Bir umuttur yaşama tutunması

Rblz

Yeni üye
Selam kankalar, Uzun süredir yetiştirme yapmıyordum (zamanında da acemi olarak bir kaç auto deneyimim var sadece) şansıma bir arkadaşım Almanya'ya dönmesi gerektiğinden bitkisini ve sistemini bana bıraktı. Yalnız kızımız pek iyi bir geçmiş geçirmediğinden (3 hafta güneşsiz havada outdoor ve aşırı spreyleme-sulama sonrasında indoor 12-12 ışık ) biraz hasta bir kaç yöntem denedim fakat çözemedim yardımcı olur musunuz ?

(9 mayıs ilk yaprak tarihimiş,tohumu white widow sömek içersinden çıkmış)

OttoMan347

√SEFİR√
Dediğin gibi çok da kötü görünmüyor kolay toparlar. Besin ne veriyorsun, sulamayı nasıl yapıyorsun?

Rblz

Yeni üye
Arkadaşın kullandığı ilk saksıda gübreyi biraz fazla koymuş bende bitki bana geçince saksıyı büyüttüm ekstra bir gübre kullanmadım daha sadece yumurta kabuğu var şu anlık yarın muz kabuğu ile yarasa gübresi ekleyecem üzerindekileri mantar olarak düşündüm diye 2 gündür sizin 1 lt arapsabunu sıvı yağ karışımınızı spreyliyerek kullanıyorum,sulama olarakta her tarafına eşit şekilde döküp saksı ağırlığı hafifleyince tekrardan suluyorum

OttoMan347

√SEFİR√
Yaprakların üzerindekiler trips izleri. Böcek yani. Ufaktan kalsiyum eksikliği başlamış kahverengi nokta yanıklar onun belirtisi

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Sulaman fazla agacım biraz kurut gübreye gelince biraz aç kalmış ekleye biliyosan ucuz yollu grow gübresi ekle durumun varsa sıvı yoksa çiçekçiye git npk gübreside onlar bilir n yüksek olandan al ver evet biraz mantar olmuş ama sarmamış arapsabunu devam et altına üstüne birhaftaya temizlenir spreylemeyi ışık kapalıyken yap yada sprey yaptınmı ondakka ışıgı kapa kuruyunca aç çiçeye geçincede pk yüksek olanlardan vermelisin

Rblz

Yeni üye
Teşekkür ederim yorumlarınız için,
Yaprakların üzerindekiler trips izleri. Böcek yani. Ufaktan kalsiyum eksikliği başlamış kahverengi nokta yanıklar onun belirtisi
Kalsiyum için önerebileceğin bir karışım var mı gübre yeterli olur mu ?
Sulaman fazla agacım biraz kurut gübreye gelince biraz aç kalmış ekleye biliyosan ucuz yollu grow gübresi ekle durumun varsa sıvı yoksa çiçekçiye git npk gübreside onlar bilir n yüksek olandan al ver evet biraz mantar olmuş ama sarmamış arapsabunu devam et altına üstüne birhaftaya temizlenir spreylemeyi ışık kapalıyken yap yada sprey yaptınmı ondakka ışıgı kapa kuruyunca aç çiçeye geçincede pk yüksek olanlardan vermelisin
Hocam öyle bir konumdayım ki kargo minimum 15 güne geliyor ve etrafımda hiç çiçekçi yok ama çatıda yarasalar var 2 gündür onların gübresini biriktiriyordum onu verebilirim, çiçeklenme için de şimdiden sipariş verebilirim

OttoMan347

√SEFİR√
30gr ezilip toz haline getirilmiş yumurta kabuğu, 15gr İngiliz tuzu 5 lt su icine atıp kaynamaya bırak, su kaynadıktan sonra bi 5-10 dk dah kaynat ve ağzı kapalı şekilde 1 gün beklet. Kalsiyum ve magnezyum

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Çiçek için ver bişkilde büyüme olur fakat çiçekte kuvetli bakmassan ne kafa olur ne verim güvercin falan ver bu dönemde @OttoMan47 daha iyibilir doğalı ama çiçekte kuvetli bak verim ve kafa istiyosan

OttoMan347

√SEFİR√
Çiçek için ver bişkilde büyüme olur fakat çiçekte kuvetli bakmassan ne kafa olur ne verim güvercin falan ver bu dönemde @OttoMan47 daha iyibilir doğalı ama çiçekte kuvetli bak verim ve kafa istiyosan
@Odin3479 abinin dediği gibi. Bloom da en çok besin ihtiyacı olduğu zamandır. Tabi hal böyle diye dayanmayacaksın gübreye birazcık az miktara başlayıp gözlemleyerek duruma göre arttırıp arttırmayacağına karar vereceksin. Organik gübrede kuş boku şerbeti hariç kolay kolay yakamayız bitkiyi ama hazır gübrede öyle değil

Ü

Üye silindi 20701

Guest
@Odin3479 abinin dediği gibi. Bloom da en çok besin ihtiyacı olduğu zamandır. Tabi hal böyle diye dayanmayacaksın gübreye birazcık az miktara başlayıp gözlemleyerek duruma göre arttırıp arttırmayacağına karar vereceksin. Organik gübrede kuş boku şerbeti hariç kolay kolay yakamayız bitkiyi ama hazır gübrede öyle değil
Doru sölüyon biraderim hele tam sentetiklerden kullanıyosan üç saate eline verir bitkiyi binepze olsun biobiz serisi töleransı olur ama fazla abartmaya gelmez heleki an serisi bitkinin saatler içinde öldünü görürsün bişeyde gelmez elinden herzaman dedim gibi gübresiz olmaz ama sıvıda çok dikkatli olucak bitkinin açlık tedavisi kolaydır fazlası hiç sanş tanımaz

OttoMan347

√SEFİR√
Azot ve fosforik asit içeriyor abi. Çiçekte de kullanılıyor ama beni az çok çözdün tat koku hususunda biraz özenliyim flush atıyoruz gidiyor ama yine de daha tatlı olsun diye çiçekte pek tercih etmiyorum

Rblz

Yeni üye
Tamamen katılıyorum bulunduğum konuma gelmeden bitkiden haberim olsaydı hazırlıklı gelirdim olaylar çok spontane gelişince elimdeki imkanları kullanmak zorunda kaldım :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ****** ******** **** hahahaha****
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** **** **** ****** ***** *** ***** * **** ** ****** **** ******** ** ***** ****** ****** **** ******
  • kkush kkush:
    ** ***** *** ********** ** hahahaha ***** *** ***
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ****** ** *** **** ******** ** hahahaha ***** *** ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ** ***** ********** ********* ****** ******** ***** ********** hahahaha ** ** ******** ******* ******** ****** ***** ******
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ********* **** **** ** *** hahahaha**** ******* ******* *** ******* ***** *** **
    +1
  • G ghostt7:
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******** ******* ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** *** ***** ***** ********* ******** ***** ********** ********* ****** ******** ***** ********** hahahaha ** ** ******** ******* ******** ****** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Night owl Night owl:
    **** ******* **** **** ** ***** *** **
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ******** **** ******* ***** ******* ********* **** **** ** *** hahahaha**** ******* ******* *** *****
  • M merto1835:
    hahahaha ****** ******** ** ****** ******
  • Mordecai Mordecai:
  • kkush kkush:
    ***** ****** *** ******* **
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    * ****** ********** ***** * ***** **** ****** **** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ***** ***** ****** *** ******* **
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** ****** *** ****** **
    Mordecai Mordecai: ***** ****** ****** *** ****** **