Yapraklar aşağıda ve sarı yaprak

Mhmt1212

Üye
Beyler selam bitki yandaki yaprakları yere doğru salmış ve yapraklar sarı oluyor neden acaba bitki 11 12 günlük felan sade su veriyorum dinlendirilniş musluk suyu 30 dakika önce lambayı açtım acaba uyuyor felan mı bide öğlen lambası birkaç 4 5 defa felan kapanıp açıldı stres mi yaptı ve sarı lık neden

Ne kadar su veriyosun. Işık ne kullaniyosun ne kadar mesafede. Toprata gübre var mi? Ne toprağı kullaniyorsun. Suyun ph ini ayarliyor musun ?

Organik

Kıdemli Üye
Dostum fazla sulama gibi duruyor bitkini biraz sal sulama konusunda toprak kurudukça vermeye özen göster

Mhmt1212

Üye

Organik

Kıdemli Üye
kanka şimdi böyle oldu da bu bundan öncede yaprak uçlarında çok hafıf sararma vardı anlamadım neden
Kankam biraz toparlasın biir sonraki sulamanda ama bak özellikle iyicene kurusun bitki sana su istediğini söylesin grow gübresi ekleme yapabilirsin duruma göre calmag fakan ilave sağlarız şuanda dediğim gibi sık sulamadna kaynaklı boğmuşsun ve alması gerekenleri alamamış kök hareketini kısıtlamışsın gibi düşün

Mhmt1212

Üye
Kankam biraz toparlasın biir sonraki sulamanda ama bak özellikle iyicene kurusun bitki sana su istediğini söylesin grow gübresi ekleme yapabilirsin duruma göre calmag fakan ilave sağlarız şuanda dediğim gibi sık sulamadna kaynaklı boğmuşsun ve alması gerekenleri alamamış kök hareketini kısıtlamışsın gibi düşün
ozaman şöyle yapıyorum hani bitki su isteyince hafif salar ya kendini öyle olduğu zaman vericem bundan sonra ve cumartesi yada pazar günü grow gübresi vermeya başlim
ve birşey danışıcam şuan bende 145w cfl takılı 60w sarı85w beyaz var pazatesi duy gelicek ve elimde 5 tane daha sarı var bu sarılarıda eklimmi artısı olurmu yoksa eksisi olurmu bu zamanda toplamda hepsini takarsam 295w olucak 19k lümen

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
kanka sanada sorayım şuan bende 145w cfl takılı 60w sarı 85w beyaz var pazatesi duy gelicek ve elimde 5 tane daha sarı var bu sarılarıda eklimmi artısı olurmu yoksa eksisi olurmu bu zamanda toplamda hepsini takarsam 295w olucak 19k lümen
mesafeyi koruduğu sürece bir şey olmaz sonuçta cfl biraz sıcak çalışıyor bildiğim kadarıyla.

Mhmt1212

Üye
mesafeyi koruduğu sürece bir şey olmaz sonuçta cfl biraz sıcak çalışıyor bildiğim kadarıyla.
10cm den felan veriyorlar genelde şuan sıcaklık 24 felan bitkinin orada çıkış fanı şuan yok sadece giriş var bide içerde küçük fanlar var herşeyin sparişini verdim duylarla beraber çıkış fanı felanda gelcek ozaman fazla sıcak olmaz zaten bitki. 19k lümen yapıyor tek bitkiye yeter bence

Organik

Kıdemli Üye
ozaman şöyle yapıyorum hani bitki su isteyince hafif salar ya kendini öyle olduğu zaman vericem bundan sonra ve cumartesi yada pazar günü grow gübresi vermeya başlim
ve birşey danışıcam şuan bende 145w cfl takılı 60w sarı85w beyaz var pazatesi duy gelicek ve elimde 5 tane daha sarı var bu sarılarıda eklimmi artısı olurmu yoksa eksisi olurmu bu zamanda toplamda hepsini takarsam 295w olucak 19k lümen
Artısı tabiki olur kankam olmazmı tak gitsin cfl hiç kullanmadım ama düşüncem bu yönde yine bilen bir arkadaş yardımcı olursa daha iyi olur senin açından

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
10cm den felan veriyorlar genelde şuan sıcaklık 24 felan bitkinin orada çıkış fanı şuan yok sadece giriş var bide içerde küçük fanlar var herşeyin sparişini verdim duylarla beraber çıkış fanı felanda gelcek ozaman fazla sıcak olmaz zaten bitki. 19k lümen yapıyor tek bitkiye yeter bence
fazlasıyla yeter 19k

CahilKush

Doktor
Dostum yoğun su ph ayarsız su ve clf 15 cm iyiydir bunlari stabile et ve bir daha ki toprağını bez saksıya torf perlit coco olarak hazırla hem köklerin fazla oksijen alır hemde fazla sulamadan oluşacak riskleri min. e indirgersin ölmez merak etme ama derdini çöz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
    +1
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ****** ***** *** *** ******* **** *