Yapraklarda solma ve sorunlar

acemiceday

Müptezel
Yaprak altında kalmaları normal şuan kanka, büyüyerek dışarı atacaklar kendilerini. Stresli sıkıntılı bir dönem geçirdiğinden biraz rahatladıkları normal sürece döndükleri zaman ufaktan eğitimlere da başlarsın çok rahatsız etmeden. LST eğitimi araştır kanka forumda var konuları. Herşey güzel görünüyor şuan
Az önce çektiğim fotoğraflar kanka. Yeni alt dallar kimi çiçekte çok ufak kalmış halen. Yaşadıkları sitress ten sanırım. Duzelip buyurler mi ?

Sitres oluncaya kadar çok hızlı büyüyorlardi.

Ratata

Kıdemli Üye
yaşadığı sorunun etkisi sürüyor tabi yavaşlatır gelişimi, artık acıkmaya da başlarlar sulama zamanı da gelir artık

acemiceday

Müptezel
yaşadığı sorunun etkisi sürüyor tabi yavaşlatır gelişimi, artık acıkmaya da başlarlar sulama zamanı da gelir artık
Yaşarlar diyorsun kanka çok ümit ediyorum. Sence daha çok uzun sürer mi sitrese dayalı gelişim durmaları ve solgunluklari ?

Bugün 50ml ~ 70 ml şırınga ile çok hafif gübreli ph ayarlı kök diplerine yavaş yavaş su verdim.
Saksılarda ki nem azaliyordu belirgin. Gübrelerin ölçü çizelgeleri nin yarısından az koydum 1 lt suya. Gübreyi koyduktan sonra karıştırıp ph ölçtüm ve sonra ph düşürücü ile sabitledim ortalama 6.0 -6.1 değerine.
Şırınga ile ölçülü aldim, kalan gübreli suyu normal bitkilere döktüm )

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Yavaş yavaş arttırarak suyu devam edersin kanka, bir de o saksıların altına ızgara falan yap akan suyu tekrar çekmesin bez saksılardan. Hem kuruması da daha iyi olur bu sayede

acemiceday

Müptezel
Yavaş yavaş arttırarak suyu devam edersin kanka, bir de o saksıların altına ızgara falan yap akan suyu tekrar çekmesin bez saksılardan. Hem kuruması da daha iyi olur bu sayede
Kanka geç saatte aklıma bu geldi ve en ucuz yöntem ve olur dedim)) ufak çıta parcalarini karton ile kaplayıp bantlayarak yükselttim. Bir nevi takoz görevi görüyor. Saksilarin sağına soluna koydum parmaklarım çok rahat giriyor altlarına şimdi ))
Zaten küçük kabinim fazla şeyler içerisinde olmasın dedim dostum.

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye

kanka şu üründen temin edersen çok çok daha rahat edersin ve ileride de zaten kullanacağın birşey olacak. İster internetten ister bölgende kuş tavuk vb kümse hayvanları mağazalarından temin edebilirsin. Yemcilerde falan bulunuyor

acemiceday

Müptezel

kanka şu üründen temin edersen çok çok daha rahat edersin ve ileride de zaten kullanacağın birşey olacak. İster internetten ister bölgende kuş tavuk vb kümse hayvanları mağazalarından temin edebilirsin. Yemcilerde falan bulunuyor
Kanka çok saolasin, sen ne kadar iyi bir arkadassin. Hiç bilmiyordum bu ürünü. Hemen yarın temin edeceğim ve saksı altlarına kesip olculendirip yerleştireceğim.
Dün o basit takozlarla yükseltince dahi hemen farketti gibi, hava alıyor saksılar ve diplerindeki nem ve koku azaldi.

Bitkilerin son halleri ve durumları fotolarda görünüyor kanka. Çok sitrese girmişler besinsiz kalmışlar. Altlardaki yeni dallarda büyüyen büyüdükçe ortalarında dişi bitki filizleri görünmeye başladı.
Ayrıca yaprakların rengi daha yeşil olmaya koyulaşmaya başladı. Sence durumlar nedir ?

