Yapraklarda renk değişikliği sararma help.

Beyler herkese merhaba son 2 sulamadır geçmeyen ve ilerleyen bir sıkıntım var ph yi kontrol ediyorum ve gübre olarak ta takvime uyuyorum bir sulama ana besinler bir sulama yan besinler ve bir sulamada normalin yarısı kadar boş sulama yapıyorum bu şekil tekrarlanıyor. İlk resimdeki bitki 3 sulamadır 1 gün gecikiyorum sanırım toprak kuru kalıyor diye tahmin ediyorum bitkiye yetmiyor erken kuruyor o alt yapraklarda sararma ve 1-2 yaprakta tamamen kuruma mevcut . 2 ve 3 resimde yapraklarda daha garip bir sararma var bu arada bu bitkide genelde üst yapraklarda resimde daha net anlaşılıyor ve bitkinin genelinde değil de ışığa daha çok maruz kaldığı yerde gibi geldi. Bitkiler ile ışık arası mesafe 55-60 cm 480w qb var yüzde 75-80 civarı açık kabin ısısı 24-28.5 arası nem 50-60 arası

buda genel durum öndeki 2 kızda hiç sorun yok

sulamadan bitki yaprak rengi açmaz,kanadı kırık kuşlar gibi salar yaprakları,diri duramazlar sulama sorununda..senin bitkinde bu yok..
ışıkla zaten bu bitkiyi yakamazsın,20 cme de dayasan yanmaz,yeterki ışıkla bitki arasına vantilatör vursun,ısıdan yanar yapraklarççama senin bitkilerde ısı sorunlu bi kuruma da yok..

bi eksiklik var ki yaprak renkleri açılıyor..Fosfor ve Potasyum orta ve üst yapraklarda benekler ve renk değişimi olur..senin bitkine bu ikisi yetiyor ki öyle bi açılma değil..
alt ve ortalardan başlayan semptomlarda Azot eksikliğini getir ilk aklına..bitki çiçekte,Azotu napacak deme,yeni hücreleri yapmak için Azotla Potasyum olmadan yapamaz,budlanamaz bitki..çiçeklenmede daha az Azota ihtiyaç duysa da gene de ihtiyacı var.. sulamaların bi boş bi dolu,bi yan besinli falan demişsin..acaba boş sulamayı bi kaldırsan da her sulamada yarım doz falan gübre mi dayasan..çünkü bi eksiklik var ve bunun arttığını söylüyorsun..iz elementlerden Manganda böyle yapar,Tali elementlerden Magnezyum eksikliğinde bu şekilde açılır ve Makro elementlerde de Azotta böyle olur..bu üçünden biri,belki ikisi belki de üçü birden eksik..bunu bilemem..Mangan ve Azot için ana gübreni artırıp denemen lazım,Magnezyumu da calmag yada epsom tuzu al aktardan hersulamada ver..bir iki sulama dolu dolu git böyle,sorun devam etmezse bundan sonra gübreleme sıklığını artırıp öyle git..sorun devam ederse ki hiç zannetmiyorum başka bi formul uydurmaya çalışırız..onun harici sapasağlam bitkin,başka bi sıkıntı yok..

rast gelsin

sulamadan bitki yaprak rengi açmaz,kanadı kırık kuşlar gibi salar yaprakları,diri duramazlar sulama sorununda..senin bitkinde bu yok..
ışıkla zaten bu bitkiyi yakamazsın,20 cme de dayasan yanmaz,yeterki ışıkla bitki arasına vantilatör vursun,ısıdan yanar yapraklarççama senin bitkilerde ısı sorunlu bi kuruma da yok..

bi eksiklik var ki yaprak renkleri açılıyor..Fosfor ve Potasyum orta ve üst yapraklarda benekler ve renk değişimi olur..senin bitkine bu ikisi yetiyor ki öyle bi açılma değil..
alt ve ortalardan başlayan semptomlarda Azot eksikliğini getir ilk aklına..bitki çiçekte,Azotu napacak deme,yeni hücreleri yapmak için Azotla Potasyum olmadan yapamaz,budlanamaz bitki..çiçeklenmede daha az Azota ihtiyaç duysa da gene de ihtiyacı var.. sulamaların bi boş bi dolu,bi yan besinli falan demişsin..acaba boş sulamayı bi kaldırsan da her sulamada yarım doz falan gübre mi dayasan..çünkü bi eksiklik var ve bunun arttığını söylüyorsun..iz elementlerden Manganda böyle yapar,Tali elementlerden Magnezyum eksikliğinde bu şekilde açılır ve Makro elementlerde de Azotta böyle olur..bu üçünden biri,belki ikisi belki de üçü birden eksik..bunu bilemem..Mangan ve Azot için ana gübreni artırıp denemen lazım,Magnezyumu da calmag yada epsom tuzu al aktardan hersulamada ver..bir iki sulama dolu dolu git böyle,sorun devam etmezse bundan sonra gübreleme sıklığını artırıp öyle git..sorun devam ederse ki hiç zannetmiyorum başka bi formul uydurmaya çalışırız..onun harici sapasağlam bitkin,başka bi sıkıntı yok..

