Yapraklarda Kıvrılma (problem mi değil mi?)

Selamlar,

Kızlarımız auto. Kabinin eksikliklerini tam olarak giderene kadar nem ve sıcaklık değerlerini tam olarak tutturamadım ve 4 hafta nispeten stresli şekilde büyüdüler. Sonrasında topping yaptım ve o güne kadar büyüme gözlemlerken, 2 gündür büyümüyorlar. Bugün su/gübre verirken yaprakların bu şekilde kıvrıldığını gördüm. Neye işaret ediyor olabilir?

Gün ışığında çekilmiş hali:

Kabin içerisindeki hali (led ışık altında):

Nem fazla geliyor, nemi 50 civarina düsür.

Doğru. Nem fazla görünüyordu ve düşürdüm. Erken vejetasyon dönemini biraz fazla tutmuş ve hesap edememişim. 25 Derece 69 nem alıyordu, şimdi 55 civarlarına düşürdüm.

Ayrıca bu gece besinlerini de verdim. Bakalım, değişimi gözlemleyeceğim.

Teşekkürler,
PB

Son düzenleme:
Kanka sana bilgi icin yazdim, azot fazla gelirse yapraklar koyu yesil olur ve gelisme durur. Aksine bu bitkinin azota ihtiyaci var.

Şu ana kadar 3 defa gübre verildi. 3 günde bir su ver denildiği için daha fazla gübre zaten ver(e)medim. Bugün 2 bitki için her biri 500ml olmak üzere sulama yaptım. Doğru sulamayı da şu an için kestiremiyorum ama biobizin programını takip ediyorum ve ölçümlerini yapıyorum.

Saksılarım 25 litrelik kumaş saksıda. Şu ana kadar suyu azar azar veriyorum çünkü kök çürümesinden çekiniyorum. Bu bitkiye 3 günde 1, 500ml sulama yeterli midir?

Bir önceki cevabımda bahsettiğim gibi problemin kaynağı nem olabilir zira erken vejetasyon değerleri ile gidiyordum ama vejetasyon dönemi için nem ve sıcaklığı ayarlamamışım.

Nem fazla geliyor, nemi 50 civarina düsür.

55 civarlarına daha önce düşürmüştüm. Üzerine kabin içerisindeki vantilatörün yetersiz geldiğini gördüm ve bir büyük boyuna geçtim. Nemi düşürdükten sonra iyileşme gözlemledim. Vantilatör aldıktan sonra içerideki nem ve sıcaklık değerlerini kontrol etmek daha da kolaylaştı ve yapraklar biraz daha açılmış durumda. Bu şekilde %52-55 nem ve 24 derece sabit sıcaklık ile biraz daha gözlemleyip gelişmeleri paylaşacağım.

Teşekkürler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    * ** * * ** *** **** ******** **
  • needrich10 needrich10:
    ******* **** **** ********** ****** **
  • needrich10 needrich10:
    ** ********** ********** ***** ** * * ** *** **** ******** **
  • kkush kkush:
    **** ***** ** **** ********* ***** ***** ** **** *** **** ******* **** *** ****** **** ********
  • kkush kkush:
    ***** ***** *** hahahaha ******* ** **********
  • needrich10 needrich10:
    * **** ***** *** ***** ******* ******* ***** hahahaha****** ***** ** **** ********* ***** ***** ** **** *** **** ******* **** *** ****** **** ********
  • kkush kkush:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******* hahahaha ***** *** hahahaha ******* ** **********
  • needrich10 needrich10:
    ***** ******** **** ******* *** ***** *** **** **** ***** *** ***** ******* ******* ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +1
  • needrich10 needrich10:
  • kkush kkush:
    ***** ** ***** ******* ***** * * ***** hahahaha** ***** ***** * *
    +1
  • A ax-b:
  • kkush kkush:
  • A ax-b:
  • kkush kkush: