Yurtdışından hangi ışığı getirmeliyim

tohumumyok

Yeni üye
Selam kankalar dönem başı büyük ihtimalle 2 maksimum 4 auto tohumluk bir sistem kurmayı düşünüyorum şu anda aklımda mars hydro 600w var günün çoğunluğunda evde olmayacağımdan bu tarzda yangın çıkarma tehlikesi olmayan kaliteli bir markadan zamanlayıcı ile çalıştırmak istiyorum sistemi bu civarlarda 2 tohuma dolu dolu ışık verecek yakın fiyat civarında başka öneriniz var mı mümkünse 100 - 150 dolar civarında bir ışık arıyorum en fazla 200 dolara çıkabilecek bütçem var hiç tecrübem olmadığından kesin bir karara varamıyorum yardımınızı bekliyorum

hightimes1980

Yeni üye
Cvp: Yurtdışından hangi ışığı getirmeliyim

jingamin' Alıntı:
Gümrükte anasının amı gibi vergi koyuyorlar yurtdışından almayın arkadaşlar

Öyle bir dedinki sanki buradaki aldığın ürünü Türkiye üretiyor , buradan aldığın kişide gidip yurt dışından alıp üstüne kendi kar ve vergisinide koyuyor merak etme yurt dışından alınan çoğu zaman daha çok uyguna gelir . Yurt dışından devlete bağlı olan EMS ( çinin ptt kargosu gibi düşün ) şirketi ile yollatıcaksın oradan direk Ptt ye ulaştırılar , ben 400 $ lık ürünü 60 euro olarak yazdırdım buna bağlı olarak ptt şubesine sadece 80 lira kadar gümrük vergisi ödedim, Ha bu yazdıklarım ups - dhl gibi hızlı kargo şirketleri için geçerli değil onlarda işlem biraz farklı oluyor , şöyle 400 dolara aldıgın urunun nereden aldıysan sayet senden linkini istiyorlar bakıyorlar 400 dolar o zaman %20 vergi ödemek zorunda kalırsın oda benim verdiğim gibi 80 lira değil olur sana 450 lira civarı ama ne olursa olsun hızlı kargoylada yollatsan en yüksek vergide ödesen türkiyeden daha ucuza gelicegi kesin )

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********