Yeni kurulum - elimdeki mevcut ekipman fotoda

Gariban19

Yeni üye
Selamun aleykum cumletten.
Uzunzamandir kullanilmayan sistemi kendi imkanlarimla hazirlayacagim kabin icerisinde 4 veya 5 adet guzellik buyutmek istiyorum.
Ilk defa yapacagim icin vereceginiz en ufak ayrinti bile benim icin cok onemli.
- 1 adet magicplant 600W/HPS Lamba var ek olarak
- ilk olarak ekipman eksigi varmi varsa nelerdir.
- genetik olarak haze sativa dusunuyorum
- gubreler yeterlimi

Ve eklemek istediklerinizi paylasabilirseniz cok sevnirm.20220527_215728.jpg20220527_215658.jpg20220527_215619.jpg

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Kabının kaca kac dostum?. 600w hps ye o td 160 fanı kım onerdı sana??? 600w sıcaklıgını o td 160 fan nasıl ceksın?Bıde ona koku zamanı karbon fıltre takınca o td 160 - 130m3 lere dusucek havalandırma sorunu yasıcaksın. kı bıde 4-5 bıtkı dıyorsun? sen kabınını yaz. 4-5 bıtkı ıcın hadı 4 dıyelım 1x1 kabınden assagısı kurtarmaz ve o fanlar hıc olmaz.

higthead

Jolly Green
Dostum elındekı ekıpmanlar cok ters orantılı mesela:

1- 600w hps 1x1 alanda kullanılır ama elındekı fan ancak 60x60 kabın kaldırır ve 600w hps ısıgı 60x60 kabıne koyamazssın asırı fazla gelır bastan kaybedersin.

2-Karbon fıltre 2. el alınmaz alınmaz derken tanıdıgında olsa kullanılmaz cunku karbon fıltre bu ısın guvenlıgıdır kullanılmıs karbon fıltre bır anda koku salarsa patlarsın.

3- gubrelerin oky.

4-nem makınan oky.

5- zaman ayarlı prızın . nem sıcaklık olcerın vsvsvsvsv dıger malzemelerın oky.

Şimdi karar vermen gereken konu şu:

1- 4 adet bıtkı yapıcak isenn 1x1 kabın alman lazım ve elındekı havalandırma urunlerını kullanamazssın.

2- eger elındekı urunlerı yanı havalandırmanı vs kullanıcak ısen 60x60 kabınde 1 bıtkı yaparsın ve 600ew hps yı bu alanda kullanamazssın.

3- 4 bıtkı 1x1 alandamı yapıcaksın ve havalandırmanı yenılıcek mısın? ona gore urun lınk paylasımı yapıcam dogru urunlerın.

4- 60x60 kabınde 1 bıtkı yapıp elındekı havalandırma fanını mı kullanıcaksın? karbon fıltrenı sakın kullanma derım rısklı. ve 600w hps yerıne baska ısık tercıh etmelısın.

umarım aydınlatıcı olmustur.Ürünlerın cok ters orantılı ve yanlış. Sen 3. ve 4. sık arasında karar ver ona gore sekıllendırelım.

Gariban19

Yeni üye
Oncelikle degerli vaktini ayirdigin icin tskr ederim
4 bitki icin 1x1 kabini yaparim
Degistirmem gereken ne varsa tabiki degistiricem kararim bu yonde linkleri bekliyorum.

higthead

Jolly Green
1x1 kabın toprak ve sudan alabılırsın subeye soyleyıp subede nakıt ode kafan rahat olsun. iletişime gec indırım uygularlar

Dostum 1x1 alana gore havalandırman

480m3h quıte ultra sessız model set

yada butcene gore aynı m3 ve m3h ama normal serı fan set

Giriş fanın ise o fotolardakı 2 tane beyaz aksıyel fan var kaclık onlar gırıste kullanabılırız 200m3 ise.

Elindeki cool tube ve 600w hps yı bu yukarıdakı sıstemle cok rahat kullanırsın.

Gariban19

Yeni üye
Tesekkur ederik verdigin bilgiler icin simdi benim bulundugm sehirde bi havalandirmaci var maliyet konusunda hesapli olacagini dusunuyorum orayi ziyarey edip verdigin olculerde havalandirma icin gerekli fan modellerini inceleyecgm ve burdan tekrar paylasim yaparim belki baska arkadaslarimizinda isine yarayabilir.

higthead

Jolly Green
Tesekkur ederik verdigin bilgiler icin simdi benim bulundugm sehirde bi havalandirmaci var maliyet konusunda hesapli olacagini dusunuyorum orayi ziyarey edip verdigin olculerde havalandirma icin gerekli fan modellerini inceleyecgm ve burdan tekrar paylasim yaparim belki baska arkadaslarimizinda isine yarayabilir.

Dostum Birçok çeşit fan var önemli olan bu grow için işine yarıyacak ürünler olması daha cok cok ucuz fanlar var ama seni yarı yolda bırakır ve traktör sesi alırsın. Hvalandırmacılarda karbon fıltre bulamazssın=)). urunlerını tek tek alır ısen daha pahalıya gelır. Sette 6 parca urunun var.Tabi yine son karar senin. Dikkat et birşeyler satmak için bu olur abi sorun yaşamazssın abi derler. Burda bir çok konuda okuduk. Ucuz etin yahnisi olmaz.Havalandırma growun kalbidir dikkat et. Sonra birdaha doğru ürünleri alıp normal alıcagın urunlerden daha pahalıya gelir bnunada dikkat et. Bu sorunları çok yaşadık search kısımlarından arayabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    Growerdigi Growerdigi: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**