dedıklerınden gıdıcem bu yuzden plagron light mix dedin o cepte
2. olarak bez saksı mı alayım plastık karelerden mi
3. olarak tohumlarım peçetede şuan 2mm kök cıakrmıslar bu sabah kontrol ettıgım de bunları bardaktamı filizlendireyim yoksa direk saksıya mı ekeyım

Yesil888

Ordinaryüs
üstadım bılıyorsun bendekıler photoydu yukarıdakı resımlerde gordugun ben 3 gun once oto patlattım 15 tane onlara yeni sistem kurdum ayrı olarak
bu 15 oto da tamamen senın dedıklerınden gıdıcem bu yuzden plagron light mix dedin o cepte
2. olarak bez saksı mı alayım plastık karelerden mi
3. olarak tohumlarım peçetede şuan 2mm kök cıakrmıslar bu sabah kontrol ettıgım de bunları bardaktamı filizlendireyim yoksa direk saksıya mı ekeyım
Kanka, o filizlerin beyaz ucu asagi gelecek sekilde bardaga al, tohumun üzerini yari cm kadar toprakla kapat ve can suyu ver 1-3 gün icinde cikrtirlar kafayi. Ondan sonra isik lazim ve kafayi cikarttiklarinda üzerine peti gecir. Ben normal plastik kare saksi kullaniyorum. Bez saksiyi bir kere yere koydunmu bir daha oyantamama lazim, cünki kökler zarar görebilir. Beyaz uclar 1-1,5 cm oldumu al bardaga. Plogron light mix perlit karisimli, ekstra perlite gerek yok. Auto cabuk büyür 2 hafta kalsin bardakta sonra yetistirecegin en son büyük saksiya al. Büyük saksiya aldiktan 1 hafta sonra egitime baslamalisin.

Kanka, o filizlerin beyaz ucu asagi gelecek sekilde bardaga al, tohumun üzerini yari cm kadar toprakla kapat ve can suyu ver 1-3 gün icinde cikrtirlar kafayi. Ondan sonra isik lazim ve kafayi cikarttiklarinda üzerine peti gecir. Ben normal plastik kare saksi kullaniyorum. Bez saksiyi bir kere yere koydunmu bir daha oyantamama lazim, cünki kökler zarar görebilir. Beyaz uclar 1-1,5 cm oldumu al bardaga. Plogron light mix perlit karisimli, ekstra perlite gerek yok. Auto cabuk büyür 2 hafta kalsin bardakta sonra yetistirecegin en son büyük saksiya al. Büyük saksiya aldiktan 1 hafta sonra egitime baslamalisin.
son bir soru elimde açıtığım biobizz all mix toprak var dün açmıştım birazda perlit eklemiştim bardak için onu kullanayımmı tohumu ilk vermek için yoksa hemen plagron light mix siparişi vereyimmi?
bardak için idare eder sersen biobizz all mix i kullanayım
hayır o olmaz zarar verirsin dersen hemen plagron siparişi geçicem

Yesil888

Ordinaryüs
Kullanabilirsin o elindeki topragi, Bardakta, plagron gelince iki topragi karistirabilirsin,büyük saksilar icin, ziyan olmasin, para vermissin.

Yesil888

Ordinaryüs
Gönderdigim linki oku, cok bilgili bir kanka yazmis.

Gönderdigim linki oku, cok bilgili bir kanka yazmis.
hemen ıncelıyorum ustad

Yesil888

Ordinaryüs
Bravo sonuda filizleri komaya sokmussun. Toprak kurumadan su vermissin, o isigin dimeri kacta. Nem, sicaklik kac. Ne kadar hangi gübreden verdin. Linkteki lux metreden al bir tane. Kurtarmaya calislim bakalim, sordugum sorular cevap yaz. @cannabis16 kanka baksan bi su filizlere.

Son düzenleme:
Sadece can suyu vermiştim başkansu vermedim
Işık 50 cmde
Dim %20
Sadece ph ayarlı su verdim
Sıcaklık 25
Nem 80 90

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka hemen o filizleri köklerine zarar vermeden, dikkatlice cikart o büyük saksilardan ve alti delik, elindeki yeni biobizz toprakli bardaga al. Sadece kök gelistirici gübre ver. PH yi 6,7-7 yap. Bu PH ayarinda filizler azotu daha iyi alacak. Tek kurtarma sansi bu. Tavsiye ettigim lüx ölceri al.