Ratata

Kıdemli Üye
Eğer pistil görünmeye başladıysa kızlar çiçeğe giriyor kanka, resimlerde göremedim ama dal diplerini falan bi çekersen ondan da emin olalım. Eğer çiçeğe giriyorlarsa artık bloom gübreleriyle bitkiyi beslemeye devam. Bundan sonraki kısım daha hassas geçecek artık daha dikkatli şekilde yaklaşmalısın.

acemiceday

Müptezel
Eğer pistil görünmeye başladıysa kızlar çiçeğe giriyor kanka, resimlerde göremedim ama dal diplerini falan bi çekersen ondan da emin olalım. Eğer çiçeğe giriyorlarsa artık bloom gübreleriyle bitkiyi beslemeye devam. Bundan sonraki kısım daha hassas geçecek artık daha dikkatli şekilde yaklaşmalısın.
Kanka bu kafalardaki ince kıl gibi şeylerden bahsediyorum. Belki yanılıyor olabilirim, yanılmıyorsam kusura bakma. İlk deneyim bir bilgim olmadığı icin dişilik ibaresi sandım bunları.
Sence nasıl görüntüleri son anlamda ? Yaşama ve adam olma ihtimalleri var mı 3 unun ? :)

Eger sirese girmeselerdi hızlı ve güçlü büyüyen bir genetikmis Shell Bomb Auto kanka

Ratata

Kıdemli Üye
İnce kıl gibi beyaz şeyler varsa evet kızlar çiçeğe giriyor. Yaşarlar büyürler sorun yok şuan toparladılar ama hasadın etkilenecek haliyle. Yani az bir miktar toplarsın ama toplarsın. Bence devam, sıfır olduğun için bu işte tecrübe kazandım demek için devam etmelisin diye düşünüyorum. İkinci tura daha güzel daha bilinçli girebilirsin bu sayede

acemiceday

Müptezel
Kanka bu kafalardaki ince kıl gibi şeylerden bahsediyorum. Belki yanılıyor olabilirim, yanılmıyorsam kusura bakma. İlk deneyim bir bilgim olmadığı icin dişilik ibaresi sandım bunları.
Sence nasıl görüntüleri son anlamda ? Yaşama ve adam olma ihtimalleri var mı 3 unun ? :)

Bu görülen kıl gibi ustlerdeki cicekmi kanka ?

Ratata

Kıdemli Üye
onlar işte pistil. Çiçeklenmeye başlıyor kızlar hayırlı olsun. Şimdi artık özenli dikkatli ilgi zamanı

acemiceday

Müptezel
Bloom gübre vermeye devam ederim. Pistil olun a ciceklemmeye başlayınca artık iyilesiyorlar sitresi atıyorlar mi kanka ? Hakikatten ne oluyorsa olumlu sayende saolasin dostum.
Devam edicem bunlarla ilgilenmeye. 3 bitki 50 60 Gr bu halde verseler yeter ))
Kak ciceklenkeye girdiklerinde de büyümeye devam ediyorlar mı?
LED lamba şuanda 60 cm yükseklikte duruyor, daha assagiya indirmeme gerek varmı şuanda ?

Kanka birde lambayı süre olarak 12 / 12 ye mi cevireyim ? Yoksa kalsin mi böyle 18/6 ?
onlar işte pistil. Çiçeklenmeye başlıyor kızlar hayırlı olsun. Şimdi artık özenli dikkatli ilgi zamanı

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Kanka öncelikle auto bitkileri baştan sona aynı saatte gidiyorsun. Yani 18/6 ise öyle devam et.
bitkiler çiçeğe başladıkları ilk iki hafta boyunca uzama devam eder. O yüzden şuan lamba kalsın, uzayabildikleri kdar uzasın. Daha sonra 30cm ye falan çekersin.
Hasat konusunda inan yorum yapamıyorum. Herşey yolunda olsaydı cevap vermek daha kolay olurdu ama bundan sonra iyi gidersen alırsın o kadar sanıyorum.

ilk sorunun cevabıysa, auto bitkilerde stres veg süresini uzatabildiği gibi kısaltabiliyorda. Senin durumunda malesef kısa sürdü gelişim. Toplamda 24. Gün falan olması lazım ilk tarihin doğruysa.

