Yaprak ucunda kıvrılma sebebi nedir?

Sömekoow

Yeni üye
Selam kankalar 2.5 aylık 2 cocugumdan biri daha fazla baya yaprak uçları kıvrılıyor çok az kesiyorum makas ile yeniden yapıyor sebebi nedir? Kabin içi sıcaklık 26 derece %50 %55 nem oranı 19 saat ışık 5 saat aydınlık photo var 2 tane büyük yanında 4 tane auto var küçükler

zbambam

Kıdemli Üye
Selam kankalar 2.5 aylık 2 cocugumdan biri daha fazla baya yaprak uçları kıvrılıyor çok az kesiyorum makas ile yeniden yapıyor sebebi nedir? Kabin içi sıcaklık 26 derece %50 %55 nem oranı 19 saat ışık 5 saat aydınlık photo var 2 tane büyük yanında 4 tane auto var küçükler
sıcaklığında sorun yok. ışık mesafen ve nem oranın da normal. demekki fazla sulama yapıyosun dostum.

Ü

Üye silindi 25562

Guest
nitrojen fazlalığı kankacım. grow gübresi kullanıyorsan bir süre düzelene kadar yarı yarıya indir

higthead

Jolly Green

Dostum foto atabılırmısın? Foto görmeden boş konuşmaya gerek yok.

Ü

Üye silindi 1395

Guest
ışığın ne kanka kıvrılma ve yaprak u.larının yukarı kalkmasının nedenlerinden biride ışık stresi sıcaklık normalse ışıktan dolayıdır.

Ü

Üye silindi 25562

Guest
Besin zehirlenmesi olabilir dostum. Yinede resim görmek lazım. Dönemine göre yanlış besin veya farklı markaları karıştırıyorsan hemen vazgeç ve flus at. Çok geç olmadan öyleyse
kankam sakin ol :D flush atacak bir durum yok aynı sorun benım bebeklerde var grow gübresini biraz kesmesi gerekiyor sadece :D nitrojen fazlalığı yaprağın uclarını aşşağıya kıvırıyor. yapraklar koyu yeşil hale geliyor

Organik

Kıdemli Üye
Ortada resim yok genel kültür kasar gibi bilgi aktarmış herkes semptomlardan yola çıkıp :D :D Güzel ama genel olarak yaprak ucunda kıvrılma olayları için doğru sorunlar yazılmış bu durum beni bi tık sevindirdi :) besin yanığı biraz showa girmiş ama olsun kısacası resim gelirse yardımcı oluruz kankam benim :)

Sömekoow

Yeni üye
Resim atamadım atmaya çalışıyorum hata veriyor ilginiz için teşekkür ederim hemen resim atacağım

Sömekoow

Yeni üye
Dostum yalan bi ışık, o ışıkta büyümez. Biber yetistirmiyoruz. Değiştir. Onun hps değeri 50w. Prizden çektiği 40-50w
İmkaanin varsa güneşe koy yeni ışık gelene kadar. Bide normal ışık olsa o ipi eritir yakardı. Avize askı zinciri veya kablamalı bakır kablo ile as.
Çok sağol ben de yeni farkına vardım 2,5 3 ay oldu neredeyse bitki çok cılız kaldı sanki daha yeni 1 ay olmuş gibi ışığın böyle olduğunu bilmiyordum ilk defa başladım çok güzel ışıklar var fakat çok pahalı şimdilik 2 tane touch ampul takıcam ama iyi bir ışık almayı istiyorum herşey var kabinde sadece ışığım kaliteli değil 140*140 kabine göre Bi ışık alacağım

Sömekoow

Yeni üye
Bir de bu ışıklarınkoyduktan sonra düzelir mi bitkinin hali yapruk ucundaki kıvrılmalar ve yaprakların düşmesi bitki toparlar mı kendini?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • B bongalov:
    hahahaha**
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********** ********* **** ******** ********** hahahaha****
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** hahahaha** *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • O Ogkushh07:
    hahahaha*****
  • O Ogkushh07:
    hahahaha**
  • O Ogkushh07:
    *** ** *** hahahaha**** *** ** ********* ****** ****** hahahaha*
  • O Ogkushh07:
    ** hahahaha* hahahaha **** ****** ***
  • O Ogkushh07:
  • E Emre77:
    ****** ***** ******* ********** ******** **** ***** ****** ******** ***** hahahaha*** ******** ***** ******** ****** ****** ** ********
  • E Emre77:
    ***** ****** hahahaha ******* ***** ****** ** *******
  • E Emre77:
    ******** hahahaha hahahaha***
    E Emre77: ******** hahahaha hahahaha***