rast gelsin
Saol kanka bende gübre eksikliği diye düşünmüştüm bir kaç hafta önce gübreler fazla geldi diye azalttım rutini değiştirdim son sulama tam doz vermiştim 4 litreye 16 ml olarak şekilde an blom sanırım yinede yetmemiş .

Birde şunu sormak istedim bu 2. bitki bununda yapraklar bir garip sadece üst yapraklarda mevcut çok canlı bir sarımtırak hal aldı sömek uclarındaki yaprakların kenarı ucu ve yapraklarda çatallı çatlak gibi yayılmış bir sarı var hafi hafif bunun sebebi ne olabilir.

üstlerden başlayan sararmalarda Demir,Sülfür ve Potasyum..ilk aklına bunlar gelsin..Molibden eksikliği de böyle olur.. sonuçta ana gübreni artırıp deneyeceksin gene her halükarda..zira grow ve bloom gübrelerinde bu saydıklarımın hepsi var..Potasyumdan ziyade iz elment gibi,Molibden yada Demir daha büyük olasılık..bu benim fikrim..bu bitki benim olsa ana gübreyi artırırım,elimde iz element deposu bi ek ürün varsa mesela Hesi Boost yada Canna Boost gibi onu da dayarım..

bitkilerindeki eksiklikler çok fazla değil,az az eksik diye bağırdığından böyle garip ve tanımlaması zor duruyor..az da olsa eksik eksiktir..artıracaksın gübre dozajını

bak şimdi bi resimde gördüm,üst yaprak sapları morarmış..bunu gördün mü anlayacaksın ki Sülfür eksik..grow ve bloom gübrelerinin Sülfürü eksik kalabiliyor..epsom tuzu(ingiliz tuzu) her 4 litre sulama suyuna 1-2 çorba kaşığı..morarmalar başlayınca bunu ekle besinli suya..hem Magnezyum hem de Sülfürü birarada vermiş olursun..

üstlerden başlayan sararmalarda Demir,Sülfür ve Potasyum..ilk aklına bunlar gelsin..Molibden eksikliği de böyle olur.. sonuçta ana gübreni artırıp deneyeceksin gene her halükarda..zira grow ve bloom gübrelerinde bu saydıklarımın hepsi var..Potasyumdan ziyade iz elment gibi,Molibden yada Demir daha büyük olasılık..bu benim fikrim..bu bitki benim olsa ana gübreyi artırırım,elimde iz element deposu bi ek ürün varsa mesela Hesi Boost yada Canna Boost gibi onu da dayarım..

bitkilerindeki eksiklikler çok fazla değil,az az eksik diye bağırdığından böyle garip ve tanımlaması zor duruyor..az da olsa eksik eksiktir..artıracaksın gübre dozajını
bak şimdi bi resimde gördüm,üst yaprak sapları morarmış..bunu gördün mü anlayacaksın ki Sülfür eksik..grow ve bloom gübrelerinin Sülfürü eksik kalabiliyor..epsom tuzu(ingiliz tuzu) her 4 litre sulama suyuna 1-2 çorba kaşığı..morarmalar başlayınca bunu ekle besinli suya..hem Magnezyum hem de Sülfürü birarada vermiş olursun..
Eyv kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    ****** ***** *** ****** hahahaha**
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • D doğadostu1004:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • clackster clackster:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • kokokoco kokokoco:
    **** ******** ******* ****** ****** ******** ****** **** ***** ******* ********** *** ****** *** ****
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha**
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha ********** *****
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ***** hahahaha** ******* *****
    **** hahahaha****** ***** **** ***** ********* ********** hahahaha*** ******** ********* ********** ***** *********
    hahahaha *** hahahaha ***** ******* **** ***** ****** ***** ********* ******** **
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********* ***** hahahaha* **** **** ***** ******** hahahaha*
    hahahaha* **** ** **
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ** * ***** ***** **** **** **** hahahaha* ******* *****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** hahahaha*** ********** * ********** hahahaha*** ******** ***** hahahaha *** hahahaha ***** ******* **** ***** ****** ***** ********* ******** **
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha **** ****** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ***** ***** ** * ***** ***** **** **** **** hahahaha* ******* *****
  • B Bobmarlon:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ** hahahaha* **** ** **
    içiciadam içiciadam: ***** ****** ** hahahaha* **** ** **