Yetiştirirken harcadıcığı elektrik (yardım)

zusmuhothot

Yeni üye
Kankalar 1 kiloya yakın yetiştirmeyi düşünüyorum. Florasan kullanmayı düşünüyorum. 12 wattlık 3 tane florasan alıcam hesapladım aşşağı yukarı 10-20 tl harcar gibi çıktı sizce doğru mu? 

Işık olarak florasan yetiştirmek için uygun mudur?

lebowski

Yeni üye
Kanka bence hedefin 5  kilo olsun..Ne o öyle 1 kilo..Ayrıca 10 lira demişsin çok kazık söyleyim..5 lira'dan fazla gelmez elektrik..Geliyorsa da elektrik idaresine başvur kontrole gelsinler..Ayrıca florasan 1 kiloya fazla.. cfl al iki tane..5 kilo yaparsan florosan düşünebilirsin.

Aliço

Yeni üye
Cvp: Yetiştirirken harcadıcığı elektrik (yardım)

Türkiyemizin Pablo Escobar ı olucaksın kardeşim helalin var

zusmuhothot

Yeni üye

Saltoa' Alıntı:
Sen nasıl bir trolsun :)

Neden? Gerçekten soruyorum herkes senin gibi yazmışta anlamadım

Hunlu' Alıntı:
Çok güzel proje kanka. Durumu düzeltince 20 lira daha verip verimi 2 katına arttırabilirsin

Kanka yetiştirme işine çok hakim değilim ilk deneyimim olacak bilmiyorum gerçekten herkes dalga geçmiş neden anlamadım :D

çünkü 1 kilo hasat alman bu bilgi birkimi ve bu basit ışık düzeneği ile imkansız 1 kilo hedefliyorsan satacaksın gibi ve bu seni forumdan atılma biletin olur ticaretine girmeyin pis işler bunlar bundan para kazanmak yasal değilken çalışacağın düzen açısından onursuzca olacaktır boşver keyfine bak öyle kendi içimliğini çıkar oh mis, iyi forumlar.

zusmuhothot

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
çünkü 1 kilo hasat alman bu bilgi birkimi ve bu basit ışık düzeneği ile imkansız 1 kilo hedefliyorsan satacaksın gibi ve bu seni forumdan atılma biletin olur ticaretine girmeyin pis işler bunlar bundan para kazanmak yasal değilken çalışacağın düzen açısından onursuzca olacaktır boşver keyfine bak öyle kendi içimliğini çıkar oh mis, iyi forumlar.

Kanka yanlış anlaşılmışım 3 arkadaş yetiştirmeyi düşünüyoruz kişi başı 300 gr satmak falan gibi amacım yok

lebowski

Yeni üye
Kendi adıma forum'da dalga geçilmesine karşıyım..Lakin dostum öyle bi soru sormuşsun ki ne bişi okumuşsun ne bişi araştırmışsın..Hadi bunlara üşendin, 3 arkadaşız diyorsun birinizde otursun eğitici videoları izlesin bari diycem..Okuyun arkadaşlar okuyun..Kutsal kitabımızda bile ilk emirdir..'Oku'..Soruların o kadar yanlış ki cevap veremiyor insan..Nerden başlıycağını bilemiyorum..Belki bu konuda istediğin cevabı alamıycaksın ama doğru sorular sorduğunda çok yardım eden çıkar.

zusmuhothot

Yeni üye

lebowski' Alıntı:
Kendi adıma forum'da dalga geçilmesine karşıyım..Lakin dostum öyle bi soru sormuşsun ki ne bişi okumuşsun ne bişi araştırmışsın..Hadi bunlara üşendin, 3 arkadaşız diyorsun birinizde otursun eğitici videoları izlesin bari diycem..Okuyun arkadaşlar okuyun..Kutsal kitabımızda bile ilk emirdir..'Oku'..Soruların o kadar yanlış ki cevap veremiyor insan..Nerden başlıycağını bilemiyorum..Belki bu konuda istediğin cevabı alamıycaksın ama doğru sorular sorduğunda çok yardım eden çıkar.
Kanka sorduğum soruda ne var anlamadım baktım biraz çoğu kişi elektrik faturası çok gelmiş falan demişler 12 wattlık 3 tane florasanla 10-20 tl elektrik faturası yapıyor sadece ışıklar orayı mı anlatamadım acaba elektrik faturasından bahsediyorım ben 10-20 derken düzenekten değil

Adobe123

Yeni üye
usta o iş öyle olmuyor. ışık işini iyi araştır. cfl  growing olarak bakacaksın. öyle bi kilo falan hayal kurmayın. elektrik faturası da belli olmaz vergi mergi sokuyorlar zaten.

lebowski' Alıntı:

Tamamen katılıyorum foruma uygun bir profil olmadığını düşündürttüğün gibi bu riskli iş içinde kesinlikle hazır olmadığını düşünüyorum bu şüpheleri arttırman forumdan uzaklaştırılmana bile sebep olabilir hayatını korumak adına çünkü bu tarz mantalite ile yetiştirirken yakalanabilirsin bile buda istemediğimiz bir durum olur anlamadığın şey çok basit normal şartlar altında sıcaklık, nem ve besi normal değerlerdeyse yani ne kadar ışık o kadar sömek diye düşün dediğin 10 20 lira ışık yakar ama sende 10 20 liralık sömek alırsın oda bırak 300 leri 3 lerde bile olabilir gram olarak yani çok üzücü bu tarz bir hayalin peşinde koşmanız bile yanlış anlama ama bu tarz düşüncelere sahip olan genç 3 arkadaş için 4 ay da 300 gram çok fazla satmıcaz demişsiniz satsanızda satmasanızda bu kadarlık hasatla sadece hayatınızı batırırsınız benden demesi istersen boşver bu sevdayı ya kendine göre yap bir saksı 5 10 al hevesini gider yada komple boşver alınma sakın dışlama yok ama şuanki durumda ben ve bir çok arkadaşımız böyle düşünüyor belkide vardır bir bildiğimiz..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ***** ** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha *****
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    **
  • D despotdes:
    *** ******* hahahaha
  • D despotdes:
    *** ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
    ********** ****** ******* **** hahahaha**
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ****** *** ***** *** hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    **** *** **** hahahaha*** hahahaha
  • D despotdes:
    ****** ****** ******* *
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********* **** *** hahahaha* ********* ******** ***** ****** ** ** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ******** hahahaha**** ********* ******* ********* *** ***** ******* ***** ********* ********* ****** ** ****** ** *******
    +1
  • D despotdes:
    hahahaha*
    D despotdes: hahahaha*