Yeni tat yeni heyecan blue dream Auto günlük

• Konbuyu başlatan Üye silindi 31107
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 31107

Guest
Işık: 240W QB ve 300 W cob LED
Gübre: Hesi power :)
Alan: 150x150
Saksı: 13Lt
Toprak : Biobiz L..
Giriş fan :300
Çıkış fan:380
Tohum: blue dream Auto

Selamlar dostlar yeni bir serüvene başladım. Şu anlık herşey çok güzel gidiyor ilk haftalar 300 w cob ledimle baslayip sonradan 240 qb geçiş yaptım bu deniyimi dostlarımla paylaşmak istedim

4 temmuz ekim yapıldı 6 temmuz filizler baş verdi

ışık mesafesini ayarlıyamadığım için bitkilerimi boya gitmeye başladı
10 temmuz

Bitkinin gelisimini iyi bulmaya başladım fakat boya gittiği için yaprakları tasiyamadi ve yan yattı .
12 temmuz

toprak yükseltme işlemi yaparak bitkimizi düzelttim.

10 günlük olduklarinda erkenden az (ml) ile yavaş yavaş gübreye başlandı CO2 yapıldı.... Cob LED çıkarılıp 2 bitki için 240 wat qb takıldı ...

19 temmuz ( evlatlar 12 günlük ve durumları )

Suanlik durumlar bu arkadaslar ekleme yapmaya devam edicem herkese iyi growlar ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 31107

Guest
:))

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 31107

Guest
Knka 300 Luk ama düşüş olduğu için tahminimce 200lere düştü suanlik sorun yok bide çıkış fanim kademeli 10 kademe var şuan çok iyi sıkıntılı bir durum yok cadirida biraz açık birakiyorum

Ü

Üye silindi 31107

Guest
giriş fanı cıkısa gore buyuk olur ıse kabın şişme yapar. Dostum bıtkın gayet ıyı yanlız o seker maya işi hikaye bosuna sekere vs para verme maya seker ıle co2 gereklı ppm (co2) vermıyor boşa uğraşmış olursun dostum.
Saol üstad co2 için uygun maliyetli ne yapabiliriz

higthead

Jolly Green
Co2 ile bir yazım vardı ama bulamadım bır konuda yorum yapmıstım. Co2 destegi tüp ile ve tüpe baglı checkvalf regulator ıle ve bu regulator co2 kontrol unıtesıne baglanması ıle ve gırıs cıkıs fanların bu co2 kontrol unıtesıne baglanıp , co2 kontrol unıtesıne gırdıgınız ıstenılen ppm degerı gırdıgınızde co2 tupundekı checkvlafı regulatorunuz acılıp ıstenılen degere gelene kadar ıcerıye co2 verır ve ıstenılen degere geldıgı zaman co2 kontrol unıtesı co2 tupunu keserek gırıs cıkıs fanlarını devreye alır ve ıstenılen ppm e dustugunde gırıs cıkıs fanlarını kapatır ve tekrar ıcerıye co2 vermeyue baslar. co2 sıstemın ucuzu yoktur. co2 kullanılacagı zaman bıtkıye yuksek ppfd degerınde ısık verılır yuksek ısıklarınız ve bu co2 sıstemınız yok ıse :
Şeker maya vs hepsi hikaye ve bu sistemin kurulması 6-7-8-9 bın tl leri bulur bu sıstemde co2 verılmelımıdır sorusuna ise bence co2 ye gerek yok zaten atmosferımızde 350-400 ppm aralıgında co2 vardır ve bıtkılerımız bunu kullanır yeterkı kabınde veya alanda gırıs cıkıs fanlarınız saglam olup yeterlı duzeyde hava gırısı cıkısı saglasanız yeterlidir.

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Üstad sen efsanesin çok sağol beni ve benim gibi kardeşleri aydinlattigin için çok faydalı bir bilgi inanilmaz bir tecrübe sayende bizde öğreniyoruz cansın

