Yapraklarda kahverengileşme ve delinme sorunu yardım

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Dostum benden tavsiye hemen al ve bir an evvel ver hiç alamazsan bile yaklaşık 10 yumurta kabuğunu fırında 20 dakika pişir ardından içine yumurta miktarı kadar sirke koy bırak tepkimeye girsin ha bunu yapmadan önce pişen yumurtalarını blendırdan geçir iyice ufalsın sonra sirke :) bide epson tuzu al aktarlarda satılır magnezyum eksiğin için toprağın dibine bir avuç serpiştir ... yada en iyisi hemen bir bo bizz cal mag sipariş et ..... Bu arada sirkenin tepkisi bitince suyunu süz yayvan bir kaba alıp kurutup ver ...youtubedende bakarsın tarifleri var...

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
evet bana bugün geldi bende aldım yumurtanın miktarı falan filan hiç gerek yok kolay gelsin dostum...
gübreden sonra boş sulamada sadece cal mag veriyorlar sanırım bir gübre bir cal mag dediğim gibi sen yine bir kaç arkadaşa danış bende henüz başlamadım veya forumdan cal mag yaz tüm hepsini oku...

Byfendi

Kıdemli Üye
Vejetasyon aşamasinda Calsium , magnezyum takviye etmedigin için ,eksikliği boyle gosteriyor.bitki blooma girdiği için cok yüklenme ilk iki hafta haftada bir boş sulamalarinda l. 2 ml verebilirsin. Daha sonra 2 hafta da bir izleyerek, bos sulamalarinda verebilirsin. Basarilar

zeker06

Yeni üye
Vejetasyon aşamasinda Calsium , magnezyum takviye etmedigin için ,eksikliği boyle gosteriyor.bitki blooma girdiği için cok yüklenme ilk iki hafta haftada bir boş sulamalarinda l. 2 ml verebilirsin. Daha sonra 2 hafta da bir izleyerek, bos sulamalarinda verebilirsin. Basarilar
Teşekkür ederim hocam

Byfendi

Kıdemli Üye
Rica ederim. cok yuklenme bloom da fazla gerek duymaz cok yuklenip topragin yapisini bozma kanka.

Organik

Kıdemli Üye
Calmagte olabilir dostumuzun dediği gibi ph dalgalanmasıda olabilir resimden pek anlaşılmıyor phıda mutlaka ayarla bol hasatların olsun toparlıycaktır hiç şüphen olmasın :) elinde varsa micro element gübreside verebilirsin topmax yada abnin direk micro gibi 1-2ml kadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********