Yapraklar saldı kendini acil yardım

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Kanka fazla sulama gibi gözüküyor. Ne sıklıkla su veriyorsun ve gübre olarak neyden ne kadar verdin bu zamana kadar.

Erci-E

Üye
Fotoğrafına bakınca iki şeyi görüyorum kankam. Su ve Sıcaklık.
Doğru sulama zamanı için toprağa parmağını batır. Ama biraz aşağılara in üst katmanı ışık erken kurutuyor. Aşağılarda da kuru ise toprak, sulamayı yaparsın. Sürekli gübre verme bir de. 2 dolu 1 boş şeklinde su vermeyi dene. Fazla gelirse 1 dolu 1 boşa geçersin. Benim bitkiler de 28 derece sıcaklıktan bir ara böyle olmuştu kankam. Kabini açtım o günden sonra 23-24 dereceye düşürdüm şahlandılar tekrardan. Ha sıcaklık ile ilgili bir ayrıntı daha 27-28 derece sıcaklıkta terleme daha çok olur. Vantilatör kesin kullan küf mantar oluşmasın.

KomsomoL

Yeni üye
Biobizz tablosuna uyuyorum normalde yarım litreden biraz fazla veriyordum 2 gün önce 1 litre su verdim. 2 veya 3 günde bir su veriyorum bir gübreli bir boş şekilde sıcaklıktan ziyada sudan sanırım

KomsomoL

Yeni üye
Fotoğrafına bakınca iki şeyi görüyorum kankam. Su ve Sıcaklık.
Doğru sulama zamanı için toprağa parmağını batır. Ama biraz aşağılara in üst katmanı ışık erken kurutuyor. Aşağılarda da kuru ise toprak, sulamayı yaparsın. Sürekli gübre verme bir de. 2 dolu 1 boş şeklinde su vermeyi dene. Fazla gelirse 1 dolu 1 boşa geçersin. Benim bitkiler de 28 derece sıcaklıktan bir ara böyle olmuştu kankam. Kabini açtım o günden sonra 23-24 dereceye düşürdüm şahlandılar tekrardan. Ha sıcaklık ile ilgili bir ayrıntı daha 27-28 derece sıcaklıkta terleme daha çok olur. Vantilatör kesin kullan küf mantar oluşmasın
Kanka kabinin kapısını açıyorum şimdi

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Devamlı fazla sulama sonrası böyle oluyor bir daha düzelmiyor. 2 sulamada 1 bu hali alıyor bitki sen vegde de bu şekil devamlı şu vermişsin, o yüzden artık kaldıramıyor bitki. Çiçekte çok şu verseydin bu problemi sonlara doğru yaşardın çiçekte böyle şeyleri daha çok tahammülü oluyor bitkinin. Simdi daha erken yaşıyorsun bu sorunu su verdiğin de saksıya havaya kaldır ağırlığına bak, bir de toprak tam kuruyunca suyu dökersen 200ml bile döksen su saksıda kalmaz direk dranejdan akar daha iyi olur. senin saksın hic kurumuyor belliki yakında besin kitlenmesi yaşarsın bitkinin gelişimi durur ve yanar.

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Kanka toprağa parmağını 2 cm kadar soktuğunda kuru ise su vereceksin yani kendini 2 gün geçti su vermem gerekli diye şartlama ve 1 litre su az saksının altından su gelene kadar saksının heryerine eşit şekilde yavaş yavaş sulamalısın azar azar sık suladığın için bu hale gelmiş bitkin.

KomsomoL

Yeni üye
Devamlı fazla sulama sonrası böyle oluyor bir daha düzelmiyor. 2 sulamada 1 bu hali alıyor bitki sen vegde de bu şekil devamlı şu vermişsin, o yüzden artık kaldıramıyor bitki. Çiçekte çok şu verseydin bu problemi sonlara doğru yaşardın çiçekte böyle şeyleri daha çok tahammülü oluyor bitkinin. Simdi daha erken yaşıyorsun bu sorunu su verdiğin de saksıya havaya kaldır ağırlığına bak, bir de toprak tam kuruyunca suyu dökersen 200ml bile döksen su saksıda kalmaz direk dranejdan akar daha iyi olur. senin saksın hic kurumuyor belliki yakında besin kitlenmesi yaşarsın bitkinin gelişimi durur ve yanar.
Anladım kanka dikkat edicen

KomsomoL

Yeni üye
Kanka toprağa parmağını 2 cm kadar soktuğunda kuru ise su vereceksin yani kendini 2 gün geçti su vermem gerekli diye şartlama ve 1 litre su az saksının altından su gelene kadar saksının heryerine eşit şekilde yavaş yavaş sulamalısın azar azar sık suladığın için bu hale gelmiş bitkin.
1 litre konusunda eminmisin fazla gelmesin

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Sulama yaparken saksının altınsan su gelmesi gerekli ve çok önemlidir ilerleyen zamanlarda toprakta biriken besinden ötürü bitkin çok daha büyük problemler yaşayabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ***** **** ******* ********** ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • Night owl Night owl:
    ***** * * ** ****** hahahaha ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    *** ******* ****** hahahaha ********** *** ***** **** ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha** *** ******* ****** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ***** ***** *** ******* **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ****** ****** *** ******** ***** **** ** ****** ** hahahaha ****** *** **** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ******* ****** ******** hahahaha****** **** ****** ***** ****** ********* *********
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    *** *** ***** hahahaha* ****** ***** ******** ********** **** ***** ***** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** *** ******** ****** **** ****** ********* ****** *****