Yeniyim sistemimi topladım eksiğim var mı bi göz atar mısınız

okuyombenya

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar ilk growum için ekipmanları topladım eksiğim, unuttuğum bişey varsa yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz

kabini parça parça toplamak yerine set şeklinde aldım pek bilgim olmadığı için, setim şu

burdakilere ek olarak
150*630 cool tube reflektör aldım ona bi fan ayarlayıp kuracağım
Sinbo nem makinası
2 adet vantilatör
Bir de klimam var

eğitim olarak topping ve lst yapmayı düşünüyorum

gübreler
Canna terra flores, terra vega, start, pk13/14, cannazym, rhizotonic, boost, calMag
Bir de an overdrive var elimde

saksılarım 26 lt bez saksı, toprak olarak biobizz light mix geldi onu kullanıcam mecbur

5 adet larry og photo tohumum da saklama kabında peçetelerin arasında şu anda. Eklemek istediğiniz, şunu da eklesen iyi olurdu dediğiniz şeyler varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir de setle birlikte ph test kağıdı gelmiş iş görür diye düşünüp ekstra bişey almadım, işe yarıyor mu ?

***kabine hava girişi yapsın diye ek bi fan almam gerekiyor mu yoksa içeri giren hava yeterli olur mu?

***gübreleri nasıl kullanmalıyım kartı gelmedi bana bir de ayrı ayrı sulara mı tek bi suya mı karıştırıp sulama yapıyım?

***co2 tablet kullanmalı mıyım

***bitki stresi erken atlatsın diye an revive almalı mıyım

Son düzenleme:

okuyombenya

Yeni üye
Bir de canna flush aldım litrelerce su boşaltmak yerine onu kullanırım eğer aynı işlevi görüyorsa

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka iyi para hacamissin ama deger, torpacida ne oldugunu bilmedigin otun 1 gr 200 tl oldugunu düsünürsen. Giris fani sart , kabinin icine temiz hava girmeli, bitkin cicege gecene kadar karbon flitreyi takmadan onun faninida cikis fani olarak kullan. 5 photo icin o kabin biraz dar gelecek ama lst egitimi vererek bütün bitkilerin mümkün oldugu kadar fazala isik almasini sagla.Isik sistemi zannediyorum, Hps, led kullanani tavsiye ederim, hem elektrik tasarrufu hemde hps kadar isi yaymaz. CO2 tablet kullanirsan faydasini görürsün, zarari olmaz. Photo bitkiler stresse dayniklidir, kolay atlatir ben hic revive kullanmadim bilemiyecegim o sorunun cevabini. Flush tabiki iyidir, ben cocoda yetistirdigim icin kullanmiyorum, sadece su ilede coco cok güzel temizleniyor. Gübreleme semasinda calmag yok, callmag her 1lt gübreleme suyuna 0,2 ml koy ama bitkiyi takip et cünki ben calmag toprakta nasil calisir bilmiyorum. Ca,Mg fazlaligi gösterirse biraz azaltirisin calmag i.
1625124426673.png

okuyombenya

Yeni üye
Kanka iyi para hacamissin ama deger, torpacida ne oldugunu bilmedigin otun 1 gr 200 tl oldugunu düsünürsen. Giris fani sart , kabinin icine temiz hava girmeli, bitkin cicege gecene kadar karbon flitreyi takmadan onun faninida cikis fani olarak kullan. 5 photo icin o kabin biraz dar gelecek ama lst egitimi vererek bütün bitkilerin mümkün oldugu kadar fazala isik almasini sagla.Isik sistemi zannediyorum, Hps, led kullanani tavsiye ederim, hem elektrik tasarrufu hemde hps kadar isi yaymaz. CO2 tablet kullanirsan faydasini görürsün, zarari olmaz. Photo bitkiler stresse dayniklidir, kolay atlatir ben hic revive kullanmadim bilemiyecegim o sorunun cevabini. Flush tabiki iyidir, ben cocoda yetistirdigim icin kullanmiyorum, sadece su ilede coco cok güzel temizleniyor. Gübreleme semasinda calmag yok, callmag her 1lt gübreleme suyuna 0,2 ml koy ama bitkiyi takip et cünki ben calmag toprakta nasil calisir bilmiyorum. Ca,Mg fazlaligi gösterirse biraz azaltirisin calmag i.
Ekli dosyayı görüntüle 8758
Kanka öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim, bi sürü şey yazmışsın. Karbon filtrenin takılı olacağı fanı zaten çıkış fanı olarak kullanacağım ama içerdeki havanın rahatça dönebilmesi için nasıl bi giriş fanı almam gerekir? Mh ve hps ışık sistemim yeteri kadar para harcadım bu hasatlık bunlarla devam edicem diğer hasadımda değiştiririm olmazsa ışık sistemimi, ısının önüne geçmek için klima cooltube ve vantilatör aldım umarım bi problem yaşatmazlar bana :D gübreleme suyuna vereceğim gübreleri karıştırarak mı vermeliyim? Büyümesine göre sulamayı nasıl arttırmalıyım her sulamada alttan %10 15 gibi bi su mu çıkması gerekiyor doğru sulama için

