Yeni ışık sistemini kurdum

mr.peops

Üye
Kankalar günaydın cob led siparişlerim geldi tam 2 gün boyunca kurulumla uğraştım ama aklımda bikaç soru işareti var ?

http://imgur.com/a/HZoJ0tJ

10x50w cob led var kurulumu bitirdim termal macun sürdüm arkalarına fakat mercekleri yinede fazla ısınıyor gibi geldi bana 18 saat açık kalıcağı için bi sorun yaratırmı merak ediyorum yaklaşık 10 saattir açık ve ledlerin temas ettiği alüminyum da ısınmaya başladı kullanan veya bilgisi olan varmı bi sorun çıkarırmı genellikle evde olmuyorum çünkü ,bu sistemden önce CFL ampül ile sistem vardı ve bitkilerim neredeyse 2 aylık çiçeklenmeye girmedi bile  besin olarak biobizz grow veriyorum ve sıvı solucan gübresi ile arada yapraktan sulama yapıyorum bu kadar yavaş büyümesinin sebebi CFL miydi acaba ? 

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

köfteci

Yeni üye
işçiliğin güzel kanka tebrik ederim. fanları yukarı doğru üfleyecek şekilde ters de çevirebilirsin kabin ısısına göre ayarlayabilirsin. delikleri biraz daha büyütürsen ışık kaybın daha az olur. cob led lere topraklama bağlamayı unutma, yapısı gereği ısınacaktır. ledleri aldığın yerde kaç derece aralığında çalışması gerektiği yazar o aralıkta çalıştığı sürece problem olmaz.
iki ayda çiçeklenmeye girmediyse bitkiler photoperiod dur ışık süreni 12 12 ye çekerek çiçeklenmeye sokabilirsin. 4 bitki birlikte çiçeklenmeye girdiğinde kabinde yer sıkıntın olacak ya bir an önce 12 12 yap yada 1 2 hafta daha büyütüp en iyi gelişen 2 çiçeğini bırakırsın. iyi growlar.

mr.peops

Üye
Cvp: Yeni ışık sistemini kurdum

köfteci' Alıntı:
işçiliğin güzel kanka tebrik ederim. fanları yukarı doğru üfleyecek şekilde ters de çevirebilirsin kabin ısısına göre ayarlayabilirsin. delikleri biraz daha büyütürsen ışık kaybın daha az olur. cob led lere topraklama bağlamayı unutma, yapısı gereği ısınacaktır. ledleri aldığın yerde kaç derece aralığında çalışması gerektiği yazar o aralıkta çalıştığı sürece problem olmaz.
iki ayda çiçeklenmeye girmediyse bitkiler photoperiod dur ışık süreni 12 12 ye çekerek çiçeklenmeye sokabilirsin. 4 bitki birlikte çiçeklenmeye girdiğinde kabinde yer sıkıntın olacak ya bir an önce 12 12 yap yada 1 2 hafta daha büyütüp en iyi gelişen 2 çiçeğini bırakırsın. iyi growlar.

Kanka teşekkür ederim fakat uzatma kablosunda topraklama yoktu o yüzden şimdilik topraklama yapamadım 1 hafta içinde topraklamayı yapıcam bi sıkıntı olur mu ? beni tedirgin eden cob ledlerin bağlı olduğu tahtanın ısınıp tutuşması ::) ayrıca tohumlar köfteci photo olma ihtimali düşük diye düşünüyorum photo olsa dahi şuan boyu 12-12 için erken değil mi 

https://imgur.com/gallery/iawoojo

27-30 diyor fakat bence ısı bundan daha çok

Psychedelic81

Yeni üye

mr.peops' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

Kanka teşekkür ederim fakat uzatma kablosunda topraklama yoktu o yüzden şimdilik topraklama yapamadım 1 hafta içinde topraklamayı yapıcam bi sıkıntı olur mu ? beni tedirgin eden cob ledlerin bağlı olduğu tahtanın ısınıp tutuşması ::) ayrıca tohumlar köfteci photo olma ihtimali düşük diye düşünüyorum photo olsa dahi şuan boyu 12-12 için erken değil mi

Kardeşim az çok okudum yazdıklarını 12-12 erken değil mi demişsin photoperoid olanlarda çiçeklenme aşamasında zaten full 12-12 gideceksin

mr.peops

Üye

Psychedelic81' Alıntı:
mr.peops' Alıntı:

Kardeşim az çok okudum yazdıklarını 12-12 erken değil mi demişsin photoperoid olanlarda çiçeklenme aşamasında zaten full 12-12 gideceksin

Onu biliyorum ama bana şuan çok kısa geldiler biraz daha uzamasını beklicem  dolabımda yükseklik için daha yerim var ışıkları yukarı çekebiliyorum istediğim gibi

Psychedelic81' Alıntı:
mr.peops' Alıntı:

Kanka çiçeklenmeye girmiş dedin de 4 bitkimde köfteci dişi mi etkek mi belli değil bence daha . ne kese gördüm ne pistil sen çiçeklenmeye girdiğini nasıl anladın

Psychedelic81

Yeni üye

mr.peops' Alıntı:
Psychedelic81' Alıntı:

Onu biliyorum ama bana şuan çok kısa geldiler biraz daha uzamasını beklicem  dolabımda yükseklik için daha yerim var ışıkları yukarı çekebiliyorum istediğim gibi

senin growun senin isteklerin kanka ama bitkin çiçeklenmeye girmiş ben olsam 12-12 ye çekerdim yine uzayacak ama sen bilirsin :)

shiva

Yeni üye
kral ledleri tahta tabandan kurtar cunku asırı ısınıyorlar alimunyum bir tabana yerleştir.Elindeki coblar aşırı ısınmakta ve bu ahsap bir bağlantı için hiç uygun değil.
elindeki ledler aşırı ısınmakta ve verimliliği çok düsük.

mr.peops

Üye

shiva' Alıntı:
kral ledleri tahta tabandan kurtar cunku asırı ısınıyorlar alimunyum bir tabana yerleştir.Elindeki coblar aşırı ısınmakta ve bu ahsap bir bağlantı için hiç uygun değil.
elindeki ledler aşırı ısınmakta ve verimliliği çok düsük.

Kanka ledler tahtaya değmiyor sadece köşe uç metalleri değiyor tahtada pek bi ısınma yok halojen lambanın ısıttığı kadar anca verimliliği düşük derken neyi kastettin açar mısın biraz kanka , sistemin üzerinde anca haftaya değişiklik yapabilirim o deliklerin orayı folyo ile biraz kaplarım yanmaz birde ışık 60 cm yukarda onuda aşağı çekebilirim olmadı ama şu verim muhabbetini açıklarsan sevinirim tahminimce 2 bitki işe yola devam edicem bi çiçeklenmeye girsinlerde 500w 2 bitkiye yeter diye düşünüyorum verim düşüklüğü felan 350-400w olur yanlış mıyım ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********