yapraklarıma bakar mısınız

https://ibb.co/DR4tMwL arkadaşlar ne eksikliği veya ne fazlalığı var bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz rica etsem tablolara falanda baktım tam emin olamadım potasyum gibi geliyor bana onun dışında bir sorum daha var gübreli sulama yaparken gübreyi suya kattıktan sonra biraz karıştırıyorum ne kadar beklemek gerekir gübreyi suya kattıktan sonra yoksa direkt olarak çiçeğe verilebilir mi bir sorun yaratır mı biobiz gübreleri.

Yesil888

Ordinaryüs
Bitkinde asiri dercede calmag eksikligi var.1 lt suya 2 ml calmag karistir, ph ayarlamana gerek yok, isiklar kapanmaya yakin, günde bir kere bolca sik yapraklara.Taki bütün yapraklar tek ton yesil olana kadar. Gübreli suyu hazirladiktan sonra 5-10 dakika bekle, PH ayarla ve ver bitkine.

Bitkinde asiri dercede calmag eksikligi var.1 lt suya 2 ml calmag karistir, ph ayarlamana gerek yok, isiklar kapanmaya yakin, günde bir kere bolca sik yapraklara.Taki bütün yapraklar tek ton yesil olana kadar. Gübreli suyu hazirladiktan sonra 5-10 dakika bekle, PH ayarla ve ver bitkine.
calmag yok ama bende biobizgrow topmax ve biobiz bloom var

calmag almam gerekecek o halde anlamadım ama nasıl kullanacağımı fısfısa koyup yapraklara mı sıkacağım nasıl kullanılıyor

G_man

Kıdemli Üye
kanka maddi durumun yoksa agrotime kalsiyum gübresi al 150 tl 1 lt. seni çok uzun süre götürür baştan sonra her boş sulamada 1 litreye 2 ml ver. yaprak dan veriliyor mu bilmiyorum direk boş sulamada veriyorum ben.

exudes

Üye
kanka maddi durumun yoksa agrotime kalsiyum gübresi al 150 tl 1 lt. seni çok uzun süre götürür baştan sonra her boş sulamada 1 litreye 2 ml ver. yaprak dan veriliyor mu bilmiyorum direk boş sulamada veriyorum ben.
Ayni sekil bende veriyorum topraktan Bos sulama ile fakat botkinin yeni cikan yapragi var Ona siksa iyi olur

Yesil888

Ordinaryüs
calmag almam gerekecek o halde anlamadım ama nasıl kullanacağımı fısfısa koyup yapraklara mı sıkacağım nasıl kullanılıyor
Kanka normalde calmag topraktan da verilir, ama toprak kurumadan sulama yapamayacagin icin, sana yapraklardan vermeni önerdim. Evet yazdigim miktari karistirip, yapraklara püskürteceksin. Senin bitkilerin acil calmag istiyor, bundan dolayi acele calmag al. Yada Istanbulda degilsen gir forumlara, organik kismina, orada evde calmag yapimi tarifler var, acil bu tarifleride uyguluyabilirsim.

Kanka normalde calmag topraktan da verilir, ama toprak kurumadan sulama yapamayacagin icin, sana yapraklardan vermeni önerdim. Evet yazdigim miktari karistirip, yapraklara püskürteceksin. Senin bitkilerin acil calmag istiyor, bundan dolayi acele calmag al. Yada Istanbulda degilsen gir forumlara, organik kismina, orada evde calmag yapimi tarifler var, acil bu tarifleride uyguluyabilirsim.
calmag sipariş ettim peki fısfıs yapacağım kaba ne kadar koymamı önerirsin

1 lt suya 2 ml, ama bunu daha önceki mesajimda zaten yazdim kanka, önceki mesajlarimi tekrar oku lütfen.
yok gördümde hacım fısfıs 1 litre değil hani 1 litre suya şu an karıştırmayacağım cünkü suyu 2 gün önce verdim daha kuru değil hani suda kalırsa sorun olur mu gübre ondan dedim direkt 1 litre ölçek kullanıp lazım oldukça fısfısa alabilirim gübreli su öyle kalsa sorun olur mu

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka topraktan vermiyeceksin, yapraklara püskürteceksin, kalani kalsin fis fis sisesinde ertesi gün gene sik, bir sey olmaz. Bitene kadar kullan kanka, Cünki PH ayarlamana gerek yok. Topragin islak veya kuru olmasi önemli degil, yapraktan baska topraktan baska.Ben calmag hep yapraktan veriyorum, sikinti olmaz.

Kanka topraktan vermiyeceksin, yapraklara püskürteceksin, kalani kalsin fis fis sisesinde ertesi gün gene sik, bir sey olmaz. Bitene kadar kullan kanka, Cünki PH ayarlamana gerek yok. Topragin islak veya kuru olmasi önemli degil, yapraktan baska topraktan baska.Ben calmag hep yapraktan veriyorum, sikinti olmaz.
hacı anlatamadım ben sanırım şimdi 1 litre suya 2 ml diyorsun fısfıs şişesi küçük ya hani atıyorum 200 ml su giriyor içine onun icinde direkt calmag koyucam ona ne kadar koymalıyım onu soruyorum

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yada ayri bir kapta yap 1 lt fis fis sisesini doldur doldur sik, cünki 1 kerede düzelmeecek, en az 4-5 kere sikman gerekecek, belkide daha fazla.

Yesil888

Ordinaryüs
Süper o siseye 0,5 ml yeter, bolca sik kanka, bütün yapraklar iyice islansin.15-20 dakikaya yapraklar gene kup kuru olacak, yapraklar emecek o calmagli suyu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ** **** ****** hahahaha*
    ******** ** ***** ***** ** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ****** hahahaha** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** hahahaha* ****** *** **** ***** *** *
    *** **** ** hahahaha* ***** ********* ******* ******* **** ********* ****** ********* ********** ******** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* * ** ***** ******** * **** **** ******** hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • C CHaRaMBoL:
    ******** ****** *** ********* * ****** **** **** ********* ******* hahahaha*** ***** ***** ******** ********* ********** ***** ***** **** ****** ********* ********** ***** ******* ********** ***** ********** ********** ** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ***** **
  • T taysın:
  • J JunkyheaD:
    ***** ***** hahahaha***
  • J JunkyheaD:
    *** **
    J JunkyheaD: *** **