Benim bu durumdaki fikrim dediğim gibi az olsun tecrüben olsun. O yüzden bakmaya devam, öyle ya da böyle kendi sigaranı içersin. Söküp atmak kolay, bilgi sahibi olsan zaten hiç uğraşmazdın bile ama bu bir deneyimdir. Grow sorunsuz olsa hasadın güzel olurdu, sorun varsa tecrüben bol olur diye düşünüyorum. :)

acemiceday

Müptezel
Kanka öncelikle auto bitkileri baştan sona aynı saatte gidiyorsun. Yani 18/6 ise öyle devam et.
bitkiler çiçeğe başladıkları ilk iki hafta boyunca uzama devam eder. O yüzden şuan lamba kalsın, uzayabildikleri kdar uzasın. Daha sonra 30cm ye falan çekersin.
Hasat konusunda inan yorum yapamıyorum. Herşey yolunda olsaydı cevap vermek daha kolay olurdu ama bundan sonra iyi gidersen alırsın o kadar sanıyorum.

ilk sorunun cevabıysa, auto bitkilerde stres veg süresini uzatabildiği gibi kısaltabiliyorda. Senin durumunda malesef kısa sürdü gelişim. Toplamda 24. Gün falan olması lazım ilk tarihin doğruysa.

Benim bu durumdaki fikrim dediğim gibi az olsun tecrüben olsun. O yüzden bakmaya devam, öyle ya da böyle kendi sigaranı içersin. Söküp atmak kolay, bilgi sahibi olsan zaten hiç uğraşmazdın bile ama bu bir deneyimdir. Grow sorunsuz olsa hasadın güzel olurdu, sorun varsa tecrüben bol olur diye düşünüyorum. :)
Kanka evet 24. Günleri bitkilerin. Bugün 1 lt suya çizelgede ki Bloom gubrede yazan oranın yarısını koyarak bitkilerin diplerine 80 er ml ph ayarlı gübreli su verdim. 1 lt gübreli suyun kalanını diğer normal bitkilere verdim :)
Ne zamandır gübre ve normal ph dengeli su yoktu saksılarda. Artık daha dengeli ve az su veriyorum.
Doğru sulama konulu oranlara bakiyorum forumdaki.

Bugün AD12 PH metre cihazı, koruyucu losyon ve kalibrasyon ph 4.0/7.0 sıvılarının siparişini verdim. Bir iki güne oda gelir.
Söylediğin güvercin kafesi izgarasindan aldım ve harika şekilde kabinin içinide temizleyerek kabine yerleştirdim.

Yeni uyandilar ışık yanali 45 dakika oldu. Artık yapraklar daha koyu yeşil ve alt yeni dallar ciceklenip büyüyor belli oluyor.
Sence durumlari nasıl bitkilerin kanka ?

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Bugün çok daha iyi görünüyorlar kanka kurtuldu kızların. Sulama yaparken diplere diplere değil de, saksıyı güzelce sulamasını yap her yeri ıslansın. 80ml çok az bir miktar, yarın kontrol edip sulama yapabilirsin sanıyorum. Hemen hemen 400-500ml sulamayla runoff sağlarsın sanıyorum. rahat yerler artık iki-üç günde kurur toprağın. Böylece güzel de bir düzene oturtmuş olursun. Şimdi yavaş yavaş nemi de kısmaya başlayacaksın çiçekler belirginleşince iyice. Onlarla ilgili de konular var forum içerisinde. Ben genellikle çiçek başında %50 civarına indiriyorum. Devam ettikçe iki haftada bir biraz daha kısıyorum. Hasada iyice yaklaştığımızda 30-35 civarında tutuyorum. Fazla nem çiçek döneminde küfe yol açabilir dikkatli olunması gerekir. İçerideki fanlar her zaman çalışır olsun hava sirkülasyon etsin sürekli

