Yapraklarda benekler başladı yardım

Selamunaleyküm cümleten. 15 temmuzda tohumları suya attım. 18inde falan kafaları çıkardılar. Yaklaşık 13. gündeyim. Bazı yapraklarda lekeler oluşmaya başladı. Işık ts3000 kabin 150x150 biobiz 3lü set var. Şuan ilk gübreyle sulama yapıyorum. Tabloya göre veriyorum. Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

püskütvarmı

Ordinaryüs
İstediğin yere sıkabilirsin özellikle yaprak altlarına spreyle sık.
Sanırım 1 litreye 1 çay kaşığı atıyorsun. Öyle yapılıyor.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aktardan neem yagi al, ama dikkat et cakma olmasin, 1 litre suya 2 corba kasigi neem yagi 1 cay kasigi sivi sabun karistir ayni isi görür. Iyice karistir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet olur, sivi sabunu yag suda cözülsün diye karistiryorsun yoksa baska bir islevi yok. Sivi sabun koymaz isen yag ile su karismaz.

Legend86

Müptezel
Aktardan neem yagi al, ama dikkat et cakma olmasin, 1 litre suya 2 corba kasigi neem yagi 1 cay kasigi sivi sabun karistir ayni isi görür. Iyice karistir.
Aslında 1 aydır ufak tefek öyle lekeler görüyorum, müdahale etmedim hiç, çoğalmaya da başlamadı, bu aralar 2 günde bir yanlarına gidiyorum, afedersin osuruk böceğine benzer ağacın renginde böcek tek tük rastlıyorum onu da elimle alıp atıyorum, her zaman gittiğimde her seferinde çıkmıyor arada bi görüyorum çiçeğe girmek üzereler müdahale etmesem de olur gibi ne yapayım, dediğini uygulim mi yinede

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Uygula dostum neem yaginin ayrica korucu özelligi vardir, risk etme, 30 tl civarinda alacagin yag.Bitkine ve cevreye ksinlikle zarar vermez

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum sikinti hisstetigin anda fotolu yeni konu ac bakalim, bekleme icinde dogru gitmeyen bir sey var hissi uyandigi anda ac konuyu.

Legend86

Müptezel
@Nargile kanka bu neem yağı o kadar organik aldım ki 20ml şişe 25 tl
2 adet aldım bende, bu kadar pahalımı, küçücük şişe
Tesbih ağacının yağıymış

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam dogru ailmissin evet tesbih agaci yagi ve biraz pahali ama elinin altinda bulunmasi her zaman iyidir. 1 lt suya 1 corba kasigi neem yagi, 1 cay kasigi sivi sabun karistir iyicene karistir bitkinin her tarafina sik, toprakta sikinti yoksa ki senin topraginda yok, mümkün oldugu kadar topraga gelmesin. Biraz gelirsede olacak artik okadar.

Legend86

Müptezel
Tamam dogru ailmissin evet tesbih agaci yagi ve biraz pahali ama elinin altinda bulunmasi her zaman iyidir. 1 lt suya 1 corba kasigi neem yagi, 1 cay kasigi sivi sabun karistir iyicene karistir bitkinin her tarafina sik, toprakta sikinti yoksa ki senin topraginda yok, mümkün oldugu kadar topraga gelmesin. Biraz gelirsede olacak artik okadar.
Teşekkür ederim kardeş, akşam serinliğinde saat
19:30 da tüm yapraklar camsil bidonu ile fısfıslıyorun, ben de büyük bir böcek istilası olmadığı için 3 günde bir detayına girmeme gerek yok sanırım, gözlemlediğimde böcek görürsem, tekrarlarım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    gorilladam gorilladam: **