Yurtdışından selamlar ilk deneyim için önerilerinizi bekliyorum.

frozel35

Yeni üye
A79F6801-ACB7-4657-BC18-436379EA2101.pngöncelikle herkese iyi geceler ukraynadayım çok da uzak memlekette değilim ama bildiğiniz üzere burada elektronik eşya fiyatları bi hayli ucuz. dolabımı çadıra çevirdim şuanlık ısıyla ilgili problemim olup olmadığını bilmiyorum ama olacağını düşünmüyorum(soğuk memleket olduğu için böyle diyorum). dolabımın ölçüleri 175x75x175 içine 4 tane auto feminised saksı atmayı düşünüyorum(imkanlar dahilinde). 4-5 tane bu attıgım 100wluk dalgadan alsam 250 türk lirası yapıyor. kalan iş için de büyük ihtimal bi elektrikçiye 250 daha bayılırım.son olarak da hid lamba mı elektriğe daha fazla etki eder yoksa led mi yanıtlarınız için teşekkürler seviliyorsunuz iyi dumanlar ✌
led değerleri bu şekilde arkadaşlar yazmayı unutmuşum özür dilerim
bir de son olarak alacağım bu ledleri hem büyüme hem de sömeklenme için kullanabilir miyim? farklı önerileriniz var ise önerilere açığım bu tabloyu alıp yaptırmayı düşünüyorum fiyatı gayet makul gibime geldi

reklam vs bir amacım yok kuralları okumadım yasaksa hemen kaldırırım teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:
Bu LED leri bilmiyorum genelde ucuz ve verimli aydınlatmada COB LED kullanıyorlar. Forumda Cob Led sistem hakkında yeterince bilgi var, kurulumuna kadar anlatan bir arkadaşın konusu var. Gelişimden hasata kadar aynı ışığı kullananlar full spectrum bir led olmasına dikkat ediyorlar. Sıcaklık konusunu pek kafama takmıyorum diyorsun, senin memlekette genelde merkezi sistem ısıtma olur kışında cayır cayır yanar, birde aydınlatmanın ısısı ve kapalı kabin olduğunu düşününce sanki asıl odaklanman gereken konu ısı ve havalandırma gibi geldi bana. Umarım istediğin gibi olur herşey.

frozel35

Yeni üye
Bu LED leri bilmiyorum genelde ucuz ve verimli aydınlatmada COB LED kullanıyorlar. Forumda Cob Led sistem hakkında yeterince bilgi var, kurulumuna kadar anlatan bir arkadaşın konusu var. Gelişimden hasata kadar aynı ışığı kullananlar full spectrum bir led olmasına dikkat ediyorlar. Sıcaklık konusunu pek kafama takmıyorum diyorsun, senin memlekette genelde merkezi sistem ısıtma olur kışında cayır cayır yanar, birde aydınlatmanın ısısı ve kapalı kabin olduğunu düşününce sanki asıl odaklanman gereken konu ısı ve havalandırma gibi geldi bana. Umarım istediğin gibi olur herşey.
güzel yanıtın için teşekkür ederim dostum , havalandırma için güzel susturuculu bir şeyler düşünüyorum , gidip mağazadan direkt bakacağım kaç m3lük olduğuna full spectrum ledlere şimdi göz atacağım ama burda bu cob ledleri yapmamın imkanı yok zaten kendim yapsam büyük ihtimal dışardakinden daha pahalıya gelir yine de değerlendireceğim acaba dolabı direkt kalorifer peteğinin önüne çeksem hava giriş borusunu ordan versem sıcaklık açısından daha iyi olur mu?

frozel35

Yeni üye
kanka bahsettiğin konuyu bulamadım led hakkında acaba başlığını falan hatırlıyor musun

frozel35

Yeni üye
Ekli dosyayı görüntüle 4928öncelikle herkese iyi geceler ukraynadayım çok da uzak memlekette değilim ama bildiğiniz üzere burada elektronik eşya fiyatları bi hayli ucuz. dolabımı çadıra çevirdim şuanlık ısıyla ilgili problemim olup olmadığını bilmiyorum ama olacağını düşünmüyorum(soğuk memleket olduğu için böyle diyorum). dolabımın ölçüleri 175x75x175 içine 4 tane auto feminised saksı atmayı düşünüyorum(imkanlar dahilinde). 4-5 tane bu attıgım 100wluk dalgadan alsam 250 türk lirası yapıyor. kalan iş için de büyük ihtimal bi elektrikçiye 250 daha bayılırım.son olarak da hid lamba mı elektriğe daha fazla etki eder yoksa led mi yanıtlarınız için teşekkürler seviliyorsunuz iyi dumanlar ✌
led değerleri bu şekilde arkadaşlar yazmayı unutmuşum özür dilerim
bir de son olarak alacağım bu ledleri hem büyüme hem de sömeklenme için kullanabilir miyim? farklı önerileriniz var ise önerilere açığım bu tabloyu alıp yaptırmayı düşünüyorum fiyatı gayet makul gibime geldi

reklam vs bir amacım yok kuralları okumadım yasaksa hemen kaldırırım teşekkürler şimdiden
normalde 370-780nm alırsanız full spectrum olur diyorlar ama benim alacağım 5500k acaba bu rakamın fazla olması kötü bişey mi iyi bir şey mi? bilenler aydınlatırsa çok sevinirim

frozel35

Yeni üye

Başlık bu kanka. Işıklandırma sistemlerinde sabit bir konuydu nasıl bulamadın anlamadım :oops:
kanka buraya yazdıktan 3 saniye sonra gözüme çarptı eyvallah okudum az önce sanırım kendim yapacağım çünkü cebimden 100 lira bile çıkmıyor böyle hesaplayınca hadi hayırlısı anlayamadıgım tek nokta 380-770 olması şart mı ben direkt 3500 k alsam hem büyüme hem sömeklenme için kullanamaz mıyım kafama bu takılıyor onu araştırıyorum

frozel35

Yeni üye

Başlık bu kanka. Işıklandırma sistemlerinde sabit bir konuydu nasıl bulamadın anlamadım :oops:
şimdi buldum kanka 15 20 tlye denk geliyor gayet makul fiyat hem de full spektrum kalan componentleri de araştırayım teşekkür ettim tekrardan

Rica ederim. Havalandırma ve nem olayına da odaklanmanı tavsiye ederim. Önemsenmeyecek konular değil. Umarım istediğin gibi bir sistem kurarsın. Kolay gelsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B biggie34_:
    +1
    B biggie34_: ******** +1