Yavrularımı birşey mi yiyor ? Lütfen Yardım Kankalar (2xAutoBluedream)

21gram

Yeni üye
Selamunaleykum kankalar, forumda yaptıgım bır cok okumadan sonra kendimide hazır hissedip bende kendi sigaramı yetistirmeye karar verdim. Görsellerde eklediğim gibi kabinde sağdaki bitkimin üzerinde bu tür lekeler ve sanki yenmiş gibi delikler var. Bitki çok hızlı gelişiyor beklediğimden çok daha iyi sonuc aldıgımı düsünüyorum fakat ilk growum oldugu ıcın belli tecrübesizliklerim oldu galiba. Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok mutlu olurum, şimdiden herkese teşekkürler.

*Öncelikle bitkinin en üstünden çektiğim https://ibb.co/3zHkzGf şu fotoğraftan umarım anlasılıyordur, henüz ortada bir sömek göremediğim için çiçeklenmeye girdi diyemiyorum ama sanki başladı gibi, doğru mu düşünüyorum kankalar ?
*Sağdaki bitkide bulunan bu yaralar ne oluyor ? Endişelenmeli miyim, yoksa normal şeyler mi ? Alt yaprakta ki bu kuruluk bi hatanın sonucu mu yoksa en altta oldugu ıcın mı ?
* Her ne konuda olursa olsun tavsiye önerileriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

SAĞDAKİ YAKLASIK 38-40.GÜNDE
SOLDAKİ YAKLAŞIK 33-35. GÜNDE

Kabin Genel Görüntüsü: https://ibb.co/bzhk5Cy
Sağdaki Bitkinin En Alt Yaprağındaki Kuruluk: https://ibb.co/fGpqL8G
Sağdaki Bitkide Bulunan Yaralar:

Size sistemimden bahsedeyim;
KABİN: 60x60x160 Kabin
IŞIK: Harvest Master Pro 175
Çıkış Fanı: Turbine Eco 125 - 280 m³/s - 37w
Giriş Fanı: Kabini ara ara açıp havalandırıyorum
Saksı: 12 LT Air Saksı
Nem Makinesi : Kabinde görünen, markasını hatırlamıyorum
Toprak: Biobizz Light Mix
Su: Biobizz Ph Down Kullanıyorum

ELİMDEKİ GÜBRELER:
ADVANCED NUTRİENTS
GROW
MİCRO
BLOOM
Cal Mag Xtra
B-52
(Yukarıdakiler Bu zamana kadar verdiğim gübreler aşağı yazacağım gübreleri henüz hiç vermedim, Bu gübreleri de 3 günde bir olacak şekilde ölçüleri tabloya bakarak kafamda aşağı yukarı yaptıgım ve günlüklerden edindigim tecrübelerle veriyorum)
Rhino Skin
Bud Candy
Nirvana
Overdrive
Sensizym
BU GÜBRELERİ HENÜZ HİÇ VERMEDİM.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 22832

Guest
en alt dallar budanabilir.gereksiz enerji israfı olarak gördüklerini şimdiden yolabilirsin.sararmalar azot gübresini az verdiğinden veya vakti dolduğu için ölüyor.kafanı pek takma.

delikler envayi çeşit sebepten oluşabilir.
hücre yenilemesi yapan bitkiler yüksek ph ister diye okumuştum.bir tavsiyeye göre 7 ph verilmesi gerekiyor fakat kanıtlanmış birşey değil.

calsiyum eksikliği yaşayan bitkiler hücre bölünmesi yaparken gereken enerjiyi bulamayınca bazı kısımları kapatamıyor.dolayısıyla bi anda delikler oluşmaya başlıyor.
bazı sulamalarında cal-mag kullanman gerekiyor. bitkiye vegde rhino skin verebilirsin.belki bi nebze koruma sağlayabilir.

ayrıca gübrelerin güzel fakat tek eksiğin big bud.

21gram

Yeni üye
en alt dallar budanabilir.gereksiz enerji israfı olarak gördüklerini şimdiden yolabilirsin.sararmalar azot gübresini az verdiğinden veya vakti dolduğu için ölüyor.kafanı pek takma.

delikler envayi çeşit sebepten oluşabilir.
hücre yenilemesi yapan bitkiler yüksek ph ister diye okumuştum.bir tavsiyeye göre 7 ph verilmesi gerekiyor fakat kanıtlanmış birşey değil.

calsiyum eksikliği yaşayan bitkiler hücre bölünmesi yaparken gereken enerjiyi bulamayınca bazı kısımları kapatamıyor.dolayısıyla bi anda delikler oluşmaya başlıyor.
bazı sulamalarında cal-mag kullanman gerekiyor. bitkiye vegde rhino skin verebilirsin.belki bi nebze koruma sağlayabilir.

ayrıca gübrelerin güzel fakat tek eksiğin big bud.
Kanka çok teşekkür ederim öncelikle,
Bi önceki postu açtıgımda bi kac arkadas kızmıstı bana neden budama yaptın diye, sence zamanı gelmiş mi budamanın ? Bir de sen "yolabilirsin" demişsin. Direk kopartıyımmı yoksa makasla mı keseyim kanka :D ? Bi de nası seçicem hangi yaprak gereksiz beni aydınlatırsan cok sevinirm.

