YURT DIŞINDAN ALIŞVERİŞLE İLGİLİ BİR SORU.

kankalar herkese selam aklıma birşey takıldı benim henüz yurt dışından birşey almadım merak ettiğim şu ben amazon abd den veya başka biryerden alışveriş yapınca ödediğimiz kargo parasının (mesela amazonda 40 dolar) içine herşey dahilmi gümrükteki ücret falan yoksa kargodan ayrı bide gümrüğe mi vericem

birde bu full spectrum ledleri alırken yazıyorya 600w bilmem kaç wat bu değer harcadığımı yoksa verdiği ışık enerjisi değerimi ?

teşekkürler

nasa

Doktor
kankalar herkese selam aklıma birşey takıldı benim henüz yurt dışından birşey almadım merak ettiğim şu ben amazon abd den veya başka biryerden alışveriş yapınca ödediğimiz kargo parasının (mesela amazonda 40 dolar) içine herşey dahilmi gümrükteki ücret falan yoksa kargodan ayrı bide gümrüğe mi vericem

birde bu full spectrum ledleri alırken yazıyorya 600w bilmem kaç wat bu değer harcadığımı yoksa verdiği ışık enerjisi değerimi ?

teşekkürler
gümrük ücreti ayrı ödüyorsun

Ü

Üye silindi 24689

Guest

teşekkürler
O degerler verdigi güc kanka. Aslinda 440 € ya kadar gümrüksüz sahsi italat yapilir diye biliyorum ama genelde Türkiyede gümrük parasi aliyorlar. Zannediyorum bu 440€ yurtdisindan gelirken yaninda getirdigin ile ilgili. Iyi arastirma yap piyasada cok kalitesiz mallarda var.

nasa

Doktor
O degerler verdigi güc kanka. Aslinda 440 € ya kadar gümrüksüz sahsi italat yapilir diye biliyorum ama genelde Türkiyede gümrük parasi aliyorlar. Zannediyorum bu 440€ yurtdisindan gelirken yaninda getirdigin ile ilgili. Iyi arastirma yap piyasada cok kalitesiz mallarda var.
yanında getirtmek ayrı ekspress kargo ile ürün getirtmek ayrı yanında getirdiğin ürüne vergi ödemezsin ama yurtdışı sipariş yoluyla ticari olarak ürün getirtmiyorsan ekspress kargo gümrük tarifesi geçerli olur onda da %20 maktu vergi varsa ötv + 8 lira küşat ücreti ödersin o kadar

kanka ben yeni ışık aldım 345 dolara 180 tl vergi çıktı
daha öncede yine aynı ışığın bir düşük modelini almıştım onda 350 tl vergi ödedim ve daha ucuzdu o ışık ama gümrük vregisi %20 baz al sen ona göre bütçe planlamanı yapabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********