Durum kontrol :)

cemsid

Üye
Dostlar,
1 adet bitkim var..photo ,çiçeklenmenin 8. Haftasindayim. Fan yapraklar döküldü, çok az kaldı. Şeker yapraklarda da kuruma var. Geçen hafta yarasa gübresi ve boş sulamada keçiboynuzu özü verdim. Bu hafta da yine biobiz besinleri vermeye devam edeceğim. Tabloya göre besin veriyorum normalde. Hatta grow ve bloom gubresini azalttım.
Genel olarak hasata ne kadar vardır. Somekler sikilasmadi , biraz gevsekler ve koku hiç yok denecek kadar az. Normal cimlenmede koktuğu gibi kokuyor. A.Haze bitkimde.

ısıyı ayarla kanka 26 28 bu aralar ısı fazla wersende hosuna gider sulamanı toprak kurumadan yapma iyice kurusun bitki enerji istiyo bırak beni ucum diyo belki werdin besinlerde yetersiz geliyo daha kokuya gelmemişler onlar enerji istiyo cicek bu aralar bırak beni ucuyum diyo istedi enerji wermen lazım ışıkmı ısımı sulamamı cozemedim bitkide enerji yok kanki yoksa o koku gelir yakında

cemsid

Üye
Işığım normal , sıcaklık 25-30 derece arasında değişiyor. Bitki komple susamadan su vermiyorum. Hatta bir kaç kez yaprakları düştü susuzluktan.
Normal takvime göre biobizz veriyorum. Grow u azalttım biraz sadece. Över vereceğim ama onu ne zaman vermeliyim emin olamadim. Enerjiden kastın ne tam anlamadım dostum ?

yani herşeyin stabil gitmesi kastettimde bi yerde sorun war daha bu çiçegin en az 4 haftası war gibi ışıktamı sıkıntı ışıgını az indir dene bide grow bloom gubresi kullanmadımda ben baştan sona potasyumda wermiyom senin gubren hangisi tam bilmiyom azotu duşuk fosforu yuksek olan gubre bas gitsin her sulama fazla bişe katma çiçek yorma tek besin çeksin sömekler oturmaya başlayınca son 1.5 2 hafta kala potasyum basarsın

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka eğer takvimini doğru tuttuysan hasat geldi geliyor, hemen bir 60-100x mikroskop edinip trikomları takip et. Eğer overdrive vereceksen takvimine göre geç kalmış durumdasın. Çiçeklenmenin 6. Haftası kullanmaya başlıyoruz. Sömeklerin sıkılaşması meselesi ışıkla ve nemle alakalı olabilir, ışık açıkcası biraz yetersiz, 150w çiçeklenmede biraz eksik bırakıyor

cemsid

Üye
Kanka eğer takvimini doğru tuttuysan hasat geldi geliyor, hemen bir 60-100x mikroskop edinip trikomları takip et. Eğer overdrive vereceksen takvimine göre geç kalmış durumdasın. Çiçeklenmenin 6. Haftası kullanmaya başlıyoruz. Sömeklerin sıkılaşması meselesi ışıkla ve nemle alakalı olabilir, ışık açıkcası biraz yetersiz, 150w çiçeklenmede biraz eksik bırakıyor
Vallaha dostum aynı ışıkla auto bitki yetistiridm. 20 cm boyu oldu, 25 Gr sigara aldım. Photo bitki ile arasında ışıkla ilgili bir ayrım oluyorsa onu bilemiyorum.
Mikroskop var. Baktım biraz önce rakili olanlar 50 civarındadır. Kokusu yeni oturmaya başladı. Sikilasmasi da istediğim gibi değil. Auto yaptiklarima göre kiyasladigimda neredeyse 2-3 hafta var gibi. Geçen sefer yaptığım da amberden 3-4 tane falan gördüm . Biraz beton gibi yaptı. Haze bir de :)

cemsid

Üye
yani herşeyin stabil gitmesi kastettimde bi yerde sorun war daha bu çiçegin en az 4 haftası war gibi ışıktamı sıkıntı ışıgını az indir dene bide grow bloom gubresi kullanmadımda ben baştan sona potasyumda wermiyom senin gubren hangisi tam bilmiyom azotu duşuk fosforu yuksek olan gubre bas gitsin her sulama fazla bişe katma çiçek yorma tek besin çeksin sömekler oturmaya başlayınca son 1.5 2 hafta kala potasyum basarsın
Ph olcerim bozuldu. O gelecek yarın hemen normal besinlere devam edeceğim. Son üç sulamam keciboynuzu özüyle yapıyorum.

cemsid

Üye
ısıyı ayarla kanka 26 28 bu aralar ısı fazla wersende hosuna gider sulamanı toprak kurumadan yapma iyice kurusun bitki enerji istiyo bırak beni ucum diyo belki werdin besinlerde yetersiz geliyo daha kokuya gelmemişler onlar enerji istiyo cicek bu aralar bırak beni ucuyum diyo istedi enerji wermen lazım ışıkmı ısımı sulamamı cozemedim bitkide enerji yok kanki yoksa o koku gelir yakında
Dostum saksim 15 litre , acaba onunla alakalı olabilir mi?

Olabilir suyu az az wer simdi sen yarisi kadar wer saksinin su wermeden once güzelbi avuc al topragi ofele iyice toz olsun kuru tekrar gubre su dewam fosfor yuksek gubre wermen gerek su zamanda somekler iyice otursun suyu artirirsin

cemsid

Üye
Olabilir suyu az az wer simdi sen yarisi kadar wer saksinin su wermeden once güzelbi avuc al topragi ofele iyice toz olsun kuru tekrar gubre su dewam fosfor yuksek gubre wermen gerek su zamanda somekler iyice otursun suyu artirirsin
Öyle yapıyorum. Top Max ve bloom gübresi veriyorum,bir de keçiboynuzu özü. Fosfor olarak yüksek oranları. Sömeklerin büyüklükleri iyi oldu ama sikilasmadilar bir türlü. 9. Haftaya girdik. Trikomlara baktım %80 i şeffaf gözüküyor. En az 2 haftası var gibi.

