Yardım,sararmalarin anlami besin fazlaligimi,bilgisi olanlarin yorumlarini bekliyorum

Smokee

Yeni üye
Yapraklardaki sararma ve sararan yerlerde kurumalar oluyor,nedeni besin fazlaligimi,  cal,mag falan kullandim 3 4 hafta oncesinde onun eksikligi degildir diye tahmin ediyorum,bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim,teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20200112_233701-compressed.jpg
    20200112_233701-compressed.jpg
    171.2 KB · Görüntüleme: 89

psypanic

Üye
Cvp: Yardım,sararmalarin anlami besin fazlaligimi,bilgisi olanlarin yorumlarini bekliyorum

Smokee' Alıntı:
Yapraklardaki sararma ve sararan yerlerde kurumalar oluyor,nedeni besin fazlaligimi,  cal,mag falan kullandim 3 4 hafta oncesinde onun eksikligi degildir diye tahmin ediyorum,bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim,teşekkürler

Cal-Mag Deficiency yani Kalsiyum ve Magnezyum eksikliği var hafiften. Besin yanığı ve PH dalgalanmalarıda baş göstermiş.
Besin yanığı veya gübre yanığı, en yaygın acemi esrar yetiştirme sorunlarından biridir. Sarı veya kahverengi yaprak uçları, köklerdeki çok yüksek besin seviyelerinden kaynaklanır, bu da bitkiden su akışını bozar ve yapraklarda yanmış uçların belirtisine neden olur.

Paniğe gerek yok bitkiye bundan sonraki aşamalarda gübre verirken daha az vermeye çalış. Hatta saf su ile sulama yap ve saksının altınfan suladığın miktardan %20 olarak akıntı al.
Gübreyi yavaş yavaş arttıor dikkatli ol. Besin yanığı büyüyecek olan diğer notalar ve yeni cıkacak yapraklarda düzelme gösterir. Suyunun ph'ını ayarlayıp ver gübreleri. 

closeup-calcium-deficiency-leaf.jpg

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere bu tip belirtiler gösterir yapraklar.
Kalsiyum, kenevir bitkisine yapı sağlamaya yardımcı olan ve ısı gibi strese dayanmasına yardımcı olan önemli bir besindir. Bitkinizin kalsiyum eksikliği olduğunda, fark edebileceğiniz ana semptom, yapraklarınızdaki kahverengi veya bronz lekelerdir.
[img=640x480]https://www.growweedeasy.com/wp-content/uploads/2010/10/cannabis-calcium-deficiency-bottom-plant-lack-of-light.jpg[/img]
Kalsiyum Esrar Eksikliğinin Diğer Belirtileri Bir kenevir bitkisi çok uzun süre kalsiyum eksikliğinden etkilenirse, kalsiyum eksikliğinden dolayı aşağıdaki belirtileri göstermeye başlayabilir. 

1. Saplar zayıf veya dayanıksız hale gelir ve kolayca çatlayabilir 
  2. Saplar oyuklaşır veya çürüme belirtileri gösterir 
  3. Bitki sıcak kalamaz soğuk ortam belirtileri.
  4. Çiçekler / tomurcuklar tam olarak gelişmez veya gelişme yavaştır 
  5. Kökler zayıf veya az gelişmiş görünür. 
  6. Şiddetli kalsiyum eksikliklerinde, kök kısımları ölebilir veya kahverengiye dönebilir 
  7. Kökler, sümüksü kök çürüğü gibi kök sorunlarına daha duyarlıdır

Smokee

Yeni üye
Cvp: Yardım,sararmalarin anlami besin fazlaligimi,bilgisi olanlarin yorumlarini bekliyorum

Eyw baba sağol, cal,mag verdim iki kere,ph,ıda ihmal etmiyorum,6.2 6.8 araliklarinda ayarliyorum,böcekte yok ortamda ama yinede yaprak spreyi yapiyorum spiderplantla garanti olması icin,bu hafta çiçeklenmeye sokucam öncesinde flushlamamin ne gibi artisi eksisi olur 

psypanic

Üye

Smokee' Alıntı:
Eyw baba sağol, cal,mag verdim iki kere,ph,ıda ihmal etmiyorum,6.2 6.8 araliklarinda ayarliyorum,böcekte yok ortamda ama yinede yaprak spreyi yapiyorum spiderplantla garanti olması icin,bu hafta çiçeklenmeye sokucam öncesinde flushlamamin ne gibi artisi eksisi olur 

Yaprak spreyini kes o zaman çiçeklenmye sokacaksan. Flushlama toprağı resetler. EC Seviyesini düşürür. İstersen bi flush at sonra tekrar evresine göre gübre solüsyonu ver zamanı geldiğinde. Gübre yanığıda var cünkü ama cok panik yapılacak durum değil 1-2 yapraktaysa. düzeltir kendini. arada hepimize oluyor. önemli olan tüm bitkiyi sarmaması.

Smokee

Yeni üye

psypanic' Alıntı:
Smokee' Alıntı:

Yaprak spreyini kes o zaman çiçeklenmye sokacaksan. Flushlama toprağı resetler. EC Seviyesini düşürür. İstersen bi flush at sonra tekrar evresine göre gübre solüsyonu ver zamanı geldiğinde. Gübre yanığıda var cünkü ama cok panik yapılacak durum değil 1-2 yapraktaysa. düzeltir kendini. arada hepimize oluyor. önemli olan tüm bitkiyi sarmaması.

Yapraktan sadece böcek ve orumcek icin veriyorum 10 gunde bir,besinleri canna kullanıyorum bu durum harici bi sikintilari yok bu olaydanda 2 tanesinde gozukuyor sadece,diğer 2si gayet saglikli gozukuyor,ikinci growum ilkindede ayni periyotta gittim besinlerde ama bunlarda biraz sıkıntı yapar gibi oldu,gerci toparlanmiyacak problem degil anladigim, biraz mlgramlari dusurup ole dewam edicem,eyw sagol bilgini paylastigin icin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    ***** ****** ***** ********* ****** ****** ********** ****** ***** * ***** ******** * ***** ***** ******

+1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ******** ** **** hahahaha**** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** ****** ***** ** ******* hahahaha**** **** *** hahahaha********
    ***** ******* ***** **
    +1
  • muadip muadip:

*** ****** ***** ** ******* hahahaha**** **** *** hahahaha********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • muadip muadip:
    ***** hahahaha ********* ******* ***** ****** **********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • muadip muadip:
    **** ******** ***** ** ******* hahahaha**** ********** *** ****** ** ******** ***** ******* ******
    hahahahahahahaha
    hahahaha ** ********* ****** ****** ***** ******* ******* ******* *** hahahaha ********** ******** ***** **** ******* hahahaha ****** hahahahahahahaha*********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ******** ***** ** ******* hahahaha**** ***** ******* ********* ***** *** ** ***** ***** *** ******* ****** ********* *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ******** ******** *** hahahaha** **** ********* *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • muadip muadip:
    ***** ***** ***** ******* ******* ********** ******* ***** ******* ********* ***** *** ** ***** ***** *** ******* ****** ********* *********
    +1
    ****** ****** *** ***** ***** ********* ******** ******** hahahaha hahahaha** **** ********* *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ***** ***** ******* ******* ********** ** ***** ***** ***** **
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    TroubleStyla TroubleStyla: hahahahahahahaha