acemiceday

Müptezel
Bugün çok daha iyi görünüyorlar kanka kurtuldu kızların. Sulama yaparken diplere diplere değil de, saksıyı güzelce sulamasını yap her yeri ıslansın. 80ml çok az bir miktar, yarın kontrol edip sulama yapabilirsin sanıyorum. Hemen hemen 400-500ml sulamayla runoff sağlarsın sanıyorum. rahat yerler artık iki-üç günde kurur toprağın. Böylece güzel de bir düzene oturtmuş olursun. Şimdi yavaş yavaş nemi de kısmaya başlayacaksın çiçekler belirginleşince iyice. Onlarla ilgili de konular var forum içerisinde. Ben genellikle çiçek başında %50 civarına indiriyorum. Devam ettikçe iki haftada bir biraz daha kısıyorum. Hasada iyice yaklaştığımızda 30-35 civarında tutuyorum. Fazla nem çiçek döneminde küfe yol açabilir dikkatli olunması gerekir. İçerideki fanlar her zaman çalışır olsun hava sirkülasyon etsin sürekli
Kanka 400 ~ 500 ml her bitki için ayrı ayrımı kanka ? Bir saksı içinde altlarından epeyce su akacak demektir. Sen eski tuz ph dengesi bozuk su vs kalıntılar da gitsin mi diyorsun runoff diye kanka ?
Teşekkür ederim yasiyorlarsa eğer sayende gerçekten dostum. İyiki çıktın karşıma ve birikimlerin tecrübelerin çerçevesinde sıkılmadan cevapladın / cevaplıyorsun.

Ben karbon filitre fanini her daim açık tutuyorum, sadece ışık ilk kapanınca yarim saat kapatıyorum dinlensin:)
Diğer USB fanlar sürekli açıklar ve içeride ki havayı dağıtıyorlar yaprakları inceden güzelce hareket ettirip camlı tutuyorlar.
Karbon filitre fanı öyle güzel çekiyor ki yanda alttaki ek çıkış yerine havalandirma borusu koymuştum ve fansiz dışarıdan oradan harika hava çekiyor. Bazen de USB fan koyup dışarıdan dan havayı hızlı veriyor dengeliyorum.
Eğer düzgün baksaydim bu genetik güçlü ve iyi hasat veren bir cins olduğu anlaşıldı ama biraz narin kaprisli gibi.
:)
Forumda sulama için bu konuyu bulmuştum bakıyordum o yüzden 100 ml vs veriyordum 2 şer gün aralıklarla. Halen hafif nem vardı, parmağımı sokunca hafif kum elimde nemli kalıyordu. Riske atmamak için az verirken iyice az veriyormusum sanirim

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Yes her bitki için 400-500 ml. Az sulamak da gelişimi yavaş tutar. Runoff evet birikintileri temizlemek için uygulanır. Organik gübrelerde böyle bir sorun çok yaşanmaz ama olsun doğru yöntem her zaman biraz runoff yapmaktan geçiyor. Konu güzelce sulama sistemini aktarıyor. Yeniden başladığında aynen uygulayarak çok rahat edersin. Aynen derken de tabi kendi saksına kendi bitkine bakarak ayarlamalarını yapar ve öğrenirsin. Ekstra olarak, senin gübrelere baktım da, imkanın varsa elindekilere ek bloom booster ekleyebilirsin. Faydası olacaktır mutlaka. Gübre tablosunu da internetten bulabilirsin. Bitkini gözlemleyerek takviyelerini verirsin. takvimin yarısıyla başlayıp takip ederek devam etmek en doğru yöntem. Bu grow sana güzel bir deneyim kazandıracak, bir sonrakinde harika bir iş çıkaracaksın :)