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Co2 ile bir yazım vardı ama bulamadım bır konuda yorum yapmıstım. Co2 destegi tüp ile ve tüpe baglı checkvalf regulator ıle ve bu regulator co2 kontrol unıtesıne baglanması ıle ve gırıs cıkıs fanların bu co2 kontrol unıtesıne baglanıp , co2 kontrol unıtesıne gırdıgınız ıstenılen ppm degerı gırdıgınızde co2 tupundekı checkvlafı regulatorunuz acılıp ıstenılen degere gelene kadar ıcerıye co2 verır ve ıstenılen degere geldıgı zaman co2 kontrol unıtesı co2 tupunu keserek gırıs cıkıs fanlarını devreye alır ve ıstenılen ppm e dustugunde gırıs cıkıs fanlarını kapatır ve tekrar ıcerıye co2 vermeyue baslar. co2 sıstemın ucuzu yoktur. co2 kullanılacagı zaman bıtkıye yuksek ppfd degerınde ısık verılır yuksek ısıklarınız ve bu co2 sıstemınız yok ıse :
Şeker maya vs hepsi hikaye ve bu sistemin kurulması 6-7-8-9 bın tl leri bulur bu sıstemde co2 verılmelımıdır sorusuna ise bence co2 ye gerek yok zaten atmosferımızde 350-400 ppm aralıgında co2 vardır ve bıtkılerımız bunu kullanır yeterkı kabınde veya alanda gırıs cıkıs fanlarınız saglam olup yeterlı duzeyde hava gırısı cıkısı saglasanız yeterlidir.
Üstad sen efsanesin çok sağol beni ve benim gibi kardeşleri aydinlattigin için çok faydalı bir bilgi inanilmaz bir tecrübe sayende bizde öğreniyoruz cansın

Şeker maya vs hepsi hikaye ve bu sistemin kurulması 6-7-8-9 bın tl leri bulur bu sıstemde co2 verılmelımıdır sorusuna ise bence co2 ye gerek yok zaten atmosferımızde 350-400 ppm aralıgında co2 vardır ve bıtkılerımız bunu kullanır yeterkı kabınde veya alanda gırıs cıkıs fanlarınız saglam olup yeterlı duzeyde hava gırısı cıkısı saglasanız yeterlid
hocam ellerine sağlık artık boşa uğraşmayacam şekerle mayayla. Keyfin bol olsun <3

Ü

Üye silindi 31107

Guest
@higthead üstad sana son bir soru sormak istiyorum 300 m3 aksiyel fan var ses sorunu var sessiz fan alsam kaclik almam lazım çıkış fanim TD 350 380m3 karbon filtre 487 M3 giriş fanimi değiştirmem lazim

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Evet arkadaşlar kaldığımız yerden devam ışık mesafesini yükseltip boya gitmesi için uğraştım kendimce bir kaç teknik uygulamaya çalıştım hesi TNT complex verdim ( 2 litreye 7ml) ardından bitkinin yapraklarinda potasyum fazlalığı izlenimine kapıldım ve boş sulama yaptım ışık mesafesini tekrar düşürdüm bitkinin durumuna göre hareket edicem ......

25 temmuz ( 20 günlük ) birinci bitki

https://ibb.co/r5CQgTh

https://ibb.co/ckR43jd

Buda ikinci bitki

İki bitkinin genel görüntüsü

Yeni lezzetler hesabı he kanka…
Saksıların alt kısmının da hava almasını saglayacak bir altlık koy bez saksına gelişim boyu toprak takviyesi yap kenarları özellikle doldur bu sayede hem iyi bir sulama hem daha sağlıklı bir kök elde edeceksin

Ü

Üye silindi 31107

Guest
Yeni lezzetler hesabı he kanka…
Saksıların alt kısmının da hava almasını saglayacak bir altlık koy bez saksına gelişim boyu toprak takviyesi yap kenarları özellikle doldur bu sayede hem iyi bir sulama hem daha sağlıklı bir kök elde edeceksin
Eyw güzel tavsiyelerin için toprak ekledim knka yukarda yazıyor ama altlık koyucam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    ********* *** ****** *** **
  • kokokoco kokokoco:
    ******* **
  • Coke Coke:
  • kokokoco kokokoco:
  • Coke Coke:
    *
  • kokokoco kokokoco:
  • Coke Coke:
    ***** *** ** ******* ** ******** * **** ********* ** ***** ******* **********
  • kokokoco kokokoco:
    **** ****** *** *
  • Coke Coke:
    ****** ** **
  • kokokoco kokokoco:
    **** *** ** ***** hahahaha ******* ** **** **
  • Coke Coke:
  • kokokoco kokokoco:
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha********
  • Coke Coke:
    ******** ******** ********** hahahaha******* **
  • kokokoco kokokoco:
    ********* ****** ** ***** ***** ***** *** ******** ******** ***** ***** ****** ******* ****** ******* ***** ******* ********* ****** hahahaha**
    +1
  • Coke Coke:
    ***** ***** **** ********* ***** ** ******* hahahaha** ***** ********** ***** * ******* ********** **** hahahaha* ****** *** ***** hahahaha*
  • kokokoco kokokoco:
    ***** ******* ****** ** ******** hahahaha***** *** ********** ***** *** *********
  • Coke Coke:
  • kokokoco kokokoco:
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    ******* ***** hahahaha ** ***** ** ******* ******* ****** **** ********** ****
    +1
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    hahahaha* ***** hahahaha *** ***** *** ******* ******* ******** hahahaha ********** ******** ***** ***** ***
  • Coke Coke:
    Coke Coke: *** ** *** ********** *** **********