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum su wc lerde kullanilan hava emem fanlari varya onu ters tak iceri hava üflesin. Ben öyle yapiyorum, ama gücüne dikkat et cikis fanin yarisi gibi iceri hava üflesin. Bitkin yaklasik 2 haftalik olana kadar sulamayi abartmadan köklerin cevresine ve bitkinin biraz etrafina yavasca yapmalisin. Evet bitkin büyüdükce su miktarini arttirmalisi, ilk 2 hafta yüksek nem cok önemli. % 70-80 arasi olmali nem.Sana semayi gönderdim o semaya uy. O alttan su cikmasi bitkin biraz palazlanip köklerden su almaya basladigi zaman gerekli, daha önce ihtiyaci olan suyu yapraklari vasitasi ile havadaki nemden alacak.

okuyombenya

Yeni üye
Dostum su wc lerde kullanilan hava emem fanlari varya onu ters tak iceri hava üflesin. Ben öyle yapiyorum, ama gücüne dikkat et cikis fanin yarisi gibi iceri hava üflesin. Bitkin yaklasik 2 haftalik olana kadar sulamayi abartmadan köklerin cevresine ve bitkinin biraz etrafina yavasca yapmalisin. Evet bitkin büyüdükce su miktarini arttirmalisi, ilk 2 hafta yüksek nem cok önemli. % 70-80 arasi olmali nem.Sana semayi gönderdim o semaya uy. O alttan su cikmasi bitkin biraz palazlanip köklerden su almaya basladigi zaman gerekli, daha önce ihtiyaci olan suyu yapraklari vasitasi ile havadaki nemden alacak.
Sp silent 580m3 lük bi çıkış fanım var bunun tam yarısı mı olması gerekiyo

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yaklasik, yani 3 asagi 5 yukari fark etmez

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aldigin yere önce bir danis, fan giris cikisi olmazsa olmaz. Gerekirse kendin acacaksin yada geri vereceksin. Nasil satmislar o zaman o kabini yetistireme kabini diye.

okuyombenya

Yeni üye
Aldigin yere önce bir danis, fan giris cikisi olmazsa olmaz. Gerekirse kendin acacaksin yada geri vereceksin. Nasil satmislar o zaman o kabini yetistireme kabini diye.
Kanka karbon filtre ve fan için var toplamda 2 tane delik var bir de kablolar için delikler var cooltube olmadan sadece klimayla çok sorun yaşatır mı acaba

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum ben o isiklar ve cooltube hakkinda cok tecrübeli degilim. Bildigim o isiklarin cok isi ürettigi ve ambulleri sogutmaz isen cabuk bozuldu.

qwaszxqwaszx

Yeni üye
brom
Kanka karbon filtre ve fan için var toplamda 2 tane delik var bir de kablolar için delikler var cooltube olmadan sadece klimayla çok sorun yaşatır mı acaba
Yukarıda bulunan delikten fanın aliminyum borusunu sokup içeriye karbon filtreyi asacaksın çıkış fanı dışarda da kalabilir

aşşağıda bulunana da giriş fanının borusunu sokacak ve iplerinden ışık girmesin diye sıkacaksın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
    istr istr: * ******* *********