Kanka hemen o filizleri köklerine zarar vermeden, dikkatlice cikart o büyük saksilardan ve alti delik, elindeki yeni biobizz toprakli bardaga al. Sadece kök gelistirici gübre ver. PH yi 6,7-7 yap. Bu PH ayarinda filizler azotu daha iyi alacak. Tek kurtarma sansi bu. Tavsiye ettigim lüx ölceri al.
Üstadım almam gereken ilaç vs var mı
Bugun malzeme almaya gidicem çünkü
Öğleden sonra dediklerini uygulıyıcam

@Yesil888 üstadım selamlar bugun aldığım ürünler bunlar

Emerald Harvest Kick Starter Kit 2 Part

plagron light mix 150 lt
cal mag extra sette yoktu cunkü
15 adet kare saksı
vs vs
aksama photolara mudhale edıcem dedıgın gıbı
yeni ekecegım auto lar için ufak kare saksılar aldım ufacık hepsi litresi aklımda değil şimdilik
birde ilk filizlendirme için 15 saksının gırebılecegı fanus tarzı bır urun aldım nemli kalmasını sağlıyacak böylelikle üstlerine bardaktan huni yapmama gerek kalmıyacak...

ilk grow denememi kendi hatalarım ve sizlerin sözlerini dinlemiyerek kötü deneyımledım bakalım kurtulursa kurtulacak yoksa selasını okuruz yakında :)

Üstadlarım son durum bu sekılde
3 gunde bır cal-mag ve tarantula verdım ph 6.3

toparlandılar sızlerın emek ve tavsiyelerinizle
@Yesil888
@pineapple express

Üstadlarım son durum bu sekılde
3 gunde bır cal-mag ve tarantula verdım ph 6.3

toparlandılar sızlerın emek ve tavsiyelerinizle
@Yesil888
@pineapple express

kanka işteyedim beğenmekle yetindim kusura bakma yazma şansım daha yeni oldu eve geldim çok şükür.
maşallah.
bir sonraki growunda saksı değişimini hemen yapma boşa sinir stress :D
çizelgeni bozma fidelerin şu an kök gelişimine yüklencek.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    *** ********* ** **** ***** ** ***** hahahahahahahaha********
  • G Groww:
    hahahaha **** ******* ** ****** ***** hahahaha ****** ********** ***** ******** ******* ****** ****** *** ******* ******** ** ******** ***** ** ********** ***** *** ******** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** *** ** ** hahahaha **** ******* ** ****** ***** hahahaha ****** ********** ***** ******** ******* ****** ****** *** ******* ******** ** ******** ***** ** ********** ***** *** ******** *******
  • G Groww:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** * ***** ****** **** ****** *** ********* ** hahahaha ** *** *** ******** ***** ***** ********* *******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** **** ****** ******* *** ******* hahahaha***** ****** ********
  • A ax-b:
    ********* ****** ***** ******** ***** ******* **** ****** ******* *** ******* hahahaha***** ****** ********
    **** * ***** ***** *** **** ***** *
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    +1
  • G Groww:
    ******** ********** ******** **** ** **
  • G Groww:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ***** ******* ******* ***** ****** ** ********* ******* ***** ***** ***** ********* ******** ********** ********** *** ******** ********** ******* ********* * ***** ** ******** ******** ******* ******* ****** * ***** ****** **** ****** *** ********* ** hahahaha ** *** *** ******** ***** ***** ********* *******
  • Night owl Night owl:
    ***** **** **** * ***** ***** *** **** ***** *
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ******* ****** ** *** ********** **** ***** *** hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ***** ******** *** **** ******* ********** ******* ********* ********* ******** ******* ******* hahahaha** ******* ***** ***** ******* ******* ***** ****** ** ********* ******* ***** ***** ***** ********* ******** ********** ********** *** ******** ********** ******* ********* * ***** ** ******** ******** ******* *******
  • D despotdes:
    *** ******* ********* hahahaha****
  • D despotdes:
    D despotdes: *** ****** *** **** ****