Yavaś büyüme

HanGun

Yeni üye
White window auto var elimde 10-12 gün oluyor fakat büyümesi yavaş göründü gözüme yorum yapabilir misiniz

Silas

Müptezel
Toprak sıfır mı, az su bol nem ver, bardaktan büyük saksıya alma vakti gelmiş, köklendirici kullan.

Anthony7

Üye
Buyuk saksiya alirsin solucan gubresi verirsin takviye olarak 20/4 veya isi problemin yoksa 24 saat isik verebilirsin

Silas

Müptezel
24 saatte verebilirsin ama 20/4 tavsiye ederim. Bol nem az su verirsen yaprak yüzeyin daha geniş olur hızlı büyür. çok su verme

HanGun

Yeni üye
Şim
24 saatte verebilirsin ama 20/4 tavsiye ederim. Bol nem az su verirsen yaprak yüzeyin daha geniş olur hızlı büyür. çok su verme
Şimdi değiştirdim saksıları, güzel oldu lux 1000-900-1100 arası suladım nem %92 ısı 24-25 herşey iyi umarım büyürler gelişmeye göre yine fotoğraf yüklerim. Teşekkür ederim

HanGun

Yeni üye
Silas iyi geceler, saksıya aldım. Arada kontrol ediyorum yapraklar yukarı bakıyor aşağı iniyor yani bitki canlı fakat neden büyümüyor anlamadım, herşey olması gerektiği gibi. Acaba diyorum tohumlar çıkarken çok zorlandı kabuğundan zor ayrıldı tohumlarda sıkıntı olabilir mi 3. haftaya giriyor daha bu şekilde anlamıyorum yani neden büyümüyor benim için birşey yazabilir misiniz.

Silas

Müptezel
Ne veriyorsun besin olarak, gübre olarak ne başladın? En iyi köklendirici ve calmagla başlayıp, b52 verebilirsin bu aşamada. Sulama yaparken asla yaprakları ıslatma, erken yaprak kaybına neden olur. Isı ve nem kaçta, sen yokken ısı nem değerleri çok değişiyor mu? Işığın ne ve kaç cm de duruyor? Power led çipler veg aşamasında sıkıntılı olabiliyor (bazı auto genetikler led sevmiyor, foton akışıyla alakalı) daha önce gowda kullandın mı?

HanGun

Yeni üye
Ne veriyorsun besin olarak, gübre olarak ne başladın? En iyi köklendirici ve calmagla başlayıp, b52 verebilirsin bu aşamada. Sulama yaparken asla yaprakları ıslatma, erken yaprak kaybına neden olur. Isı ve nem kaçta, sen yokken ısı nem değerleri çok değişiyor mu? Işığın ne ve kaç cm de duruyor? Power led çipler veg aşamasında sıkıntılı olabiliyor (bazı auto genetikler led sevmiyor, foton akışıyla alakalı) daha önce gowda kullandın mı?
Daha küçük diye gübreye başlamadım ısı 24 25 nem 80 90 gibi gidip geliyor, ışık 300 -600 watt LED ben 300 kullanıyorum şu an mesafe 45 cm daha önceki growlarım da bir sorun olmadı çok iyilerdi. Koklendirici alayım gübreye de başlarım bir dahakine

Anthony7

Üye
Kanka küçük bitkide nem aşırı ve aşırı derecede önemli birde ben ilk growumda hep yuksek wat ve mor isik kullaniyordum sonrasindaki growlarimda gun isigi ve dusuk watt torch kullanmaya basladim gelisim acayip derecde fark etti bu evrede bitki asiri hassas oluyor 3 gun kadarda saksi degisminden dolayi stres halinde olur calmag ve sivi solucaj gubresi varsa azar azar verebilirsin bi sonrasi sulamada.

Silas

Müptezel
Yarım litre suya 0,5 ml calmag başla. Köklendirici olarakta canna rhizotonic yada AN vodo tarantula alıp yarım litreye 1 ml verebilirsin her sulamada, Böyle bir durumda bitkide sorun aranmaz, ortam koşullarına (ışık, nem, ısı) ve toprağın çalıştığına emin olmak gerek. Bitkide bir problem olsa 4ü de etkilenmez di mi? Işığınında hem veg hemde bloom anahtarlarını aç, en az 3 gün sonra tekrar değerlendir durumu.

HanGun

Yeni üye
Yarım litre suya 0,5 ml calmag başla. Köklendirici olarakta canna rhizotonic yada AN vodo tarantula alıp yarım litreye 1 ml verebilirsin her sulamada, Böyle bir durumda bitkide sorun aranmaz, ortam koşullarına (ışık, nem, ısı) ve toprağın çalıştığına emin olmak gerek. Bitkide bir problem olsa 4ü de etkilenmez di mi? Işığınında hem veg hemde bloom anahtarlarını aç, en az 3 gün sonra tekrar değerlendir durumu.

HanGun

Yeni üye
Aradan geçen günlerde 3 kademe yaprak açtılar ikisinde hala biraz yavaş büyüme var, ışığı diğer growlarimda kullandım gayet iyi verim almıştım, gübrelere başladım 300 watt 45 cm

HanGun

Yeni üye
Kanka küçük bitkide nem aşırı ve aşırı derecede önemli birde ben ilk growumda hep yuksek wat ve mor isik kullaniyordum sonrasindaki growlarimda gun isigi ve dusuk watt torch kullanmaya basladim gelisim acayip derecde fark etti bu evrede bitki asiri hassas oluyor 3 gun kadarda saksi degisminden dolayi stres halinde olur calmag ve sivi solucaj gubresi varsa azar azar verebilirsin bi sonrasi sulamada.
Knka mesafem 300 watt 45 cm önceki growlarim da iyi idi bu auto da böyle oldu

HanGun

Yeni üye
Birde yaprakları dengesizce dönüyor 3 yaprak değil de 2 yaprak çıkıyor vs.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: ** ** ** hahahaha ****** * ***** ********* ******* hahahaha **** ******** ******** ** **...