acemiceday

Müptezel
Yes her bitki için 400-500 ml. Az sulamak da gelişimi yavaş tutar. Runoff evet birikintileri temizlemek için uygulanır. Organik gübrelerde böyle bir sorun çok yaşanmaz ama olsun doğru yöntem her zaman biraz runoff yapmaktan geçiyor. Konu güzelce sulama sistemini aktarıyor. Yeniden başladığında aynen uygulayarak çok rahat edersin. Aynen derken de tabi kendi saksına kendi bitkine bakarak ayarlamalarını yapar ve öğrenirsin. Ekstra olarak, senin gübrelere baktım da, imkanın varsa elindekilere ek bloom booster ekleyebilirsin. Faydası olacaktır mutlaka. Gübre tablosunu da internetten bulabilirsin. Bitkini gözlemleyerek takviyelerini verirsin. takvimin yarısıyla başlayıp takip ederek devam etmek en doğru yöntem. Bu grow sana güzel bir deneyim kazandıracak, bir sonrakinde harika bir iş çıkaracaksın :)
Umarım harika bir iş çıkartırım bir sonrakinde ve şuanda üç beş birşey çıkar :)
Ayrıca gubrelerime bakarak fikir beyan ettiğin için, ilgin için teşekkürler kanka.
Biliyormusun ben sana soracaktım bu konuyu, aynı marka gübre alayimmi diye bitkiler de sömek ve çiçeklenme artsın diye.
Terra Organic Bloom Booster sıvı gübre şimdi mi yada bir hafta gibi sürem olur mu kanka? Bunuda alayım herzaman lazım olur. Bir lt 5ml listesinde değeri ama ben 2.5 ml koyarım suya Bloom ile birlikte karıştırıp :) duruma göre arttırıp bakarim
Yarın Ph metre elime geçer ve daha iyi tespit ederim 6.2 yi ve 400~500ml Runoff larim saksılari. Ph orani garanti sıvı tespiti ile daha iyi olur. Ad 12 elime geçinceye kadar, o çin malı sarı ph metre ile ölçüp azar azar gubresiz az oranda su vermeye devam ederim.

Kanka birde güvercin gübresi solüsyonu etkisi varmı ? Ham güvercin gübresine rahatlıkla ulaşabilirim ve şurup haline getirebilirim.

Zamlar gelmeden haftaya ikinci Grow için Biobizz Light Mix 50 lt toprak alacağım veya Plagron Light Mix 50 lt toprak alacağım.

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
hazır set aldığın elinde mevcut gübrelerinle uyumlu olmaları önemli. Ha dersen ki yeni gübre seti yapayım, o zaman başka yönlendirmeler yapabilirim. Takvimine göre mevcut gübrelerin için bloom ve bloom booster birlikte kullanıldığını görüyorum ancak bir hafta sonra da alsan olur tabi bişey kaybettirmez sana bu süre. Yarım doz başlayıp arttırarak devam etmek en garantili yolu :)

Güvercin şerbeti, baya kuvvetli bir gübre oluyor. Ben şahsen kullanmadım o yüzden net konuşamıyorum ama bildiğim kadarıyla veg döneminde güvercin, bloom döneminde yarasa gübresi kullanılıyor. O sebeple şuan için sana yaramaz diye düşünüyorum. Ama forumda bi bak bununla alakalı bilgiler kullanan arkadaşlar var mutlaka bir fikir edinirsin. Hatta kullanmayı öğrendikten sonra çok daha faydalı ve güzel sonuçlar alan kankalar var. Elinden gelirse organik tariflere yönelip yeni deneyimler de edinebilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C cancan27:
  • C cancan27:
    ******* ***** ****** ********** ***** *** ** **** ******** hahahaha hahahaha
    +1
  • C cancan27:
    ****** ** **
    +1
  • LedZeppelin LedZeppelin:
    ****** hahahaha** ******
    ** ***** ** ****** **
  • C cancan27:
    +1
  • C cancan27:
    +1
  • C cancan27:
    ***** *** ********** ****** ***** *
    ** ***** ****** **** ******* ****** **
    +1
  • C cancan27:
    **** ***** hahahaha hahahaha**** ****** ***** ********
    +1
  • mrwhite55 mrwhite55:
    +1
    **** hahahaha ******** ** ***** ******
  • C cancan27:
    ***** hahahaha **** **** ****** ***** *** **** ** ***** ***** *******
    ****** *** ** ***** ****** * ** ********* hahahaha***** ** ****** ** ***** ********* ******
  • C cancan27:
    **** hahahaha ********* ***** ****** ********* ***** ******* *****
  • C cancan27:
    **** hahahaha ***** ** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ** *** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** hahahaha*****