Yeni filiz nemi dayıyorum %99-%100 ne dersiniz ?

Cashh

Doktor
Ortalamasını ayarlamak zor tutturmak başında oturmakla olur anca nem makinesini hortum düzeneği yaptım makine Işık açıkken çalışıyor full nemli yeni filiz 6 günlük aslında gayet iyi görünüyor siz ne dersiniz arkadaşlar?

bahsettiğin nemin tecrübelerime göre fazla olduğunu dusunuyorum içerisinin nemli olması iyidir aksi taktirde yaptığın şekilde sürekli yapraklardan su damlayacaktır buda etik değildir.dostum

Ü

Üye silindi 22832

Guest
nem yeni doldurulmuş saksıya bişey yapmaz.hatta göz gözü görmeyecek şekilde nem verenlerin yaprakları çok geniş oluyor.

Cashh

Doktor
bahsettiğin nemin tecrübelerime göre fazla olduğunu dusunuyorum içerisinin nemli olması iyidir aksi taktirde yaptığın şekilde sürekli yapraklardan su damlayacaktır buda etik değildir.dostum
Biraz evet bitki damlacık nemli oluyor ama şimdilik zarar vereceğini düşünmüyorum daha 6 günlük biraz dirilsin azaltıcam

sativasever

Müptezel
Bitki ilk 10 gününde kök sistemi tam oturmadığı için yeteri kadar su alamıyor. Eğer nemi yüksek tutarsak bu eksikliğini yapraklardan karşılıyor ve daha fazla büyüyor. Zaten temiz toprak kullanıyorsan bu süreçte küf mantar tarzı şeyler oluşmuyor. Ama devamında bu tarz etkilerden kaçmak için nemi düşürüyoruz.

sativasever

Müptezel
Ama doğrudan nem makinasını ona çevirmek ne derece sağlıklı bilemiyorum kanka. Ortamın nemini yüksek tutup bitkinin etrafına pet kapatman bu konuda sana daha fazla yardımcı olacaktır.

Cashh

Doktor
Ama doğrudan nem makinasını ona çevirmek ne derece sağlıklı bilemiyorum kanka. Ortamın nemini yüksek tutup bitkinin etrafına pet kapatman bu konuda sana daha fazla yardımcı olacaktır.
Kanka öyle yapınca da nem bitki ve bitkinin köküne gitmiyor saksının diğer bölgeleri nemli oluyor

Cashh

Doktor
Bitki ilk 10 gününde kök sistemi tam oturmadığı için yeteri kadar su alamıyor. Eğer nemi yüksek tutarsak bu eksikliğini yapraklardan karşılıyor ve daha fazla büyüyor. Zaten temiz toprak kullanıyorsan bu süreçte küf mantar tarzı şeyler oluşmuyor. Ama devamında bu tarz etkilerden kaçmak için nemi düşürüyoruz.
Zaten 10 günden fazla yüksek nem vermeyi düşünmüyorum kanka teşekkür ederim

Cashh

Doktor
ilk on gün sadece çiçek etrafını sürekli ıslak tutuyoruz oradan yükselen nem dağılmasın diye pet kapatıyoruz. Ortamın nemi 80 olsa o petin içi 90 oluyor bu da sana yeter kanka
Kanka su şişesi kestim kapaklı bölümü kullanıyorum Işık geçirgenliği için nem makinası pet olunca bitki köküne nem gitmesini engelliyor saksının bitkiden uzak dış kenarı nemleniyor o yüzden bitki köküne gidecek şekilde veriyorum boru ile ama tabi bu arada bitkinin kendisi çok nemleniyor su damlacıkları halinde eksi etkisi olabilir diye de düşünüyorum ama hani ilk on gün olabildiğince nemli olsun diye veriyorum olmadı bundan sonra 4 gün daha saksının dış kenarına veririm pet kapalı olur sürekli bitki üzerinde sonra daha düşük nem ile devam ederim diye düşünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: **** ****** ********* **** *** ******* ****