Narkoo

Üye
Teyit edilen her bilgiyi uygulamayın arkadaşlar.
Overdrive Bloom 35-45 arası verilir yada trikomlardan takip edilip bitkinin ömrüne göre flush öncesi kalan son 3-4 haftada verilir.
Forumda ki usta growerların referans alın üzülmeyin. Herkes bi emek veriyor bi çaba sarf ediyor lütfen emin olmadığınız bilgiler vermeyin. Sizde balıklama atlamayın.

MasterOf

Kıdemli Üye
Teyit edilen her bilgiyi uygulamayın arkadaşlar.
Overdrive Bloom 35-45 arası verilir yada trikomlardan takip edilip bitkinin ömrüne göre flush öncesi kalan son 3-4 haftada verilir.
Forumda ki usta growerların referans alın üzülmeyin. Herkes bi emek veriyor bi çaba sarf ediyor lütfen emin olmadığınız bilgiler vermeyin. Sizde balıklama atlamayın.
Bende buna tutuluyorum bu sitede biliyomusun dostum, yani hadi overdrive nasil kullanilcagini googla yazmadin, hadi aldigin yerede sormadin, ya dostum nasil kesin bi dille digerlerini kes overi bas diyebiliyo insanlar anlamiyorum

la olm siz daha ne yaptınızı bilmiyonuz her gubrede herşey war owerde biraz daha fazla war an seri bloom grow over hepside aynı gubrelerden war sadece oranları farklı her gubre aynı yani aslında hemen hemen owerde fosfor biraz daha fazla digerlerine gore ower her zaman werilir az az boş yapmayın

bu kadar kasmayın yoksa istediniz zaman werin banane nasıl istiyonuz gubrecınız nasıl diyosa oyle yapın çiçek fosforu sewer çiçegi anlıcan hissetcen ona gore werecen ne werdiniz bilmiyonuz daha

Loyd

Üye
la olm siz daha ne yaptınızı bilmiyonuz her gubrede herşey war owerde biraz daha fazla war an seri bloom grow over hepside aynı gubrelerden war sadece oranları farklı her gubre aynı yani aslında hemen hemen owerde fosfor biraz daha fazla digerlerine gore ower her zaman werilir az az boş yapmayın
Adamların 52 çeşit gübresinin aynı olduğunu tespit etmen dahiyanece dostum. Kapitalist düzene meydan okuyan Che gibisin gerçekten. helal sana şampiyon.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Deex Deex:
  • Coke Coke:
    ****** **** ****** ****** ** **** **** **** ****** ******* ** ******** *** ********** ****** ** ** ** ******** ********* ******** ****** ***** ***** ***** ********* ****** ** ********* ********* ********* ********** ********* ***** ********* ** **** ****** **** ********* *** *** ********* ******** ********** ***** * ***** ***** ******** *****
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** ***** ** ****** hahahaha ****** ***** hahahaha ******** * ******* ***** **** ********* ***** ** **** ********* *** ***** *** ****** **** ****** ****** ** **** **** **** ****** ******* ** ******** *** ********** ****** ** ** ** ******** ********* ******** ****** ***** ***** ***** ********* ****** ** ********* ********* ********* ********** ********* ***** ********* ** **** ****** **** ********* *** *** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ***** ** ***** *** ****** *** ***** ******** ***** ***** ***** ********** ********** ***** * ****** *****
  • F FISCUHARA:
    **** **** **** **
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ******* ******* hahahaha ***** ***** ****** ******* ********* ****** hahahaha******* hahahaha* **** ******* **** *** **** ***** ****** ** ** ** ********* **** **** ** *** ****** ****
  • Night owl Night owl:
  • F FISCUHARA:
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha******** ******* *** ****** ******** ***** **** ******
    +1
  • F FISCUHARA:
    **** ** ******* ***** ** ****** ******** ** ********** **** **
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha********
  • Coke Coke:
    ***** ** **** ********* **** hahahaha* **** *** ***** ** ***** ****
  • F FISCUHARA:
    hahahaha*** ****** ****** ** ******* ***** ***** ** **** ********* **** hahahaha* **** *** ***** ** ***** ****
  • Coke Coke:
    **** **** hahahaha**** ********** hahahaha* ****
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha** *** *** *** ****** ***** ****** ********* ** hahahaha* ****** ****** * ***** ***** ***** **** * ***** ******** ***** ****** *** ******** hahahahahahahaha******** ******* *** ****** ******** ***** **** ******
  • Coke Coke:
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha hahahaha **** **** ******** ***** ****** ***
  • Coke Coke:
    **** hahahaha** *** *** *** ****** ***** ****** ********* ** hahahaha* ****** ****** * ***** ***** ***** **** * ***** ******** ***** ****** *** hahahaha*** ****** ********* **
  • A ax-b:
    **** *** ** **** **
  • A ax-b:
    ****** **** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********** ********** ******* *** *** *** **** ** ** ******** ********* ******** ******** ********* **** ****** ******** *** **** ***** ****** ********** ******** ****** **** ********* hahahaha ***** ******* ***** hahahahahahahaha********
  • F FISCUHARA:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha
  • Coke Coke:
    ******* ******** *** **
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** **** ****** **** ******** ********** ********** ** ********* ********* ****** ****** ********* **
    Night owl Night owl: ***** ***** ***** **** ****** **** ******** ********** ********** ** ********* ********* ******...