Bi de kanka vegte rhino verebilirsin demişsin. Şu an bitkiler vegte mi anlayamıyorum görselden anlaşılıyorsa bu konudada bi aydınlatırsan cok sevinirim

Ü

Üye silindi 22832

Guest
bu fotoğrafdaki sarı yaprağı ve yanındaki filizleri ben olsam alırdım.

ama unutma karar senin.

bu arada auto dedin ortalama 35-40. gündeler. ben pistil göremedim.
photo olmadığına emin misin?

21gram

Yeni üye
bu fotoğrafdaki sarı yaprağı ve yanındaki filizleri ben olsam alırdım.

ama unutma karar senin.

bu arada auto dedin ortalama 35-40. gündeler. ben pistil göremedim.
photo olmadığına emin misin?
Üstat bi kaç detaylı daha foto ekliyorum aşağıya, bu yuvarlak içine aldığım şeyleri ben pistil zannediyordum yanılıyor muyum ? Tohumları sponsordan auto olarak aldım. Bir de eklemeyi unutmusum bitkilerle ısık arasındaki mesafe sagdaki:35cm soldaki:50cm bunlarında bi etkisi varmıdır kanka.

Ü

Üye silindi 22832

Guest
ben sadece bi tahminde bulunayım.
40günlük autonun pistil çıkarması gerekir.
moralini bozmak gibi olmasın ama photo olma ihtimali var.
10 gün daha bekleyip pistil görmezsen photo olarak yeni plan yapman gerekir.

ayrıca ışık mesafesi aynı olursa aynı ışık değerlerini alırlar. o yüzden soldaki saksının altına bişeyler koyup yükseltebilirsin.

21gram

Yeni üye

ayrıca ışık mesafesi aynı olursa aynı ışık değerlerini alırlar. o yüzden soldaki saksının altına bişeyler koyup yükseltebilirsin.
Kanka 10 gün beklemek yerine direk 12/12 ye alsam veya bi 24 saat karanlık versem nasıl olur ? Bir de ışık full spectrum diye geçiyor, galiba bunlar neye ihtiyaç varsa ışık ona göre veriyor falan diye bi muhabbet vardı yanlış mı biliyorum

21gram

Yeni üye

Bi de kanka karbonfiltreyi çalıştırmadığım zaman koku oluyor, bu çiçeklenmeye bi işaret mi ?

Ü

Üye silindi 22832

Guest
ne ışık ne de filtre çiçeklenmeye etki eder.
dediğin gibi 24 saat karanlık sonra 12/12 yaparsan belki 10 gün içinde anlayabilirsin.

fakat tekrar ediyorum.benimkisi bi varsayım.
40 günlük bitki de 1 tane de olsa pistil olur yani.

bence sen benim dediğime kulak asma. araştır,kafana yatan şekilde devam et.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******* *** ******** hahahaha***** * ******* **** *** ***** ********** ******** ***** **** ****** ****** **** **** hahahaha*** hahahaha* hahahaha*** hahahaha* *******
    +1
  • A ax-b:
    *** **** *** **** **
  • içiciadam içiciadam:
    * ******* *** ****** *** **** *** **** **
  • A ax-b:
    *** **** ***** ******** ******* ***** hahahaha*** **
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** *** *** ********** ***** *** hahahaha* ***** ****** ****** ******* ***** ******** ******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** **** ******
  • B bluedream.an:
    *** ***** ** hahahaha*** *** *** ******
  • B bongalov:
    hahahaha ***** *****
  • içiciadam içiciadam:
    +2
  • B bongalov:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** *** ***** ** hahahaha*** *** *** ******
  • B bluedream.an:
    ****** ******* ** hahahaha* ******* ****** ******
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha** ********* *** hahahaha**** **** ****
  • A ax-b:
  • B bluedream.an:
  • içiciadam içiciadam:
    *** *** ****** hahahaha ********** ******* **
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** ******* ****** ******* ** **** ********** ** ******* ******** ********* ******* ** ******
    +1
  • B bongalov:
  • Houp53 Houp53:
    ***** ***** hahahaha***** ***** ** ******* *** ******* ******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** **** ******* ****** ******* hahahaha* *****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ****** **** *** ********* *** *** ******** ******** ******* *** *** ********* *** **** *******
  • B bongalov:
    *** hahahaha*** ***
  • B bluedream.an:
    **** ****** ******** ** ***** ***** *** * **** ******** hahahaha ** ** ****** ******* ** ******* ******* ****
    B bluedream.an: **** ****** ******** ** ***** ***** *** * **** ******** hahahaha ** ** ****** ******* **...