Yapraklar kendini saldı

Sifasizot

Yeni üye
Bitkilerde Cal-Mag eksikliği vardı 3 kez 1tl/1Ml 1/0,5ml 1tl/1ml olarak boş sulamalarda verdim, tam düzelmeye başladı derken soldaki bitkideki alt yapraklar kendini saldı neden olabilir? Ayrıca iki bitkiyi de bluebeery kush auto diye aldım fakat soldakinin bu kadar uzamasının farklı genetik olması dışında başka özel bir sebebi olabilir mi? İlk grow yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler
Işık Mars ts1000
Kabin 80*80
Gübre hesi
Sulama sıklığı 3 günde 1
14 lt saksıya 1,2- 1,5 litre arası

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka hesi gübreyi bilmemekle birlikte kendi sorunum olsaydı uygulayacağım adım şu olurdu. Kurumasını bekler flush atardım rahatlatmak için. Sararan ve birbirini engelleyen yaprakları alırdım. Sulama sıklığımı ve toprak nemini kontrol ederdim. En son ki gübreli sulamamın gübresini biraz düşürüp gözlemleme yapardım. Çok kafana takıyosanda hastalıklar konusunu baştan aşağı incelemeni tavsiye ediyorum
Ayrıca indoorda toprak kuruması bazen geç bazen erken oluyor iklim şartlarına göre. Toprağın üstü kurudu diye altı kurumuş olmuyor bazı kabinlerde toprak nemini kaybetmiyor ve kök çürümesi yapabiliyor aşağıda. Parmağımızı toprağa sokamıyoruz ben saksının ağırlığından biliyorum genelde

Sifasizot

Yeni üye
Kanka hesi gübreyi bilmemekle birlikte kendi sorunum olsaydı uygulayacağım adım şu olurdu. Kurumasını bekler flush atardım rahatlatmak için. Sararan ve birbirini engelleyen yaprakları alırdım. Sulama sıklığımı ve toprak nemini kontrol ederdim. En son ki gübreli sulamamın gübresini biraz düşürüp gözlemleme yapardım. Çok kafana takıyosanda hastalıklar konusunu baştan aşağı incelemeni tavsiye ediyorum
Ayrıca indoorda toprak kuruması bazen geç bazen erken oluyor iklim şartlarına göre. Toprağın üstü kurudu diye altı kurumuş olmuyor bazı kabinlerde toprak nemini kaybetmiyor ve kök çürümesi yapabiliyor aşağıda. Parmağımızı toprağa sokamıyoruz ben saksının ağırlığından biliyorum genelde
Kankacım cevabın için öncelikle çok saol, gübreyi, bitkileri yakmasın diye biraz düşük oranda veriyordum, uzun araştırmalar sonucu mikro element eksikliği diye düşündüm, dünkü sulamada yarım doz artırdım bitkiler toparladı kendini.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...