Yeni başlayan arkadaşlara auto photo bilgilendirme

Morded

Kıdemli Üye
Bluedream söyledim auto bakalım biz neler yaşıycaz
Çok dikkatli ol kanka stresten uzak dur ilk sefer ise sulama gübreleme ısı ve ışık uzaklıgına çok dikkat et egitim verme topragı güzel kaliteli olsun nem ve hava sirkülasyonuna çok dikkat et sakına sakın fazla gübreleme yapma birde bitkinin direncini güçlendirmek için hızlı köklenme ve stres atıcı gübreler kullan budama işine girme bırak kendi kendine büyüsün. Başarılar.

Çok dikkatli ol kanka stresten uzak dur ilk sefer ise sulama gübreleme ısı ve ışık uzaklıgına çok dikkat et egitim verme topragı güzel kaliteli olsun nem ve hava sirkülasyonuna çok dikkat et sakına sakın fazla gübreleme yapma birde bitkinin direncini güçlendirmek için hızlı köklenme ve stres atıcı gübreler kullan budama işine girme bırak kendi kendine büyüsün. Başarılar.
Eyvallah kanka daha önce dışarda yaptım bu işi gübreden ağzım yandı ne yalan söyliyim biobizz kullandım dı 3 lü set şuan toprağım bat mix ışığım 240 qb havalandırma sistemini kurucam şimdi kargoda malzemeler bi karbon filtreyi 1 ay sonra alıp takıcam maddi olarak tükendim cidden bide şuanda bu sabah itibariyle tohumlarım çatladı saksılarıma koydum 15 lt Serapot kanka daha çimlenmediler şuan ışık çalışmalı mı yoksa karanlıkta devam mı ?

Isı 24 28 aradı seyrediyor nem 60 / 70 arası

Morded

Kıdemli Üye
Kanka ısı nem iyi 60 70 nem de iyi bu aralar bende nem ile savaşıyorum 70 görünce termonetrede seviniyorum makine olmasına ragmen. 15 litre de iyi ama 9 10 yapsaydın daha iyiydi kanka auto bitki photo bitki kadar kök yapmaz köklenme sürecini hızlandırman lazım. Karbon filtre eger çok riskli bir yerde degilsen gerek yok bence ben hiç kullanmadım hep apartman dairesinde yapıyorum her seferinde de photo agır kokulu bitkiler yaptım ama ihtiyacım olmadı pek fazla auto bitki zaten photo kadar koku yapmaz çok fazla ihtiyaç duymadıgın sürece bence cebini daha fazla zorlayıp alacam edecem diye ugraşma.

Kanka ısı nem iyi 60 70 nem de iyi bu aralar bende nem ile savaşıyorum 70 görünce termonetrede seviniyorum makine olmasına ragmen. 15 litre de iyi ama 9 10 yapsaydın daha iyiydi kanka auto bitki photo bitki kadar kök yapmaz köklenme sürecini hızlandırman lazım. Karbon filtre eger çok riskli bir yerde degilsen gerek yok bence ben hiç kullanmadım hep apartman dairesinde yapıyorum her seferinde de photo agır kokulu bitkiler yaptım ama ihtiyacım olmadı pek fazla auto bitki zaten photo kadar koku yapmaz çok fazla ihtiyaç duymadıgın sürece bence cebini daha fazla zorlayıp alacam edecem diye ugraşma.
Valla kanka bende onun derdindeyim geçen senede yaptım bu işi ilk 5 tane critical attım Mart ayında Petek dibi balkon ucu derken Nisan sonu dışarıya çıkardım çiçeksek kokusunda duydum da daha çiçek falan yok 40 cm falan oldu bitkiler aşırı berbat bi koku yapmıştı balkonda bile yani açık hava dersin hani rahatsız ediyordu insanı

La bide @Canna reisin 240 qb lar çiçekte pısırık dediğini okudum bi kaç konuda elim ayağım boşalıyor şuanda

Morded

Kıdemli Üye
Valla kanka bende onun derdindeyim geçen senede yaptım bu işi ilk 5 tane critical attım Mart ayında Petek dibi balkon ucu derken Nisan sonu dışarıya çıkardım çiçeksek kokusunda duydum da daha çiçek falan yok 40 cm falan oldu bitkiler aşırı berbat bi koku yapmıştı balkonda bile yani açık hava dersin hani rahatsız ediyordu insanı
Kanka bende hanımda kokusunu ve verdigi oksijeni çok sevdigimiz için bize sorun olmadı ak48 felaket kokuyor hemde 1 haftalıkken kokmaya başlıyor ama gün içerisinde sürekli devam eden fahiş bi kokusu olmadı hiç ara ara kokusu artıyor evet ama genelleme ince ve aromalı bi kokusu vardı benim de hoşuma giden. Ha site içerisi sagda solda bu işe ayık apartman boşluğuna kadar giden bi koku olursa sıkıntı o zmn şart ama ince aramalı rahatsız etmiyorsa benim için sakıncası yok. Şu an yeni bi ev tuttum 2 blue dreame 5 aurora indica 1 de çorbacı var kapıcı dairesi bozma biyer bodrum kat eger apartman boşluğuna çıkar gibi olursa bende mecbur kullancam ama gidio grow sitelerindeki karbon filtre lere tonlarca para vermem ben. Büyük bi kutuyu dikdörtgen kesip havalandırma delikleri açıp içine ince bi sünger geçirip karbon kömür ünü de içine basarım oldu mu sana 1000 liralık makinenin maliyeti 100 200 lira.

