Yavaş yavaş topluyorum.

00burak0096

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba ilk deneyimim olacak maddi açıdan sizlere yetersizim açıkcası ama denemek istiyorum.

Plagron light mix 50lt toprak

An sensi bloom A-B ph perfect

Sponsor sitelerden auto bluedream tohum

Kabin bez dolap https://www.growkent.com/urun/black-white-yansitici-film-5-metre
Bununla kaplayacan

Işık konusunu 150w alacaktım daha sonra ışık alacağım yerle anlaştım meslek olarak grafikerim web siteleride yapıyorum adama showroom tarzı site yapıcam oda bana 300w full spectrum verecek benin için iyi takas

Letgodan buhar nem makinesi buldum 50 tl
Vantilatör buldum 50 tl

Nem ve sıcaklık ölçer alıcam

Yapabilecrklerim bunlar saksıları vs yazmadım eksiklerim veya bu gereksiz dedikleriniz neler ilk etapta 2 bitki düşünüyorum

Şimdiden teşekkür ederim.

Kabin içine havalandırma koymayacaksın anladım kadarı ile. Gün içinde grow odanı havalandırman lazım pencereyi açıp. Ama havalandırma yapsan en iyi olur

yunuzhh

Yeni üye
Selamlar hasatınız bol olsun bende aranıza yeni katıldım 200w grow led ışığı temin edebildim ancak ve ilk tohum tercihim cheese outo oldu ışık süresi hakkında burada farklı araşıklar söylenildiğini gördüm ilk başta 20 saat aydınlık 4 saat karanlık hasata kadarda böyle devam şeklinde anladım doğrumudur

Kanka

Administrator
Yönetici
vantilator ph olcer ısı nem kontrol cıhazı bı kaç gubre daha gerekebılır

Kanka

Administrator
Yönetici
Yani ötelenecek şeyler var tabi ama ph ölçere öncelik vermenı tavsiye ederim en azından ph damla kit 25 tl bende onu kullanıyorum 2-3 grow cıkartıyorsun

Kanka

Administrator
Yönetici
aynen kanka zaten 3 onemlı şey var hava su nem bu 3 unden 1 ı eksık olursa dığer 2 sı bı ışe yaramaz

Selamlar hasatınız bol olsun bende aranıza yeni katıldım 200w grow led ışığı temin edebildim ancak ve ilk tohum tercihim cheese outo oldu ışık süresi hakkında burada farklı araşıklar söylenildiğini gördüm ilk başta 20 saat aydınlık 4 saat karanlık hasata kadarda böyle devam şeklinde anladım doğrumudur
Autoflower yapacaksan 24 saat. Işık yap. 4 saat kapatmanın bir faydası olmaz. Adı üstünde otomatik çiçeklenme

WalteRaw1612

Yeni üye
Ekipmanlar ilk grow için yeterli kanka ama havalandırma yazmamışsım o şart, bu ışık için en az 170-180 m3 olmalı. Koku problem olur dersen bitkinin 3-4. haftasından sonra karbon filtre de şart ilerleyen süreçte alabilirsin. Karbon filtre metrekup degeri fandan buyuk olmali yani en az 200 üstü. Ayrıca gübrelerine ekleme yapman lazım ekonomik ve ilk grow için ideal Tang çizelgesi uygularsın onun için de Sensi cal-mag extra + carboload + overdrive alman lazım. İleriki aşamada alabilmen adına Tang çizelgesini dişünürsek ilk 6 hafta AN ph perfect AB ve calmag yeterli. Sonrasında carboload ve overdrive başlıyor.

00burak0096

Yeni üye
Ekipmanlar ilk grow için yeterli kanka ama havalandırma yazmamışsım o şart, bu ışık için en az 170-180 m3 olmalı. Koku problem olur dersen bitkinin 3-4. haftasından sonra karbon filtre de şart ilerleyen süreçte alabilirsin. Karbon filtre metrekup degeri fandan buyuk olmali yani en az 200 üstü. Ayrıca gübrelerine ekleme yapman lazım ekonomik ve ilk grow için ideal Tang çizelgesi uygularsın onun için de Sensi cal-mag extra + carboload + overdrive alman lazım. İleriki aşamada alabilmen adına Tang çizelgesini dişünürsek ilk 6 hafta AN ph perfect AB ve calmag yeterli. Sonrasında carboload ve overdrive başlıyor.
teşekkürler dostum üstüne eklemeler yaparım o sorun değil AN sensi blom AB ph perfect almayı dusunuyordum ilk etapda

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
    VendettaX VendettaX: ****** ****** ********** ******* *********