Yaza sigara olsun

Avare

Doktor
Ph yi kac yapiyorsun, kanka bir sekilde bitkilerin topraktaki gübreyi alamiyor, bunun sebebini bulmamiz lazim.
Abi musluk suyu 5 gün dinlendi 5 lt ye 3 ml bio down attım 6.5 falan okudu ph.
Ama dediğim gibi yeni saksılarda ilk sulamasını bugün aldılar. 4 gün kadar sonra ikinci sulama var zamanla toparlamasını umud ediyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka su anda bitkilerin azota ihtiyaci var, PH yi 6,8-7 yap. Azotu daha iyi alacaklar. Hatta PH yi 7,2 bile yapabilirsin, azot icin.

Avare

Doktor
Ph yükselteyim o zaman bi sonraki sulamada.
Bu arada sorun düzelince yapraklar normale dönecek mi?

Yesil888

Ordinaryüs
Evet kanka yapraklarin rengi düzelecek. Yapraklarin rengi koyulasinca gene PH yi 6,5 civari yaparsin. Kanka bizim bu bitki PH konusunda cok hassas.

Yesil888

Ordinaryüs
Ben hic birinde azot fazllaligi görmedim ama , gene de eve gidince o azot fazllaligi oldugunu düsündügün bitkilerin yakin, tam resmini yükle bakalim.

Avare

Doktor
Sabaha konuyu güncellerim belki suyu içince toparlarlar biraz.
Bu arada hepsine top,film uyguladım bazısında kestiğim yer yeniden filizlendi bazısı kapandı o neden olur

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bitki bir canli, her kestigin yerden yeni filiz verecek diye bir sey yok, kendini korumaya almis fazla gelen kesik yerlerini kapatmis.

Avare

Doktor
Abi fazlalık çektiğini düşündüğüm bitkilerin yaprakları bunlar dikkat edersen sarı kısımlardaki bebeklerin kahve rengi (nekroz) dokuya dönüşmesi söz konusu olmuş.

Bu arkadaşlar tepe tomurcuğu kesildikten sonra ucu körelen ve yanlardan sürgün verenler.

Bunlar ise tepe tomurcuğu kesildikten sonra yine aynı yerden tomurcuk verenler.

Yesil888

Ordinaryüs
Tekrar yaziyorum bitkilerinde asiri besin eksikligi var ve bitkilerin büyük streste. Ilk 2 resim haric normale yakin gelisim. Besle su kizlari, yapraklarin rengi cok kötü olmus. Azot fazlligi filan yok. Hemen NPK gübresi vermez isen ölecekler.

Avare

Doktor
Tekrar yaziyorum bitkilerinde asiri besin eksikligi var ve bitkilerin büyük streste. Ilk 2 resim haric normale yakin gelisim. Besle su kizlari, yapraklarin rengi cok kötü olmus. Azot fazlligi filan yok. Hemen NPK gübresi vermez isen ölecekler.
Abi toping sonrası sürgün gelişimleri için ne diyorsun peki?

Emmy

Müptezel
Kanka en son guncel atinca beni de etiketler misin rica etsem su bitkiler sitresi bi anlatsın bide açlık gitsin guzel bi yorum yapayım bende <3

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********** ******** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
  • A active661:
    **** ** ****** hahahaha***** **** ***** hahahahahahahaha*** ******** ********* *** **** **** *** hahahahahahahaha ******** ** ****** ** **** ***** ********* ********** **** * ***** **** hahahaha *** * ******* ******* **** ****
    ***** ****** ****** *** hahahaha***
    +1
  • A active661:
    ***** ** ** ********* ** ** hahahaha* ******* hahahaha hahahaha*
    +1
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha**
    +1
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** ******* *****