Morded

Kıdemli Üye
240w iyidir diye duydum sonuçta kabinin küçük 480 watt ışık yansıtır ama yok aga bu yetmez diyorsan n11 den tanesi 30 liraya 6 adet torch atabilirsin kanka beyazı da var sarısı da 50 w dan 300 watt yapar ki buda gb ile kabini çoşturur kanka. Ben veg de 500 watt cob 300 watt torch 200 watt projektör kullanıyorum çiçege geçtigimde de ledleri hps ile destekliyorum yada 1000 1500 hps ye veresiye kadar 20 tane torc alıp mükemmel bi ışık şenligi de yapabilirim torch lede çok güveniyorum çünkü

C

Canna

Guest
La bide @Canna reisin 240 qb lar çiçekte pısırık dediğini okudum bi kaç konuda elim ayağım boşalıyor şuanda
Dostum ben pisirik demiyorum teknik bilgileri pisirik yani o isik bizim bitkilere cicek döneminde yeterli gücte isik vermiyor, hatirladigim kadari ile 45 cm mefeden 700 umol/s ppfd degeri veriyor, bizim bitkinin cicekteki ihtiyaci 1500 umol/s

Dostum ben pisirik demiyorum teknik bilgileri pisirik yani o isik bizim bitkilere cicek döneminde yeterli gücte isik vermiyor, hatirladigim kadari ile 45 cm mefeden 700 umol/s ppfd degeri veriyor, bizim bitkinin cicekteki ihtiyaci 1500 umol/s
E tamam işte başkan pısırık çiçekte yetersiz aynı şey beni tribe sokan ışığa 3 K vermem ve bloom da yetersiz kalması alırken ula 3 kök bitki gelsin kolum gibi sömekler hayaliyle aldım

Dostum ben pisirik demiyorum teknik bilgileri pisirik yani o isik bizim bitkilere cicek döneminde yeterli gücte isik vermiyor, hatirladigim kadari ile 45 cm mefeden 700 umol/s ppfd degeri veriyor, bizim bitkinin cicekteki ihtiyaci 1500 umol
Kanka bide wat başı 220 lm ışık gücü diyo 240.220 düz hesap 52.000 lm de hadi biyerde çiçekte 17 bin lümen mi ne okumuştum ben lümen hesabını biliyom veyatta bildiğimi sanıyom ona göre yeterlidir diye aldım zaten umol ne oluyo bide böle bişey var

Kanka bende hanımda kokusunu ve verdigi oksijeni çok sevdigimiz için bize sorun olmadı ak48 felaket kokuyor hemde 1 haftalıkken kokmaya başlıyor ama gün içerisinde sürekli devam eden fahiş bi kokusu olmadı hiç ara ara kokusu artıyor evet ama genelleme ince ve aromalı bi kokusu vardı benim de hoşuma giden. Ha site içerisi sagda solda bu işe ayık apartman boşluğuna kadar giden bi koku olursa sıkıntı o zmn şart ama ince aramalı rahatsız etmiyorsa benim için sakıncası yok. Şu an yeni bi ev tuttum 2 blue dreame 5 aurora indica 1 de çorbacı var kapıcı dairesi bozma biyer bodrum kat eger apartman boşluğuna çıkar gibi olursa bende mecbur kullancam ama gidio grow sitelerindeki karbon filtre lere tonlarca para vermem ben. Büyük bi kutuyu dikdörtgen kesip havalandırma delikleri açıp içine ince bi sünger geçirip karbon kömür ünü de içine basarım oldu mu sana 1000 liralık makinenin maliyeti 100 200 lira.
Valla kanka bende şuan 3 tane blue dream var işte bi tane de hedaye lsd yolladılar aynı poşetin içinde bakalım çıkacak mı Degenetica dan aldım tohumları tohumlarda baya iriydi esmerimsi kırcıllı tohumlar güzel gözüküyordu 2 güne de çatladılar

C

Canna

Guest
Dostum her isik renginin verdigi ayni watt gücünde bile olsa ppfd gücü farklidir, örnegin 1000 lümen 6500 k beyaz isik 17,23 umol/s ppfd degeri veirken 1000 lümen mavi isik 115 umol/s ppfd gücünde, senin o QB 1000 gücünde 17,8 umol/s degerinde ppfd veiyor, bizim yetistirme isigiinda esas bakmamiz gereken isik degeri ppfd dir(ppfd demek, isigin bir saniyedeki foton akisi, yani 1 saniyedeki isigin noktaciklari sayisi) bizin bitkinin cicekte 1500 umol/s gücünde foton akisina ihtiyaci var, buna göre hesap edersek senin o QB 1500/17,8= 84.270 lümen gücüne sahip olmasi lazim bize cicekte 1500 umol/s gücünde ppfd vermesi icin.

Dostum her isik renginin verdigi ayni watt gücünde bile olsa ppfd gücü farklidir, örnegin 1000 lümen 6500 k beyaz isik 17,23 umol/s ppfd degeri veirken 1000 lümen mavi isik 115 umol/s ppfd gücünde, senin o QB 1000 gücünde 17,8 umol/s degerinde ppfd veiyor, bizim yetistirme isigiinda esas bakmamiz gereken isik degeri ppfd dir(ppfd demek, isigin bir saniyedeki foton akisi, yani 1 saniyedeki isigin noktaciklari sayisi) bizin bitkinin cicekte 1500 umol/s gücünde foton akisina ihtiyaci var, buna göre hesap edersek senin o QB 1500/17,8= 84.270 lümen gücüne sahip olmasi lazim bize cicekte 1500 umol/s gücünde ppfd vermesi icin.
Bu adam dahi usta günaydın varmı ucuz yollu mavi ışık bloomda desteklemesi için varsa link verir misin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    H happyworld: * ***** ******** ***** **********