Yapraklarda sararma ve sömekler gelişmedi hala Sorunu ne ? ACİL

Mübarek

Yeni üye
Herkese bol hasatlar kankalar, sürekli konu açıp biraz konu kirliğili yaptığımı biliyorum ama growa başladığımdan beri dert bitmiyor ki mq. Evet sorun şu bitkiler genetik sativa çor..bacıııııııı tohumu 34. günündeler Tarihlerde şöyle ;

Bitki Başlangıç T. 18.11.2018
Gübreli Torpak Başlama Tarihi 28.11.2018 
Çiçeklenme Tarihi 15.12.2018

Işığı 12/12 yapalı 6 gün geçti 1 bitkimde küçük bir pistil dışında görünüşte başka bir şey yok ve yapraklar uçları bazıları yukarı bazılar aşağı doğru düşmüş durumda fotoğraflarda görebilirsiniz.
bazı yapraklarda hafif sararma ve benek sorunu var 1.bitkide pistilli olanda onun dışında sömek yapmaması dışında çok sorunu yok gibi.
2. bitki ise onunda dışı olduğunu düşünüyorum %90 ::)  oda aynı şekilde daha hiç gelişmedi (sömeklenme) sayılır ve bitkinin rengi hafif sararmış durumda alta bir yaprakda baya bir sararma ve benekleşme sorunu , forumda bir araştırma yaptım ama tam bir sonuça ulaşamadım acaba bu kızların sorunu ne neden böyle sarardı benekler oluştu ve hala sömek yapmaya başlamadı .
Işık 200w cob soğuk beyaz led 50w lık 4 tane ledi araba radyatörüne bağlanmış şekilde çok fazla ısı sorunu olamdan çalışıyorlar . onun dışında gübre olarak yeni saksıya alırken torpağa %20 oranında olucak şekilde solucan gübresi koydum nerdeyse 1 ay geçti tekrar koyucam gübreyi gübreyi iyi olduğunu düşünüyorum çünkü yaprakların uçları hafifden yanma var çok güzel görünyor bence.

https://imgur.com/gallery/lJJbIQe

https://imgur.com/gallery/cShK0fr

Cevaplar için şimdiden saolun.

Uygun pH ile sulama yapmaya özen göster.
Bi kaç hafta boyunca dozunda calmag takviye et
3 sulamada bir gübre ver 
( bu zamana kadar pH ayarlamadan sulama yaptıysan, pH 6.3-6.5 arası 4/1 oranda gübre miktarı ile saksı litresi x 2 oranda flush atıp yoluna öyle devam etmeni öneririm.)

Mübarek

Yeni üye
Cvp: Yapraklarda sararma ve sömekler gelişmedi hala Sorunu ne ? ACİL

Hunlu' Alıntı:
Uygun pH ile sulama yapmaya özen göster.
Bi kaç hafta boyunca dozunda calmag takviye et
3 sulamada bir gübre ver 
( bu zamana kadar pH ayarlamadan sulama yaptıysan, pH 6.3-6.5 arası 4/1 oranda gübre miktarı ile saksı litresi x 2 oranda flush atıp yoluna öyle devam etmeni öneririm.)

Bro su olarak çeşme suyunu uzun süre ağzı açık şekilde dinlerdirdim 5litre şişeye 1 çay kaşığı elma sikresi attım ph ölçemeye şu an pek imkanım yok ::)  gübre ver demişsinde bro ben solucan gübresini torpağa karıştırdım %20 oranında onun dışında gübre vermem gerektiğini bilmiyordum öylemi ?
flush attıktan sonra üstüne saksi litresinin %20 si kadar gene solucan gübresi takviye etmeye düşünüyorum saten gübreyi koyalı 1 ay geçti nerdeyse bu doğru olurmu ?
bide calmag olarak şu gübreyi buldum 
https://urun.n11.com/gubre/calmag-kalsiyum-nitratli-ve-magnezyum-nitratli-gubre-1-kg-P268147178
işe yarar mı ?
yada önericeğin bir şey varmı knk şimdiden eyvallah :)

Veya kalsiyum ve magnezyum için farklı kaynaklardan alternetif çözümler nasıl olur mesala kalsiyum için yumurta kabuğu kaynatmak suyunu gübre olarak kullanmak ?

çeşme suyunu dinlendirince ph ı düşmez, kloru uçar. göz kararı elma sirkesiyle falan yapman doğru değil belki çok düşürüyorsun ne bilebilirsin? 30-40 liraya ph ölçerler satıyorlar mutlaka bir tane edin.
burada birçok kişinin an gübrelerini kullandığı için ezbere konuştum 3 günde bir gübre ver diye madem organik takılıyorsun uygun zamanlarda vermeye devam et söylediğim aralığa kulak asma.
flush yaparken ph ayarlayarak yap yoksa bir anlamı kalmaz bro.. bir de dediğim gibi normalde kullanılan miktarın 4/1 i kadar gübre vererek yap ki bitkilerin besinsiz kalmasın.
ek olarak 16 tl ona vereceğine 20-30 lira bilindik calmag takviyelerinden alırsın daha isabetli olur

Mübarek

Yeni üye
Cvp: Yapraklarda sararma ve sömekler gelişmedi hala Sorunu ne ? ACİL

Hunlu' Alıntı:
çeşme suyunu dinlendirince ph ı düşmez, kloru uçar. göz kararı elma sirkesiyle falan yapman doğru değil belki çok düşürüyorsun ne bilebilirsin? 30-40 liraya ph ölçerler satıyorlar mutlaka bir tane edin.
burada birçok kişinin an gübrelerini kullandığı için ezbere konuştum 3 günde bir gübre ver diye madem organik takılıyorsun uygun zamanlarda vermeye devam et söylediğim aralığa kulak asma.
flush yaparken ph ayarlayarak yap yoksa bir anlamı kalmaz bro.. bir de dediğim gibi normalde kullanılan miktarın 4/1 i kadar gübre vererek yap ki bitkilerin besinsiz kalmasın.
ek olarak 16 tl ona vereceğine 20-30 lira bilindik calmag takviyelerinden alırsın daha isabetli olur

Eyvallah knk , su olayını 6.50-6.90 arasındaki ph lı temiz sulardan alarak çözücem, damacanayla artık ne yapalım hem Ph derdi olmaz hemde klor uçurma. Knk şu solucan gübresi işini tam çözemedim ama ben 1 kere verdim şu ana kadar bir kaç gün sonra vereli tam bir ay olucak tekrar 1-2 kg dökücem bitki başı , 1 ay da bir veriyorum yeterli gibi geliyor bana. Son olarak calmag gerek kalmadı knk ::)  hastalıklı bitkim erkek çıktı vurdum makası ırz düşmanına tek bitkim kaldım ama ne yapalım . bide  knk  sence bu boyutta bu sistemle kaç gram hasat alırım 1 bitki sadece ,  50 Gramı geçer mi ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****