ilk grow set ilk deneyim

tohumke

Yeni üye
Arkadaslar merhabalar, 2 haftadir evde kücük bir set toplayip hobi olarak yetistirme niyetine girdim. Konu ile ilgili hic bir bilgim ve tecrübem olmadigi icin internette bu super siteyi buldum ve arastirmaya basladim. Az cok birseyler kafamda olustu ve verdigim siparisler dün itibari ile elime gecti ve seti kurdum.

Set özellikleri;
40x40x120 grow box
15 cm vantilatör
isi/nem ölcer
Biobizz light mix
bio grow-bio bloom- top max gübre seti
Fecida LED 1000W (130W kullaniyormus o konuda hangi rakami baz aliyoruz tam olarak anlamadim)
GrowPRO Mini havalandirma Seti, 160 m³/h
mekanik zamanlayici
PH ölcer

Tohumu(Super Skunk Auto) topraga koydum ve suyunu verdim isik suanda vermiyorum.
gübre 2 hafta sonra denmis hep konularda onlarida suanda kullanmiyorum.

Abilerim ablalarim üstadlarim baska almam gereken birsey var mi?
Birde LED güc ayarli ve katalogunda cimlenme doneminde %20 büyüme döneminde %50 cicek döneminde %90 isik verilmesi tavsiye ediliyor o sekilde mi yapayim yoksa ilk andan itibaren full isik mi vereyim ?

tesekkürler.

Dolar$

Kıdemli Üye
Kanka setup güzel olmuş eline sağlık saksı boyutunu yazmamışsın 7litre diye tahnmin ediyorum ışık konusunda 130w ı alıyoruz

acemiceday

Müptezel
İyi growlar kanka. Umarım sorunsuz devam edersin. Dostum aman diyeyim sulama ph ayarı ve gübre dengesine dikkat et. Bitkiyi düzgün ve kararinca beslersen herşeyin yolunda gideceğine eminim

Ü

Üye silindi 25993

Guest
Giriş fanin odadan çekiyorsa gelişimde problem yasarsin mutlaka dışardan çekmesine özen göster ışık için ppfd dli lux ayarlarını kontrol et olması gereken seviyeye yükseklikle veya varsa dimmer ile ayarla kanka

tohumke

Yeni üye
Giriş fanin odadan çekiyorsa gelişimde problem yasarsin mutlaka dışardan çekmesine özen göster ışık için ppfd dli lux ayarlarını kontrol et olması gereken seviyeye yükseklikle veya varsa dimmer ile ayarla kanka
kanka giris icin ayrica bi fanim yok icerde vantilator var bide ustteki karbon fiber filtreli havalandirmada tahliye icin. giris icinde bir fan almam gerkiyormu ayrica ? bide cadirin heryeri kapalimi kalmali yoksa havayi cadir disardan emermi onu nasil yapmaliyim acaba ?

Ü

Üye silindi 25993

Guest
kanka giris icin ayrica bi fanim yok icerde vantilator var bide ustteki karbon fiber filtreli havalandirmada tahliye icin. giris icinde bir fan almam gerkiyormu ayrica ? bide cadirin heryeri kapalimi kalmali yoksa havayi cadir disardan emermi onu nasil yapmaliyim acaba ?
Kesinlikle giris için direk dışarıdan bı giriş fanı yapmalisin kabin içi sıcaklığın yüksek değilse kapalı dursun heryeri giriş fanini kesinlikle ihmal etme ben ettim bitki başı 100 alicaktim belki 30 alicam şuan ona göre

tohumke

Yeni üye
Kesinlikle giris için direk dışarıdan bı giriş fanı yapmalisin kabin içi sıcaklığın yüksek değilse kapalı dursun heryeri giriş fanini kesinlikle ihmal etme ben ettim bitki başı 100 alicaktim belki 30 alicam şuan ona göre
anladim dostum. yani icerdeki vantilatör tek basina yetmez diyosun. ozaman tahliye icin aldigim fan gibi bitanede giris fani ayarlamam lazim.

Ü

Üye silindi 25993

Guest
@higthead usta güçleri hakkinda net cevabı verir ölçünu yazarsan fakat mutlaka dikkat edeceğin şey dostum o giriş faninn dışardan çekiyor olması

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ****** ******* ***** *** ******** **** ******* ********* hahahaha* ******** ***** ****** ********** **** hahahaha ********* ******* ******** ***** **** **
  • muadip muadip:
    ******* *** ***** *** ********** hahahaha*** ******** *** ******* hahahaha** * **** ****** **** ** ********** ***** ********* ******** * **** **** **** ** ** *** ****** ****** **** ***** *** ****
    +1
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ** **** hahahaha* ****** ****** ***** ******** ***** ********* hahahaha** **** ****** ********** ******** ***** ********** ****** ****** ********** **
  • muadip muadip:
    ******* ****** ********** ****** *** ******* ********* ****** ********* ****** hahahaha* hahahaha* ****** ******* ***** *** ******** **** ******* ********* hahahaha* ******** ***** ****** ********** **** hahahaha ********* ******* ******** ***** **** **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ********* ******* ****** ********** ****** *** ******* ********* ****** ********* ****** hahahaha* *****
    +1
  • universesingularity universesingularity:
    ***** hahahaha
    ***** hahahaha* ***** hahahaha** *** ********* ****** *** ******** ******* ********* ********** ******** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha** hahahaha* ***** hahahaha** *** ********* ****** *** ******** ******* ********* ********** ******** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** hahahaha* ****** hahahaha******* ********** ******
    ** ***** ***** hahahaha**** **** ******* *****
    **** ********* ******** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    *** **** hahahaha hahahaha ********* ***** ** **** ****** *******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ****** hahahaha** hahahaha*********
    * ** * ** ****** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ******* ****** ********** ********* ** hahahaha** ********* **** hahahaha*** ******** ***** **** ***** ***** ***** **** **** **********
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** hahahaha ******* * ***** **** hahahaha ** * ** ****** hahahaha****
    *** *** ******* *** hahahaha ****** ***** ********* ** * ** ****** ***** ******* ******** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** *** ******* ***** *** ****** **** ** ***** ****** **** ***** ****** * *** ****** ******** **** ***** **** **** ******** hahahaha
    bandaleros bandaleros: **** *** *** ******* ***** *** ****** **** ** ***** ****** **** ***** ****** * ***...