Yarpaklarda içe doğru kıvrılma

Merhaba Grow un 4 üncü haftasındayım fakat bazı yapraklarda içeri doğru kıvrılma var .Neden olabilir.

Biobizz kullanıyorum. Kullanım klavuzunda belirtilen 1 litreyi her gün 1 çay bardağı vererek 1 haftada tamamlıyorum.

İlk haftada verdim sonra verilmeyeceğiniz öğrendim. Topraktan alır diye. Sonra 1 hafta normal ph ı ayarlı su verdim. 3. hafta tekrar biobizz li su vermeye devam ediyorum . Toprağı kuru gördüğümde normal suda ilave ediyorum . Işık yüksekliğimi saksıya 30 cm den 50 cm ye çıkardım. Cobled 400 watt içeride klima mevcut sıcaklık 23-25 arası
nem 60-80 arası - Bir yerde öyle okudum ve 60-80 de tutuyorum ama şimdi gördüğüm bazı yazılarda 40-50 arası tutun diyor hangisi doğru bilemedim.
Su ph ı genelde 6 oalrak veriyorum cihaz aldım ölçerek veriyorum.
Su ph ı 6,5-7 arası
toprak lightmix

22.jpeg

arkadşlar sorunun cevabını bu linkten aldım sanırım ışık fazla yakındı. Dün düzelttim 3 gün içinde belli olur.

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Kanka aynı sorunu bende yaşadım ışığı yukarı çektim yeni çıkan yapraklar sağlıklı çıkıyor ama içe kıvrık olanlar öyle kıvrık kaldı nedense

Aynen bedede kıvrıklar kaldı öyle. Ama ışıktan olduğunu anladım. Cobled kullanıyorum en yakın 40 cm olması yeterli.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********