Yapraklarda sorun var

Ü

Üye silindi 22791

Guest
kanka 80 cmye al ışığını veg in son haftası 65 yaparsın. çiçeğe geçince de 40 cmlerde olur. bu yeter yakın olmadığı için nem sorunu ortadan kalkar ekstra biseye gerek kalmaz
Çok şaşırmakla birlikte mutlaka uygulayıp bir gözlemleyeceğim bitkiyi. Tekrar teşekkür ederim.

Meraklı34

Yeni üye
kanka bitkinde sadece bir semptom yok. saksı değiştirdiğini bilmesem toprakta bir sıkıntı var kökler sorun yaşıyor derdim. öyle de oluyor ama bunun sebebi saksı değişimi. yamuk yumuk duruyor ya o toparlayacak ama ışık stresi hiçbir yere gitmeyecek ışığını yükseltmezsen. bana ışık yüksekliği konusunda güven çünkü ilk growda önerilerle ben de hpsyi yakın tuttum ve bitkiler az kalsın gidiyordu. çiçeğe kadar hps taş çatlasa 60 olmalı ama sen şuanda bitkinin desteğe ihtiyacı olduğu için 75-80 civarlarına çıkarmalısın. yaprakların sıcak ve ışık şiddeti stresini baya yaşıyor. aynı zamanda çok fazla gübreleme ve susuzluk semptomları göstermiş. hps yakın olduğu için senin ölçtüğün nem miktarı bitkidekiyle aynı değildir çünkü yapraklar bu yakınlıkta hpsnin altında nem tutamıyor. kanka hps ışıkta çok fazla infrared ışınlar var ve infrared ışınlar moleküler arası boşluklardan rahatlıkla sızabiliyor dalga boyları geniş olduğu için. yani yaprağın altında gölgedeki yaprağın ve onun altındaki yaprak bile yiyor o ışığı. bu da az sulama sempotmuna sebep olmuş olabilir veya aynı zamanda az suluyorsan o da ekstra eklemiştir üstüne. şimdi senin yapman gereken ışığı 80 cm ye çekmek ve bir dahaki sulamanda önce boş ph ayarlı su ile saksıdan bir litre taşacak kadar sulayıp sonra besinli suyunu vermek. sonra kuruyana kadar bekler ve kuruduktan sonra bir gün daha bekleyip normal sulama düzenine dönersin. ama saksıdan su taşırmaya özen göster.
Eyvallah kanka dediklerini birebir uygulicam sonuçlarını tekrar paylaşırım seninle de çok saol

Woppy

Ordinaryüs
Knklar bende 300 w cobled var mesafe ne olmalı 40 cm ye koydum bıtkı stres yaptı yapraklar asagı dogru bakıyor 50 cıkarttım gözlemliyorum suan.

shadowyman

Yeni üye
Knklar bende 300 w cobled var mesafe ne olmalı 40 cm ye koydum bıtkı stres yaptı yapraklar asagı dogru bakıyor 50 cıkarttım gözlemliyorum suan.

Elini altina 30 saniye koydugunda fazla bir isinma hissetmiyorsan idealdir. Ancak genetik de etkili oldugundan en iyisi bitkinin tepkilerine gore karar vermek. Cok isi alan bitkilerin yaprak kenarlari yukari dogru mizrak gibi kalkarken kendileri gucsuz, sarkik gorulebilirler (fazla sulamaya benzer)

Woppy

Ordinaryüs
Elini altina 30 saniye koydugunda fazla bir isinma hissetmiyorsan idealdir. Ancak genetik de etkili oldugundan en iyisi bitkinin tepkilerine gore karar vermek. Cok isi alan bitkilerin yaprak kenarlari yukari dogru mizrak gibi kalkarken kendileri gucsuz, sarkik gorulebilirler (fazla sulamaya benzer)
Knk yaprak ucları yukarı kıvrılma yok aynı fazla sulama gıbı asagı sarktı yapraklar ama fazla sulama yapmıyorum emınım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** ** ** *** * ****** *** ****** ***** ********* ***** ***** ****** ******* *** ******** ** ****** ** ******* * ***** *** ***** ****
  • P puslu77:
    ** ** *** ***** ********** ****** *** ********** ****** ****** ****** ****** ****** *** ****** **** ******** ** ******* ****** ** **** ******
  • P puslu77:
    ******** ****** ********* ********** *** ****** ******* ******* ****** ******** ******* ******* *
  • P puslu77:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • Kanka Kanka:
    ********** *** *** ** **
  • Kanka Kanka:
    **** ***** ****** ** *** **** * hahahaha ***** ***** ********* ****** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** hahahahahahahaha ******* ** ****** ** hahahaha*
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    NewGardener NewGardener: ********** *****