YARDIM! TOHUMLARI BİR TÜRLÜ PATLATAMADIM

sercan53

Yeni üye
Resmen 1 aydır uğraşıyorum beceremedim. Nerede yanlışlık yapıyorum lütfen söyleyin.
Plastik kapta tohumları 1-2 dk salladım. Sonra suya attım sonra pamuğa koydum. Işık almasın diye karton kutuya koyup peteğin üstüne koydum. 2-3 tanesinden çok küçük beyaz bişey çıktı. Diğerleri hala öylece duruyor pamukta patlama bile yok. Patlayanları biobizz light mix toprağa ektim. Suyunu verdim. Bir iki gün sonra çok az biobizz bio grow gübreli su döktüm. Hiç bir hareket yok. 2 hafta oldu. Dolap yaptım aslında ama topraktan çıkana kadar mutfakta kaloriferin yanına koydum. Yanlışım veya yanlışlarım nerde acaba? Şuan ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz lütfen?

Eimal

Müptezel
Peteğin üzerinde olmaz, karanlık ve oda sıcaklığı iyidir.
Pamuk değilde kağıt havlu dene, sürekli kontrol et, havluya su damlat ara ara kurumasın. Aloevera varsa evde 1 yaprak kes bledırdan geçir 1lt suya karıştır o suyla patlatmayı dene dostum

Resk10

Üye
24 saat suda beklet sonra peceteye al saklama kabinda karanlikta beklet 2 cm kok verince topraga ek

sercan53

Yeni üye
Tam da dediklerinizi yaptım aslında. Aleovera bile kestim. Karanlıkta olsun diye kutunun içine koydum. Sadece altına kağıt havlu yerine pamuk koydum. Üstüne kağıt havlu koydum yine. Pamuktan sebep mi patlamadı yani. 3 tane falan patladı hafiften onları ektim toprağa onlar da çıkmadı. O aşamada bi eksiğim var mı peki? Sponsor sitelerden aldım. Bir dünya para verdim bu tohumlara ya. Hemen keseyim mi ümidi sizce? Veya siteyle irtibata geçsem bi faydası olur mu sizce?

1 ayda patlamayan daha da patlamaz. Üzgünüm başkan

ben de sponsordan aldım. Sorun yok. Sen birşeyi yanlış yapıyorsun bence

cemsid

Üye
Dostum merhaba. Bu peceteye koy, ordan oraya aktar, burdan şuraya aktar işi kötü olabiliyor. Ben de daha yeni filizlendirdim 3 tane. Karton bir bardağın altına bir kaç delik açtım, sonra içine perlit oranı yüksek toprak doldurdum. Koyduğum toprağın ortasından bir iki cm Luk bir çukur açtım (parmağınla hafif pastirsan oluşuyor o çukur. Tohumları da suda falan bekletmeden direkt o açılan çukurlara attım. Uctunede hafiften ( derinliği kapatacak kadar) toprak serptim, ama bastırma toprağı serp sadece. Milyoncularda şeffaf kovalar satılıyor bir tane onlardan aldım, benim üç bardak olduğu için onların sigacagi büyüklükte bir kova yeterli oldu. Bu kovanın kapağında ve kenarlarında biraz delikler açtım ve tohumları diktigim karton bardakları kovanın içine yerleştirdim. Sonrada peteğin onunne ya da elektrikli battaniyenin üstüne (ılık ayarı yeterli olur) aldım. Tohumlarin 2 tanesi 2 , bir tanesi de 3 gün sonra başlarını gösterdiler. Auto diken arkadaşlar doğrudan yetistirecekleri saksıya tohumu atıp, üstüne pet pardak kapatarakta aynı etkiyi yapıyorlar. Mühim olan 80-90 nem,22-30 derece arası sıcaklık. Yazın disarda yaptığımda da bu şekilde filizlendirdim ben.

Marazzssc

Müptezel
Tam da dediklerinizi yaptım aslında. Aleovera bile kestim. Karanlıkta olsun diye kutunun içine koydum. Sadece altına kağıt havlu yerine pamuk koydum. Üstüne kağıt havlu koydum yine. Pamuktan sebep mi patlamadı yani. 3 tane falan patladı hafiften onları ektim toprağa onlar da çıkmadı. O aşamada bi eksiğim var mı peki? Sponsor sitelerden aldım. Bir dünya para verdim bu tohumlara ya. Hemen keseyim mi ümidi sizce? Veya siteyle irtibata geçsem bi faydası olur mu sizce?
Bidahakine jiffy le yap seen jiffy halleder işi

kanka peçete işini beceremeyen ben de bir ara senin gibi 3 tohum yedim sonra yine jeffy ile patlattım. Ama çok sulamadım kurudukça su verdim bence senin hatan çok su verip çürütüyorsun tohumları. Onun da bir dengesi var. Yani nemli olcak ortam ama hava olacak kadar da arada bir kuruyacak. Ben öyle patlatıyorum genelde mesela en son tohumum neredeyse 1 senelik tohum. Buzdolabında güzelce siyah kavanoz içinde sakladım sorun yaşamadım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    hahahaha* ******** *********
  • kkush kkush:
    ******* hahahaha** **** hahahaha **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** *** **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ****** ******** ****** *** **
  • New Rookie New Rookie:
    *** ***** ****** ******* ****** ******* **** hahahaha **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha** ***** ***
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** ****** ******** ** ****** hahahaha** ********* hahahaha** ***** *** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha***
  • kkush kkush:
    ****** ****** ******** **
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha***** *** hahahaha**** ******* ******* ***** ****** ****** ******* ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ***** hahahaha*** *** ****** *******
  • sembol sembol:
    ******** ***** ********** ***** ** **** ******* **** ** ********** ** ******* * ***** ******* hahahaha* ******** *** ******** **** hahahaha ******* **** hahahaha* * **** ******* ******** ******* **** ********* ******** ********* ******* ***** ******** ****** ******* ***** ** ******** ***** * ** ******* ********** * ********** **** ******* *** **** ****** ****** *****
  • R Raven Drugs:
    **** hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • R Raven Drugs:
    ******** ***** ********** ***** ** **** ******* **** ** ********** ** ******* * ***** ******* hahahaha* ******** *** ******** **** hahahaha ******* **** hahahaha* * **** ******* ******** ******* **** ********* ******** ********* ******* ***** ******** ****** ******* ***** ** ******** ***** * ** ******* ********** * ********** **** ******* *** **** ****** ****** ***** ******** ***** *** ** *******
  • sembol sembol:
    ********* ****** **** *** ******* ****** *** ********* ********** ****** **** *** ********* ** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********* hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
  • sembol sembol:
    hahahaha ********** ***** ******* **** ******** **** *********
  • sembol sembol:
    ****** ***** ********** ***** ******* *** **** **** ********** ********** ********* *********
  • elchavoo elchavoo:
    elchavoo elchavoo: **** ** ** ******* ** *******