Yapraklarda kıvrılma

Termometre kabinin neresinde bitkinin en tepe noktasına yakın bir yerden ölçüm yaparsan daha sağlıklı olur

zbambam

Kıdemli Üye
Knk normal ama ışığa en yakın sömek bu ve en çok kıvrılmanın oldugu sömek
Kanka bende de sıcaklıktan dolayı kıvrılma oldu ama 29-30 derecelerdeydi sıcaklık. Bu kadar fazla büzülme kıvrılma başka bir şeyden olsa gerek sıcaklığın normal seviyede çünkü doğru yerden ölçüm yaptığını söylüyorsun.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Nedeni nedir kankalar, bilen ustalar yardımcı olursa sevinirim
Besin yanığı dostum evet bir ihtimalde ışık sitresi de olabilir bide elinde büyüteç vardır bir bak bakalım dostum damlalar duruyor mu yani trichomes ler gitmiş mi......... yani var olan damlalara bir baksana dostum ne durumdalar ?

M4TAD0R

Üye
Besin yanığı dostum evet bir ihtimalde ışık sitresi de olabilir bide elinde büyüteç vardır bir bak bakalım dostum damlalar duruyor mu yani trichomes ler gitmiş mi......... yani var olan damlalara bir baksana dostum ne durumdalar ?
Bakıcam kanka bu growkentte satılan pilli mikroskop almıştım kullanamadan 2 tane pili şişip patladı pil olmadan göremiyoruz herlade ışık var çünkü ucunda

zeko dayi

Müptezel
dostum besin yanığı ile ışık stresine girmiş kac sandim var ışıkla cicek arasında co2 veriomusun

cannabis16

Ordinaryüs
besin yanığı stresinde de bu şekilde yapraklarda kıvrılıp kararmalar olur ama en tepeden başlamaz besin yanığı stresi..ilk başta orta ve alt yapraklar sararır-kararır,en ileri derecede en tepedeki sömek de bu hale gelir..
alttaki dallar da bu durumdaysa toksik zehirlenmeden bahsedilebilir ve acilen flush gerektirir..içinde florakleen tarzı tuz temizleyici olursa iyi olur

ama sadece tepe sömeği böyleyse buna head stress denir gevurcada.. tepesi pişip yanıyor,budlarda da nunnerlar çıkar ileriki safhada,tohuma gider budlar ve **** olur..THC istediğin seviyede olmaz ..vantilatör vurdur devamlı ,fanın yetmiyor demekki sıcak havayı atmaya..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • W wickedstick:
    ****** *** ********* hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha ****** hahahaha** ******* ***** ***** ***** ******** ***** **
    +1
  • W wickedstick:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    ***** * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* ***** ****** * ***** ****** * ** ******* *** ***** **** ****** *** ****** ********* ******* ******* hahahaha*** **** ******* ********** ***** ******* hahahaha
    +1
  • W wickedstick:
    ********* ********** ******* ****** ****** ******* *** **** **** ****** ******* ***** ********** *** **** ********* ****** ***** ** **** **** ***** ***** ****** **** **** ****** **** ***** hahahaha* * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* **
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* * ***** ** **** ******** ********** ** * *** ** * * ********** ** hahahaha** hahahaha*** ***** * **** hahahaha hahahaha ***** ***** ******* ****** *** hahahaha ********** ******** * ********* ***** ********* **
  • Night owl Night owl:
    * ** ***** ****** ********* ********** ******* ****** ****** ******* *** **** **** ****** ******* ***** ********** *** **** ********* ****** ***** ** **** **** ***** ***** ****** **** **** ****** **** ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ****** ********* ******* * ***** ** **** ******** ********** ** * *** ** * * ********** ** hahahaha** hahahaha***
    +2
    +2
  • W wickedstick:
    ******** ******* ***** ******* ****** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ********** ******** ******* ****** ********* ******** ** ****
  • W wickedstick:
    ****** ****** hahahaha* ****
  • S sefaledd11:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ***** ********* ****** ********* ********* *****
  • S sefaledd11:
    ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ********** ******** ***** hahahaha ***** ******** ****** *** hahahaha ******* ********* *** ******* ********* ********* ******** ***** *** ** ***** ***** ****** ** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ******* ****** ***** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** **** ***** ******* ********** ******** ****** *** ******** ****** ***** ********* ****** ********* ********* *****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • Night owl Night owl:
    *** ********* ** ******** **** ** **** ***** *** ***** ** hahahaha *******
  • needrich10 needrich10:
    ******** ***** ****** *** hahahaha* ******** ***** *** ********** ********* ******* ******** ****** *****
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ******** ** ****